Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
graver

Zegar inny

Rekomendowane odpowiedzi

A to ja już w ogóle nie kapuje o co tu chodzi :huh: :blink:, myślałem, że to kopia tarczy zrobiona ze szkła i zmatowiona. Po cholerę było ruszać oryginał 🤔 ... trzeba było zrobić kopię tarczy (albo dwie) zmatowić, albo srebrzyć , albo co tam się chce  i w zależności okoliczności zakładać jaką się chce ... 🤭😁 . Taką miałbym koncepcję ...

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się nie czyta od początku😁 Wiem mea culpa że zmatowiłem oryginał, podpuścił mnie mkl1, aale może z tego wyjdę obronną ręką dzięki śwagrowi jak posrebrzy mi matową by prześwitywałam, i  trza będzie dorobić pręt mosiężny z wlutowaną miseczką na lampkę naftową czy oliwną co by wszedł ten pręt w gniazdo co niby świeczka tam miała wejść, ale to detal, trzeba będzie szukać takiej miniaturki co by pasowała. Wiesz ja jestem taki, że jak mi nie będzie się podobało czytaj jak będzie po nowoczesnemu tow razie czego zrobię drugą i posrebrzę🤪 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, graver napisał(-a):

Wiem mea culpa że zmatowiłem oryginał, podpuścił mnie mkl1,

 Ja??? pisałem o folli matowej, a potem dopiero na oryginale...

Może nieporozumienie... to przepraszam....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alle się temat zrobił, zegar maluch a wywodów co niemiara, spoko mkl1, wyjdę z tego jakoś!🙃

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, może ktoś z Was podpowie dlaczego i w jakim celu jest ten skos? na 100% już wiemy że świeczki tu nie było tylko lampka naftowa lub olejowa, nic mi nie przychodzi do głowy, fotka poniżej

20220823_144957 (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę jak czasu zostaje prace postępują, wskazówki musiałem wykonać by pasowały do całości, miałem kłopot z dorobieniem tulejek do wskazówek ponieważ po złożeniu oś godzinowa i minutowa nie wystawały, godzinowa pal licho dłuższą tulejkę dałem ale minutowa ma się z luzem wewnątrz obracać, problem w tym że oś minutowa była w połowie tulejki godzinowej i jest dość cienka, nagwintowałem oś m2 wytoczyłem pręt i przedłużając go wlutowałem na srebro kawałek z gwintem wewnątrz, w ten sposób wskazówka minutowa jest wkręcana do oporu, wszystko działa.Na pierścieniu wskazówki minutowej wygrawerowałem napis gwint i strzałki by ew ktoś kiedyś nie próbował wycisnąć wskazówki, inaczej nie mogłem postąpić. Jedna rzecz mnie wkuża że jest luz między trybami i wskazówka godzinowa nie za bardzo trafia w indeksy godzinowe ale ten typ tak ma. Mam pytanie czy powinienem wskazówki zaoksydować na czarno czy pozłocić ew zostawić z taką lekką patyną jak jest

20220905_125450.jpg

20220907_112121~2.jpg

Edytowane przez graver
Korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja bym tak zostawił. Mosiadz dośc szybko pokryje sie delikatna patyna.

Jeżeli indeksy tez beda "złote" to bedzie to ładnie się komponowało--- ale to moja opinia, nie wiem jakie były orginalnie montowane ( czarne, lub złote??? )

 

 

ps. juz wiem kogo poprosze o ładne wskazówki do np. szpindlaka :) 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, to iść w kierunku oryginału. 

Na wklejonych zdjęciach, albo w necie może znajdziesz zegary podobnego typu.

Dla mnie te "jasne", żeby nie napisać "złote" są ZA jasne.

Gdyby ode mnie zależało to dla większego kontrastu zrobiłbym ciemne- lepiej widoczne na jasnej tarczy.

Byłoby widać i wskazywany czas, i wewnętrzną grawerowaną rozetę.. 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy raczej nie będą złote bo są już wyżłobione w szkle aale może?

Ja także nie lubię jak "wieś tańczy i śpiewa" więc niech się zestarzeją, noo wiesz mkl1 spore wskazówki wykonuje się łatwiej można utrzymać w dłoni i obrabiać😀odnośnie zadry wypowiedzi to kolego tych zegarów w necie jest może 4 i każdy inny.Jeśli chodzi o wskazówki to szczerze powiem że niewiem jak zrobić czy jak zrobiłem i niech sobie ciemnieją jak dodał mkl1 czy oksydować na czarno, bardzo będą razić, mooże lekki brązik, niech się inni wypowiedzą jeszcze. Dodam ciekawostkę że bałem się czy mechanizm podoła z tymi wskazówkami ale daje radę👻mechanizm średnicy 55mm wskazówki 55mm i 42mm

Edytowane przez graver
Korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazóweczki miodzio 🤩..

Ja osobiście, dla  siebie, to bym zostawiła jakie są do spatynowania, a potem się oceni ich urok. Jak będzie nie teges to zawszeć można zaoksydować

😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Yodek napisał(-a):

Wskazóweczki miodzio 🤩..

Ja osobiście, dla  siebie, to bym zostawiła jakie są do spatynowania, a potem się oceni ich urok. Jak będzie nie teges to zawszeć można zaoksydować

😊

Dzięki🐱 tak zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, graver napisał(-a):

odnośnie zadry wypowiedzi to kolego tych zegarów w necie jest może 4

wiem, wiem, na palcach policzyć.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam tego zegara w necie i znalazłem podobne na forum NAWCC, okazuje się z opisu osób mających tego typu zegary że mój był na noc wieszany na palniku gazowym, ztąd ta tulejka,  zdjęcia poniżej. A że ma wahliwą nóżkę i miał tarczę lustro to był przekręcany tak by światło odbijało się od lampki gazowej, cieszę się że wreszcie odnalazłem i nie muszę dorabiać miniaturowej lampy naftowej😉 zrobię taką deseczkę co na zdjęciu i wykonam imitację palniczka gazowego mooże z małą bateryjką by przypominało jak to świeciło, lub zrobię zmyślną lampkę oliwną z malutkim zbiorniczkiem który będzie w lufce palnika, tak dla demonstracji, sorry za kiepske zdjęcia ale nie jestem zarejestrowany na NAWCC i zdjęcia robione telefonem z forum.Zegary tego typu można znależć po wpisaniu "very rare night clock" A opis z forum https://mb.nawcc.org/threads/waltham-night-clock.97468/

20220908_075712~2.jpg

20220908_075738~2.jpg

Edytowane przez graver
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja także nie próżnuję, trafiła mi się w rupciach bazarkowych lampeczka naftowa wys 13cm a także po wielogodzinnym szperaniu na All nabyłem filigranowe akantowe ramie pasujące do zegara i jak dotrze to będę kombinował dalej by zegar dostał nocny " wieszak" jak zrobię zamieszczę na forum. a plan jest taki jak na 3 zdjęciu, deseczka z mahoniu już jest i czeka na wyrysowanie fajnego kształtu / sorry za nikifora na ostatnim zdjęciu, ale robiłem na prędce/😆

20220913_184055.jpg

20220913_073858~3.jpg

20220914_085146~2.jpg

Edytowane przez graver
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto jak będzie wyglądał zegar z przystawką, brakuje jeszcze deski, jeszcze do poprawienia podwyższenie zegara by na tarczy jednakowo padało światło z lampki naftowej, zdjęcie ramienia jest na poprzednim zdjęciu co pokazuje sporo pracy by tak wyglądało, lampka wymieniona na mniejszą, koszyczek wykonany ręcznie! 1292227040_20220922_1416532.thumb.jpg.c2e43d0a9ecd8da20740b3713a1e884c.jpgosobiście jestem zadowolony a to najważniejsze. Zdjęcie poniżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żebyś wiedział🙂 te ramionko akantowe to miodzio wielkość i forma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo miejsca będziesz potrzebował.

 Czy montując to ramię np. na ścianie - wytrzyma?

 

 

 Tak pytam, bo widząc tą konstrukcje ...aż się prosi :) image.png.839ca09a584ac5a6bd975c8ee78d6448.png

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to tylko tak wygląda, całość od zegara do rozetki wynosi 20cm do tego dojdzie deska 15mm grubośći, o wymiarach mniej więcej 150x 250mm  z mahoniu z ładnym kształtem i ofrezowaniem do okoła, dzięki że się podoba Wam, jeszcze raz napiszę że te ramionko co wypatrzyłem na all z nieba mi spadło dosłownie😉Pozostało wymiana trzpienia co wchodzi w niego tulejka ramienia zegara. Całość waży ok 600g

Edytowane przez graver
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace postępują, deskę mahoniową sam frezowałem ofrezowanie wierzchu miał mi zrobić kolega lecz frez za dużo by zostawił na dole mięska więc sam wyfrezowałem na wiertarce stołowej frezem kulowym, zrobiłem mikro filmik co by pokazać że sam robię ale niepotrafię wkleić, mi się podoba, całość wykonywałem w starym stylu włącznie z wykonaniem nakrętki stalowej kwadratowej i wieszaka mosiężnego duużo pracy, kolejna odsłona będzie jak będzie wszystko gotowe👻

20221004_123752~2.jpg

20221004_123811~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy wstawiasz do YouTube, a tu wklejasz link ... i to robi przeszczep 😉 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, ale na wstyd pokazywać fragment filmu na dodatek jedną ręką frezować a drugą próbować z trzęsącym smartfonem nagrywać, na forum jest sens a tak to sądzę niebardzo, no chyba że filmik można zaraz skasować z yt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz w ustawieniach podać gdzie i komu udostępniasz, poza tym jeśli myślisz, że miliony będą od razu lecieć na filmik pooglądać … możesz się rozczarować… wstawiam ile jest wejść średnio na filmikach „w miarę normalnego” gościa z forum …😂

7490C626-D4FF-49F7-B1E4-C65C278015C0.png


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja krótki wstawiam z kompa, dłuższy z YT.

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.