Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Bonthyc

Problem z regulacją seiko nh36

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy mam problem. Pacjent to chińczyk z mechanizmem seiko NH36A. Zegarek jest nowy i u mnie nigdy nie upadł (co się działo w transporcie tego nie wiem). Nie mogę poradzić sobie z jego regulacją. Na samym początku robił jakieś +17s/d oraz miał beat error w okolicach 4ms. Chciałem trochę go podregulować ale to co się teraz dzieje to jakaś rzeźnia. Zegarek śpieszy kilka minut na dobę pomimo ustawienia regulatora w maksymalnej pozycji "-". Dodam, że mam kilka zegarków na NH35 i tamte zegarki ruszają praktycznie natychmiast po pokręceniu koronką. W przypadku opisywanego pacjenta trzeba było zrobić 5-6 obrotów i kilka razy energicznie potrząsnąć zegarek. Czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Co to może być i czy jest coś co mógłbym spróbować zrobić samemu bez rozkręcania zegarka? Czy raczej bez wizyty u zegarmistrza się nie obejdzie?

 

IMG20220921200845.thumb.jpg.c643f54b331960e697d8861f1bb7dda3.jpg

 

Screenshot_2022-09-21-20-10-30-49_36e1c53f8143fbe645d788d0632cf52b.thumb.jpg.8c466702efc98b27d5ad750cf85965d3.jpg

 

Screenshot_2022-09-21-20-13-37-97_59d055cf097968a282de54722563881b.thumb.jpg.6fcf145dc2d4f889f533afb265cdb9fe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarozlaw

Według danych producenta miałeś lepszy wynik niż norma. Po co w ogóle go ruszałeś?

IMG_20220921_215128.jpg

Pytanie retoryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wynik mieścił się w normie, ale te mechanizmy potrafią chodzić z dużo lepszą dokładnością niż +17s. Gdybym wiedział, że tak to się skończy to bym nie ruszał. Teraz mleko się już rozlało. :unsure: Ruskie wiele razy regulowałem i nigdy taka przygoda mnie nie spotkała. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej skleił się włos balansu.

Ja spróbowałbym przeregulować kilkukrotnie przesuwką do skrajnych położeń i obserwował, czy jest poprawa.

Może jest namagnesowany...

Regulacja chodu jest wymagająca i pracochłonna.

Trzeba sobie dać więcej czasu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przestawienia przesuwki mocowania włosa i ustaw wstępnie b.error. W tej chwili masz ustawione na największe napięcie, nie dziwne że tyle robi na plus

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę, że długość robocza włosa jest na max.. czyli powinien zwalniać.. ale... w sumie to ja się nie znam..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś zegarek od pana Jerzego Rosiaka z polecanego na forum zakładu na Ząbkowskiej 11. Włos był skrzywiony co widać było dopiero po wyjęciu balansu. Koszt naprawy 50zł + moje nerwy z tym związane. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

Ja tam widzę, że długość robocza włosa jest na max.. czyli powinien zwalniać.. ale... w sumie to ja się nie znam..

Wkłos jest ściśnięty, będzie krótsza, szybsza amplituda


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarozlaw
24 minuty temu, Bonthyc napisał(-a):

Odebrałem dziś zegarek od pana Jerzego Rosiaka z polecanego na forum zakładu na Ząbkowskiej 11. Włos był skrzywiony co widać było dopiero po wyjęciu balansu. Koszt naprawy 50zł + moje nerwy z tym związane. ;)

Oooo, to Rosiak jeszcze naprawia? Tzn że ktoś mnie w jajo zrobił, a ja głupi nie sprawdziłem 🤬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jarozlaw napisał(-a):

Oooo, to Rosiak jeszcze naprawia? Tzn że ktoś mnie w jajo zrobił, a ja głupi nie sprawdziłem 🤬

Jak najbardziej. Tylko trzeba uważać pomiędzy 15:00-15:30 bo wtedy ma przerwę obiadową i można się odbić od zamkniętych drzwi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarozlaw

W sumie nie mam teraz nic do roboty.

Ale warto wiedzieć że jeszcze działa.

Dobrze robił i niedrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mkoch napisał(-a):

Wkłos jest ściśnięty, będzie krótsza, szybsza amplituda

Ja tam trzymam wersję PM1122 do czasu aż wytłumaczysz, gdzie on jest ściśnięty (chyba, że Ci chodzi o to że zwoje się zeszły bo wstęga skrzywiona.. ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, zadra napisał(-a):

Ja tam trzymam wersję PM1122 do czasu aż wytłumaczysz, gdzie on jest ściśnięty (chyba, że Ci chodzi o to że zwoje się zeszły bo wstęga skrzywiona.. ).

Tak, oczywiście - wersja Kol. PM1122 jest najciekawsza... 

Tylko, że w tym temacie nie widzę Jego wypowiedzi... 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JASI napisał(-a):

Tak, oczywiście - wersja Kol. PM1122 jest najciekawsza... 

Tylko, że w tym temacie nie widzę Jego wypowiedzi... 

 

Pozdrawiam Jacek 

bardzo przepraszam..

chodziło mi oczywiście o wypowiedź kol @mkl1..

coś nie w formie ostatnio jestem..

reszta wypowiedzi - zagadnienia bez zmian.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.