Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eagis

Pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Spędziłem około tygodnia szukając zegarka dla siebie i odnoszę wrażenie, że jestem znacznie dalej podjęcia decyzji niż byłem po pierwszej godzinie.

 

Moje absolutnie absolutne "must have":

-bransoleta

-fluorescencja

-automat lub mechaniczny

-budżet 8000 PLN

-BRAK zewnętrznego bezela

 

Fajnie, żeby miał:

-duża wskazówka sekundnika

-widok na mechanizm lub jego część

-płaskie ściany boku zegarka (nie był w pełni obły)

 

Moje dotychczasowe typy:

 

https://dolinski.pl/epos-passion-skeleton-3501.135.20.18.30/ - tutaj mam wątpliwości związane z kiepskimi opiniami o mechanizmie.

https://westwatches.pl/pl/zegarki-meskie/orient-star-classic-re-ay0103l00b - kusi mnie ten Moon choć to trochę trąci odpustowo...

 

Jakieś podobne propozycje? Przejrzałem całe allegro i kilka podpowiedzianych przez google sklepów. Odwiedziłem sklepy stacjonarne w galerii ale może ktoś z Was doradzi coś czego nie znalazłem.

 

Aaa, nie pogardził bym "stoperem" - ale wszystkie które znalazłem używają dużego sekundnika w tym celu. Są jakieś które mają "stoper" na malutkiej wskazówce? Albo jakiejś dodatkowej dużej? Istnieją takowe?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę Ball. Bez openheart'a, ale ten ficzer zasadniczo szybko się nudzi, więc ja bym się na tym nie skupiał 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Sprawdź ofertę Ball. Bez openheart'a, ale ten ficzer zasadniczo szybko się nudzi, więc ja bym się na tym nie skupiał 😉

 

O tryt, nie znałem, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 8k, jeżeli dopuszczasz zakup używki w dobrym stanie i z pudlem i papierami, daje wybór spośród kilku modeli Balla. Obserwuj bazarek i w miarę możliwości podjedź i przymierz Balla w jakimś sklepie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeśli zegarek to tylko nowy, taki fetysz ;)

Ale bardzo mi się spodobały te Balle. Nawet nie wiem czy nie naciągnę trochę budżetu. Dziękuję @szuwi za sugestię.

Na razie szukam sklepu gdzie będę mógł pomacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eagis napisał(-a):

Niestety, jeśli zegarek to tylko nowy, taki fetysz ;)

Ale bardzo mi się spodobały te Balle. Nawet nie wiem czy nie naciągnę trochę budżetu. Dziękuję @szuwi za sugestię.

Na razie szukam sklepu gdzie będę mógł pomacać.

Zwiększenie budżetu jest częstą sytuacją... 😉 Powodzenia i czekamy na zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim opisie najszybciej przychodzi mi do głowy któryś z Orient Starów, a zaraz potem Ball Fireman właśnie (świetny zegarek), albo Christopher Ward - przede wszystkim model C63 Sealander.

Mogę go śmiało polecić na równi z Ballem.

https://www.christopherward.com/watches/automatic/steel/medium-(39-41mm)?start=0&sz=12

 

obraz.png.a1a249522badb1c57e857f6d98c426db.png

 

Świetna bransoleta z genialną mikroregulacją "on the fly" w zapięciu. Mechanizm widoczny, ale od strony przeszklonego dekla. Pięknie zaprojektowana i obrobiona koperta. Zakręcana koronka i WR150. Fajne, nakładane indeksy i całkiem porządna luma. Od cen powyżej jest kod na zniżkę 120EUR. Można tez kupować w GBP, wychodzi trochę taniej. Wysyłka z UK, ale te ceny to już ceny końcowe, bo producent sam ogarnia wszystkie formalności importowe.

 

obraz.thumb.png.21c0df0bc80572c9b0001d48b5263282.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile - dzięki za odpowiedź, na razie wszystko wskazuje na Balla, jako fizyk-amator jestem zafascynowany trytem :)

 

Jedna rzecz mnie zastanawia - we wszystkich sklepach cena tych zegarków jest dokładnie taka sama, nawet "promocje" mają takie same. Nie boją się oskarżeń o zmowę cenową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eagis napisał(-a):

@Perpetuum Mobile - dzięki za odpowiedź, na razie wszystko wskazuje na Balla, jako fizyk-amator jestem zafascynowany trytem :)

 

Jedna rzecz mnie zastanawia - we wszystkich sklepach cena tych zegarków jest dokładnie taka sama, nawet "promocje" mają takie same. Nie boją się oskarżeń o zmowę cenową?

 

Tu chyba trochę taniej.

 

https://www.olfert-co.de/marken/ball/fireman/16115/ball-fireman-enterprise-herrenuhr-nm2098c-s20j-bk

 

obraz.thumb.png.d8d53c62c5aba377d9f79e374b0860a9.png

 

A z kodem "Pfingsten", jeszcze 10% taniej. Czemu aż tak tanio, nie wiem.

 

obraz.png.aff92df9e580a4b8b217166309d24033.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o Fireman Enterprise, to  gdzieś na forum jest fajne opracowanie autorstwa kolegi fidelio vel @zegarkowo_rowerowo 

Mam ten zegarek, choć z jasną tarczą i lupką, i bardzo go lubię. Noszę na nadgarstku 16,8-17cm. 

Edit - oferta podana przez kolegę @Perpetuum Mobile jest dobra, nawet jeżeli to byłaby używka 😉

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Przeglądnąłem pracowicie całą ofertę Ball watch i serce mocniej zabiło jak się wyświetlił ten oto:

https://ballwatch.pl/zegarek/engineer-ii-moon-calendar/

Cena dwukrotnie przekracza założony budżet, ale to preorder więc daty faktycznej sprzedaży zdążę dozbierać :)

Raz się żyje :)

Edytowane przez eagis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eagis napisał(-a):

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Przeglądnąłem pracowicie całą ofertę Ball watch i serce mocniej zabiło jak się wyświetlił ten oto:

https://ballwatch.pl/zegarek/engineer-ii-moon-calendar/

Cena dwukrotnie przekracza założony budżet, ale to preorder więc daty faktycznej sprzedaży zdążę dozbierać :)

Raz się żyje :)


weź pod uwagę obwód nadgarstka. Skoro zależy Ci na minimalnym bezelu to mniemam, że masz spory nadgarstek. Choć obiema rękami podpisuję się pod Ballem to np. Fireman ma spory bezel, przez co moim zdaniem nie wygląda na swoje 40 mm😉 Ten engine powinien wyglądać na większy, ale i tak warto przymierzyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.