Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
Ughi

Prośba o pomoc w wyborze

Recommended Posts

Cześć, Potrzebuje porady co do prezentu dla brata. Chcę kupić mu coś maksymalnie do 800 zl. Wiem, że ma jakiegos divera na gumce i orienta na skórzanym pasku dlatego chciałbym coś na bransolecie. Brat kiedyś wspomniał że podobają mu się chronografy/piloty. Mój bardzo wstępny wybór padł na Citizena CA4471-80L. I tu moje pytanie czy to jest spoko w tej cenie? Czy ten mechanizm solarny ma sens? Znalazłem też odpowiednik z Casio Edifice EFS-S510D-1AVUEF, który jest nawet tańszy i ma szafirowe szkiełko. Pytanie czy lepiej dopłacić do Citizena? Myślałem też nad Festina TIMELESS CHRONOGRAPH F20560/4. Co o tym sądzicie? Jakieś rady/propozycje na coś lepszego? :)

Jeśli marka nie ma większego znaczenia to polecę znanego i wielokrotnie polecanego Fliegera chrono od Escapement Time (chińczyk). Miałem i z całą odpowiedzialnością to świetny sprzęt, z japońskim werkiem Miyoty, szafirowym szkłem, i świetna jakością wykonania,np.dostepna nówka sztuka 

https://m.olx.pl/d/oferta/zegarek-flieger-pilot-escapement-time-chrono-laco-szafir-lotnik-CID87-IDQKRmB.htm

Jeśli natomiast brat zwraca uwagę na firmę to z Twoich propozycji wybrałbym Casio że względu na szafirowe szkło. 

Godzinę temu, Ughi napisał(-a):

Pytanie czy lepiej dopłacić do Citizena

Ja bym dopłacił. Napęd Eco-drive to bardzo duża zaleta. WR100 to też sporo jak na chronograf. Trzeba tylko pamiętać, że ten zegarek ma spore gabaryty. No i szkoda, że szkiełko nie jest szafirowe.

W przypadku Citizena płaci się właśnie za Eco-drive i za markę. Na pewno dopłata za markę w przypadku Citizena jest większa niż w przypadku wspomnianego Casio albo Festiny.

Citizen to dobry wybór, choć przemyślałbym który. Festine bym omijał, wykonanie takie sobie, a promują się na nie wiadomo jaka markę. Casio ok, choć niestety w Polsce pokutuje pewna opinia o Casio, wyrobiona gdy tysiące ich na ryneczkach leżało. 

5 godzin temu, tolor napisał(-a):

Citizen to dobry wybór, choć przemyślałbym który. Festine bym omijał, wykonanie takie sobie, a promują się na nie wiadomo jaka markę. Casio ok, choć niestety w Polsce pokutuje pewna opinia o Casio, wyrobiona gdy tysiące ich na ryneczkach leżało. 

Co do modelu Citizena to starałem się dobrac do budżetu. Np mi podoba się CA0695-84E jednak przekracza budżet 

Bardziej mi chodziło o kwestie wielkości - do tych 44 trzeba mieć sporą łapę. Natomiast w kwestii tego aviator to popisz do sklepów internetowych, które go mają, czy może po negocjować. W przypadku niektórych zegarków można wynegocjować i 20 %, nie wiem niestety jakie są marże na Citizen. 

Poszukaj jeszcze na wszystkich Amazon ach w Europie, czasem potrafią tam mieć dobre promocje. 

Z tego co się dowiedziałem to do negocjacji wymagają oferty z innego sklepu a wszyscy jak jeden mąż trzymają cenę. 

Rozmiar nie będzie problemem. 

Czyli śmiało można pójść w tą markę mimo braku szkiełka szafirowego? 

Z tym Casio jak piszesz, Citizen wydaje mi się bardziej premium o ile można o tym mówić w tej cenie. Ja np noszę duro i jest świetny. 

Oglądałem tego Citizena i zaczynam się zastanawiać czy samemu sobie nie kupić. Wpadł mi także w oko seiko ssc623p1, jak ten model ma się względem Citizena? 

Technicznie bardzo podobnie, ale jeżeli chodzi o mechanizm to mam nieco większe zaufanie do Eco-drive od Citizena niż do solara od Seiko. Citizen rozwija tę technologie już od wielu lat i dużo bardziej się w nią angażuje niż Seiko. U Citizena eco-drive to flagowy produkt a u Seiko zegarki z mechanizmem solarnym to raczej niewielka część ich oferty. Wizualnie też dużo bardziej podoba mi się Citizen. Seiko jest jeszcze większy niż Citizen i jak dla mnie to już chyba trochę za duży na przeciętny nadgarstek. Do tego czarna powłoka na kopercie i na bransolecie, jak się porysuje, to będzie wyglądać dużo gorzej niż porysowana stal nierdzewna bez powłoki. A z czasem porysuje się na pewno, bo w Seiko w tej cenie nie będzie powłoki z najwyższej półki.

Guest Jarozlaw

Nie za ścisło ta bransoleta? Powinno być miejsce na paluch, dla komfortu i bezpieczństwa 😜

1 minutę temu, Jarozlaw napisał(-a):

Nie za ścisło ta bransoleta? Powinno być miejsce na paluch, dla komfortu i bezpieczństwa 😜

Haha tak się ułożyło na zdjęciu,

Mam 0.7 cm zapasu jest ok hehe

No dobra, dobra. Fajny zegar, ale co z prezentem dla brata? Czy to może był taki „brat” jak zwykle u psychologa? 🤪

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Haha :D

Kolega pyta... 

Rozmawiałem dziś z nim. Spodobało mu się to Seiko i tak podpytałem czy może... Finalnie wiem, że od jakiegoś czasu chodzi nagrzany na Bulove Lunar Pilot, nawet znalazł w którejs galerii dostępna od ręki, dołożę mu do niej i niech ma co chce :)

I słusznie, niech ma co chce.

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Bulova w tej wersji to świetny wybór👍 . Jednak ceny ostatnio poszły ostro do góry :(