Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Bugs

Smartwatch EKG

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to też zegarki dlatego tutaj - potrzebuję smartwatch z funkcjami monitoringu kardiologicznego, co najmniej EKG/tę†no, najlepiej analiza rytmu, ciśnienie i saturacja + oczywiście do zastosowań codziennych jako czasomierz i wsparcie przy aktywnościach ruchowych.

Może ktoś korzysta i może podzielić się doświadczeniami, który ma jakie funkcje to mogę sobie sprawdzić ale jak się sprawuje w praktyce tego nie wiem.

na razie moje typy to Samsung Galaxy Watch 4, Fitbit Sense ew Apple Watch 7 ( ten ostatni na końcu ze względu na cenę i brak innych urządzeń Apple ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Bugs napisał(-a):

W sumie to też zegarki dlatego tutaj - potrzebuję smartwatch z funkcjami monitoringu kardiologicznego, co najmniej EKG/tę†no, najlepiej analiza rytmu, ciśnienie i saturacja + oczywiście do zastosowań codziennych jako czasomierz i wsparcie przy aktywnościach ruchowych.

Może ktoś korzysta i może podzielić się doświadczeniami, który ma jakie funkcje to mogę sobie sprawdzić ale jak się sprawuje w praktyce tego nie wiem.

na razie moje typy to Samsung Galaxy Watch 4, Fitbit Sense ew Apple Watch 7 ( ten ostatni na końcu ze względu na cenę i brak innych urządzeń Apple ).

 

Wydaje mi się, że funkcji EKG nie uzyskasz bez co najmniej 2-3 sond przyklejonych w okolicy serca. Na nadgarstku co najwyżej tętno, może saturacja (choć te najczęściej mierzy się na końcówkach palców).


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Samsung zdaje się to jako tako ogarniać (+ saturacja i RR - ostatnie przy regularnej kalibracji).


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Apple Watch z tą funkcją. Elektrody/ odprowadzenia znajdujące się na kopercie pasku i dotykając palcem prawej ręki koronki (w przypadku jeśli smartwatch nosimy na lewej ręce) uzyskujemy zapis elektrokardiogramu co prawda jest to o ile dobrze pamiętam jedno odprowadzenie ale często tylko tak uda zarejestrować się arytmię. (Holter nosimy tylko określony i krótki czas) zegarek codziennie Jest to również rekomendowane przez lekarzy kardiologów w diagnostyce migotania przedsionków czy innych arytmii.  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko Apple Watch z tą funkcją. Elektrody/ odprowadzenia znajdujące się na kopercie pasku i dotykając palcem prawej ręki koronki (w przypadku jeśli smartwatch nosimy na lewej ręce) uzyskujemy zapis elektrokardiogramu co prawda jest to o ile dobrze pamiętam jedno odprowadzenie ale często tylko tak uda zarejestrować się arytmię. (Holter nosimy tylko określony i krótki czas) zegarek codziennie Jest to również rekomendowane przez lekarzy kardiologów w diagnostyce migotania przedsionków czy innych arytmii.  Pozdrawiam.

Holter robi zapis non-stop przez 24h, smartwatche tylko w chwili badania jak trzymasz na nim palce, zastanawiam się czy jest jakiś model który rejestruje cały czas ( jedno odprowadzenie wystarczy, chodzi o arytmię a nie zmiany niedokrwienne ), pewnie musiałby być sparowany z jakąś aplikacją w telefonie ale to nie problem, platforma dowolna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bugs napisał(-a):


Holter robi zapis non-stop przez 24h, smartwatche tylko w chwili badania jak trzymasz na nim palce, zastanawiam się czy jest jakiś model który rejestruje cały czas ( jedno odprowadzenie wystarczy, chodzi o arytmię a nie zmiany niedokrwienne ), pewnie musiałby być sparowany z jakąś aplikacją w telefonie ale to nie problem, platforma dowolna

Tak masz rację wszystko się zgadza. Jednak te 24 godziny to często mało. Smart watch ma tą przewagę że gdy poczujesz się źle np. poczujesz kołatania serca lub zrobi się słabo możesz wtedy zarejestrować taki zapis EKG, oczywiście tak jak piszesz potrzebna jest aplikacja na telefonie (apple) sparowana z apple watch. Oddasz holter do odczytu a za dwie godziny  lub w kolejnym dniu czujesz że masz jakieś objawy (kołatanie) Które nie wystąpiły w godzinach kiedy miałeś podłączony Holter. 

Taki zegarek  EKG "na nadgarstku" nie ząstapi klasycznego Holtera ale często jest skuteczną alternatywą w przypadku rzadko pojawiających się arytmii. 

Pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa. Szczególnie np migotanie komór sobie zarejestrujesz "na żądanie", wysyłając zapis na Twittera, Instagram i FB.

Producenci popularnych zegarków i oprogramowania do nich zarzekają się (i co zwykle należy potwierdzić rozpoczynając używanie ww), że nie jest to aparatura medyczna i na jej podstawie nie można rozpoznawać zaburzeń rytmu serca (poza sugestią wystąpienia migotania przedsionków) ani ostrych zmian niedokrwiennych.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zapis migotania komór tylko bezobjawowych lub występujących w czasie snu incydentów wolnego rytmu, pauz i częstoskurczy - jeśli smartwatch nie ma możliwości transferu non-stop przez kilkanaście godzin to znaczy że to nie to czego potrzebuję, pozostaje Holter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pacjenta pod opieką, który korzysta monitorując migotanie przedsionków, jest to na zasadzie wyłapania niemiarowości i szybkiego/wolnego rytmu- znamy chorobę więc sugestia urządzenia jest adekwatna, nie ma możliwości innego monitorowania rodzaju arytmii na podstawie obwodowego pomiaru „z ręki” bez elektrod okolicy przedsercowej, poza tym Holter (można badania przedłużyć powyżej 24h) jest badaniem z wyboru i na jego podstawie można decyzje terapeutyczno- diagnostyczne planować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukighost napisał(-a):

mam pacjenta pod opieką, który korzysta monitorując migotanie przedsionków, jest to na zasadzie wyłapania niemiarowości i szybkiego/wolnego rytmu- znamy chorobę więc sugestia urządzenia jest adekwatna, nie ma możliwości innego monitorowania rodzaju arytmii na podstawie obwodowego pomiaru „z ręki” bez elektrod okolicy przedsercowej, poza tym Holter (można badania przedłużyć powyżej 24h) jest badaniem z wyboru i na jego podstawie można decyzje terapeutyczno- diagnostyczne planować

Lepsze to i bardziej osiagalne niz ilr 😉

Co do monitorowania pacjenta w przypadku znanej arytmii to urzadzenie jakim jest smartwatch jest racjonalnym wyborem, dopuszczonym przez ESC, przeprowadzono nawet badanie kliniczne ktore poronywalo skuteczność wykrywania mogotania przedsionków dwoch smartfonow - apple vs samusng lub huawei, nie pamiętam dokładnie tej drugiej marki. Jezeli augor posta bedzie zainteresowany moge dokładnie sprawdzić jego wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MDCPP napisał(-a):

Co do monitorowania pacjenta w przypadku znanej arytmii to urzadzenie jakim jest smartwatch jest racjonalnym wyborem, dopuszczonym przez ESC

to napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedzia bylo pierwsze zdanie. Reszta postu adresowana do ogółu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepsze to i bardziej osiagalne niz ilr
Co do monitorowania pacjenta w przypadku znanej arytmii to urzadzenie jakim jest smartwatch jest racjonalnym wyborem, dopuszczonym przez ESC, przeprowadzono nawet badanie kliniczne ktore poronywalo skuteczność wykrywania mogotania przedsionków dwoch smartfonow - apple vs samusng lub huawei, nie pamiętam dokładnie tej drugiej marki. Jezeli augor posta bedzie zainteresowany moge dokładnie sprawdzić jego wyniki.

Poszukałem i znalazłem trochę literatury na ten temat, Apple i Samsung mają dopuszczenie FDA ( class II device ), skuteczność wygląda na porównywalną więc wybór jest uzależniony od telefonu.
Stanęło chyba na Galaxy Watch3 bo ojciec nie chce iPhone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.