Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Władek Meller

W jaki sposób wykonuje się takie dekoracje?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Dla mnie to elektrodrążarka, ale chciałbym się upewnić.
Czy ktoś wie na pewno, "jak to się robi"?
obraz.png.64287e65f287c21f4ee00f6f15e44fba.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarozlaw

Elektrodrążarka wgłębna plus pilniczek :)

Edytowane przez Jarozlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku elektrodrążarka wgłębna , bez pilniczka. 

PS... jakiekolwiek dotknięcie pilnikiem , powierzchni drążonej , to jej zniszczenie. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarozlaw

Jeżeli to szwajcar, to musi być pilniczek 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jarozlaw napisał(-a):

Jeżeli to szwajcar, to musi być pilniczek 😜

W innych miejscach, owszem, ale nie powierzchni drążonej. 

Poza tym, pytanie tyczyło się tego, czym robi się taki wzór, więc nie pilnikiem. 

Ps... inne części to tak 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarozlaw

Przecież wiesz dobrze, że nie miałem na myśli powierzchni drążonej. Tylko całość. Spór o wór, a w worze... no 😜

Pozdrawiam serdecznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Władek Meller napisał(-a):

Cześć,
Dla mnie to elektrodrążarka, ale chciałbym się upewnić.
Czy ktoś wie na pewno, "jak to się robi"?
obraz.png.64287e65f287c21f4ee00f6f15e44fba.png

 

 

Zalezy kto... moze byc cnc i piaskowanie, moze byc chemicznie trawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Zalezy kto... moze byc cnc i piaskowanie, moze byc chemicznie trawione

Nie może być inna obróbka CNC i piaskowanie - spójrz na ostre wcięcia przy promieniach. 

Dwa - raczej nie chemiczne trawienie, bo za głęboko i ono rozchodzi się we wszystkich kierunkach. Czyli, nawet jak zabezpieczysz górne i inne powierzchnie przed trawieniem, to wyżre i w głąb i w szerz, że zrobi podcięcie, no i nie równo. 

PS... Więc uprzejmie proszę, nie ma co dalej wymyślać i mącić, bo osoby znające się na tym, już odpowiedziały. 

Ci co pracują na takich machinach, będą tylko to potwierdzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam - jestem przekonany, że jest to:
- Elektrodrążarka wgłębna
- mikropiaskowanie  - tak znalazłem w materiałach prasowych i to mi się zgadza.

pozdrawiam,
Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zapytać braci Gronefeld bezpośrednio;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wetnę ale moim zdaniem nie było to wykonane CNC bo w CNC pracuje frez a frezy nie zostawiają na rogach powierzchni pod kątem a tak jak tu pod ostrym kątem, więc moim zdaniem jest to nakładka może zgrzana ze spodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nakładka bo mostki mechanizmu nie są z części. 

 

A co do CNC to po wyfrezowaniu można nadać ostre kąty innymi narzędziami. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

To nie jest nakładka bo mostki mechanizmu nie są z części. 

 

A co do CNC to po wyfrezowaniu można nadać ostre kąty innymi narzędziami. 

Jakimi? Poza tym to odlew ciśnieniowy i obróbka wykańczająca, może nawet ręczna...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2022 o 15:42, PM1122 napisał(-a):

Nie może być inna obróbka CNC i piaskowanie - spójrz na ostre wcięcia przy promieniach. 

Dwa - raczej nie chemiczne trawienie, bo za głęboko i ono rozchodzi się we wszystkich kierunkach. Czyli, nawet jak zabezpieczysz górne i inne powierzchnie przed trawieniem, to wyżre i w głąb i w szerz, że zrobi podcięcie, no i nie równo. 

PS... Więc uprzejmie proszę, nie ma co dalej wymyślać i mącić, bo osoby znające się na tym, już odpowiedziały. 

Ci co pracują na takich machinach, będą tylko to potwierdzać. 

 

W dniu 16.09.2022 o 15:51, Władek Meller napisał(-a):

Obstawiam - jestem przekonany, że jest to:
- Elektrodrążarka wgłębna
- mikropiaskowanie  - tak znalazłem w materiałach prasowych i to mi się zgadza.

pozdrawiam,
Władysław

 

 

Aby sie upewnic, ze jednak mam racje napisalem, a jako, ze mam przyjemnosc znac Barta i Tima Grönefeldow, postanowilem zapytac osobiscie.

Oto odpowiedz, ktora uzyskalem:

 

Hello Pawel,

Our stainless steel bridges are made in 316L or Durnico. First they are laser engraved, then CNC milled. After machining we sandblast the centres to give them the identical finish and colours. The bridges remain bare, without any plating.

Best regards,

Bart Grönefeld

 

@pm1105 parafrazujac Cie - nie wymyslaj i pozwol wypowiedziec sie osobom, ktore maja wiecej doswiadczenia w temacie

Edytowane przez SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2022 o 17:11, eye_lip napisał(-a):

To nie jest nakładka bo mostki mechanizmu nie są z części. 

 

 

 

Owszem, ale składają się bardzo często z kilku elementów jak na załączonym wyżej zdjęciu.

 

Z pozdrowieniami,

 

MM


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

mam przyjemnosc znac Barta i Tima Grönefeldow

Meme Reaction GIF by Travis


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MaciejMM napisał(-a):

 

Owszem, ale składają się bardzo często z kilku elementów jak na załączonym wyżej zdjęciu.

 

Z pozdrowieniami,

 

MM

To co napisałeś nic nie wnosi do tematu omawianego małego mostka który jest z jednego kawałka stali. 

5 minut temu, Jan napisał(-a):

Meme Reaction GIF by Travis

Chyba też muszę wygrzebać swoje zdjęcie z Timem i Bartem aby mieć więcej fejmu;) 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Chyba też muszę wygrzebać swoje zdjęcie z Timem i Bartem aby mieć więcej fejmu;) 

tu nie o fejm chodzi tylko o sposób zakończenia dywagacji :) 

 

 

 

ale zdjęcie wygrzeb :))


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba też muszę wygrzebać swoje zdjęcie z Timem i Bartem aby mieć więcej fejmu;) 

A masz zdjecie z papieżem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):


A masz zdjecie z papieżem? emoji12.png

Mam. Nazywa się Kurt Klauss 😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, czyli to stal nierdzewna...myślałem, że mosiądz rodowany... Teraz nowoczesne technologie pozwalają na dowolne kształtowanie materiału... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam ten temat, bo jest on kontynuowany w różnych (dziwnych) miejscach w różny (dziwny) sposób.
To, że pojawiała się dyskusja na profilu Czasoholików, to oczywista oczywistość wynikająca z publikacji postu o materiale z portalu Zegarki i Pasja.
Tyle, że później, o wyrażenie mojej opinii na ten temat zaczepił mnie kolega @Autor1984 w wątku… o rozważeniu dodania do nazwy naszego klubu imienia Profesora Zdzisława Mrugalskiego (dyskusja na wewnętrznym podforum stowarzyszonych – płacących składki).
Na ten temat otrzymuję też wiadomości prywatne z forum.
Do powrotu dyskusji w niniejszym miejscu jeszcze nie doszło, co… niniejszym czynię.

@Autor1984 wspominał w swoich postach, że ja niby sugeruję, że „twórca (zegarka) celowo wprowadza w błąd?”
W innym miejscu podawał, że jego zagraniczni koledzy naigrawają się z przekazu w Zegarki i Pasja.
W tym wątku podobnie wypowiadał się @SzefSzefow

Nie zwracając uwagi na uszczypliwe komentarze, chętnie wrócę do dyskusji, o ile  będzie to dyskusja ja argumenty techniczne, a nie przekonanie o czyjejś nieomylności.
Tak przyjmowaną nieomylność tutaj przecież wskazywano – „zdjęcie z papieżem”   

OK. Wróćmy do meritum
Dyskusję na temat wykonania mostków i półmostków należy zamknąć w jednym prostym pytaniu:

obraz.png.ef25585d7df085af2a2c47578312d3b2.png
Czy dla wykonanego z jednorodnego materiału przykładowego półmostka (zdjęcie) element dekoracyjny – wgłębienie kształcie rozciągniętego kara można wykonać poprzez frezowanie?

Obróbka innych płaszczyzn i boków, oraz obróbka dekoracyjna tego samego półmostka nie są istotne w niniejszych rozważaniach, bo można je wykonać na wiele różnych sposobów.

Po wszczęciu dyskusji oczywiście pytałem kilka osób „technicznych”, bo przyszło mi do głowy, że mnie „zaćmiło” i mogłem popełnić jakiś „kardynalny błąd”.

Nie znalazłem nikogo, kto potwierdziłby, że tę dekorację można wykonać poprzez frezowanie!

Jeśli ktokolwiek uważa, że ten element dekoracyjny można wykonać poprzez frezowanie, to proszę o okazanie narzędzia – fraza, którym go wykonano!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Władek Meller napisał(-a):

Odgrzewam ten temat, bo jest on kontynuowany w różnych (dziwnych) miejscach w różny (dziwny) sposób.
To, że pojawiała się dyskusja na profilu Czasoholików, to oczywista oczywistość wynikająca z publikacji postu o materiale z portalu Zegarki i Pasja.
Tyle, że później, o wyrażenie mojej opinii na ten temat zaczepił mnie kolega @Autor1984 w wątku… o rozważeniu dodania do nazwy naszego klubu imienia Profesora Zdzisława Mrugalskiego (dyskusja na wewnętrznym podforum stowarzyszonych – płacących składki).
Na ten temat otrzymuję też wiadomości prywatne z forum.
Do powrotu dyskusji w niniejszym miejscu jeszcze nie doszło, co… niniejszym czynię.

@Autor1984 wspominał w swoich postach, że ja niby sugeruję, że „twórca (zegarka) celowo wprowadza w błąd?”
W innym miejscu podawał, że jego zagraniczni koledzy naigrawają się z przekazu w Zegarki i Pasja.
W tym wątku podobnie wypowiadał się @SzefSzefow

Nie zwracając uwagi na uszczypliwe komentarze, chętnie wrócę do dyskusji, o ile  będzie to dyskusja ja argumenty techniczne, a nie przekonanie o czyjejś nieomylności.
Tak przyjmowaną nieomylność tutaj przecież wskazywano – „zdjęcie z papieżem”   

OK. Wróćmy do meritum
Dyskusję na temat wykonania mostków i półmostków należy zamknąć w jednym prostym pytaniu:

obraz.png.ef25585d7df085af2a2c47578312d3b2.png
Czy dla wykonanego z jednorodnego materiału przykładowego półmostka (zdjęcie) element dekoracyjny – wgłębienie kształcie rozciągniętego kara można wykonać poprzez frezowanie?

Obróbka innych płaszczyzn i boków, oraz obróbka dekoracyjna tego samego półmostka nie są istotne w niniejszych rozważaniach, bo można je wykonać na wiele różnych sposobów.

Po wszczęciu dyskusji oczywiście pytałem kilka osób „technicznych”, bo przyszło mi do głowy, że mnie „zaćmiło” i mogłem popełnić jakiś „kardynalny błąd”.

Nie znalazłem nikogo, kto potwierdziłby, że tę dekorację można wykonać poprzez frezowanie!

Jeśli ktokolwiek uważa, że ten element dekoracyjny można wykonać poprzez frezowanie, to proszę o okazanie narzędzia – fraza, którym go wykonano!

@Władek Mellernie napisałem, że koledzy naigrywają się z treści zawartych w Zegarki i Pasja, tylko że od lat czytam ten portal, a informacja w nim podana mija się z prawdą. Jeżeli osoby, które znają osobiście twórcę marki i wymieniają korespondencję, w której autor opisuje jakiej techniki używają do zdobienia swoich mechanizmów. To kto udzieli bardziej rzetelnej wypowiedzi?

Ja uważam, że prawdy należy szukać u źródła.

Prywatna wiadomość, którą przesłałem nie była insynuacją, a pytaniem; jaki interes ma twórca w tym aby podać fałszywą informację.

Szanujmy się.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.