Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
graver

Pochwalę się

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Yodek, czas urlopowy jaki poświęciłem to równo 2 tygodnie🙂

Edytowane przez graver
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za miłe słowa, myślałem że mnie tu zlinczują za to co zrobiłem, ale wolę mieć zadowolenie z zegara i nakręcać go co 10 dni niż nakręcać codziennie i nie wiedząc kiedy stanie się tragedia jak trybik wywali z drewienka, owszem jakbym nabył kompletny to odnowił bym i od czasu do czasu uruchamiał ciesząc oko. Ktoś  8 lat temu oszukał mnie na all i sprzedał mi mechanizm na długie wahadło a że miałem mniej doświadczenia to kupiłem i tak przeleżał mechanizm niezłej firmy do tej pory, poświęciłem 2 tygodnie i było warto, a że miałem doczynienia z zegarami boulea dorabiałem mosiężne elementy z grawerunkiem, a także nie chwaląc się poprawiałem grawerunki na komodzie Stanisława Augusta z muzeum to poznałem jak oni to robili ot i tyle. Pozdrawiam

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz linczować ;)..... Bardzo fajny i ładny zegar wyszedł.

Jeśli nikt nie kłamie, że to oryginalny Haas, tylko pisze, że zegar własny. Gdzie do zrobienia, wykożystał, to i tamto... to w porządku. Zamiast trafić na złom, jest zegar. :)

PS.... Czasem tylko człowiek zaklnie szpetnie, jak czyta jakieś ogłoszenie, gdzie pisze ,, oryginalny Becker - niesprawny mechanizm został wymieniony na bateryjny. "

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za dobre słowa, ciekawostką w tej obudowie jest to że front ma pokryty fornirem mahoniowym i by było zgodnie to półeczkę pod tarczą i koronę pokryłem mahoniem, a jak się przyjrzałem  to po powiększeniu zdjęcia z katalogu wierzch był uboższy bo świerkowy, a francuzy właśnie tak robili a także  z drewna dębu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu to tak jak właśnie ze strychu lub z piwnicy skrzynka wyjęta. 

Po Twojej pracy nabrała blasku. 

Jedna drobna rzecz mi tylko nie pasuje, ale nie będę pisał, bo to moje własne i nic nie wnoszące do tematu spostrzeżenie. 

 

Bardzo ładnie wyszło - niech długo pracuje. 👍 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uszanowanie pracy, a co za drobna rzecz nie pasuje? może pionek nie taki? dałem najbardziej zbliżony kształtem do oryginału, może półkole? Nie wiem czy wiesz by wykonać górkę zakupiłem deskę lipową nie sądziłem że tak ciężko się w lipie drobiny robi, dodam że zegar z górką ma 41cm a bez 30cm górka szerokości ok 30cm, nie wspomnę o tych sztukateriach które musiałem obrobić by pasowało jak w oryginale, pękają cholery mimo twardszego gipsu aale one miały te z górki ok 8cm długości na 7i 5mm, dałem radę i się cieszę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.