Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mariusz0520

Koło zapadowe eppner

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałeś?


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Zegarowy napisał(-a):

Mechanizm coś spokojnego domu nie może znaleźć

No został zabrany z wieży to się mści... ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2022 o 17:03, Mariusz0520 napisał(-a):

Czy ktoś może podpowiedzieć jak dorobić koło zapadowe do zegara wieżowego Eppner.

IMG_20220927_143248.jpg

 

10 godzin temu, Mariusz0520 napisał(-a):

A coś bardziej konkretnego w temacie?

Ja w tym temacie ( zegary wieżowe ) niewiele mam do powiedzenia. Ale sądzę, że źle zapytałeś ! .... ,, jak dorobić ? ".... Raczej powinieneś spytać  - czy ktoś może , wie jak to zrobić i czy podjął by się dorobienia. 

Bo , np. . - niektóre elementy są uszkodzone i się je naprawia, lub dorabia nowe. Ale pokazuje się zdjęcia i prosi o pomoc - poradę , jak to zrobić ?

..... Wybacz , ale mówiąc prosto z mostu - nie urażając nikogo .... niemożliwe, by producent zegarów i to jeszcze w różnych modelach, używał takiego samego koła zapadowego. Że wystarczy powiedzieć ,, wieżowy Eppnera" i wszystko jasne. 

To co mogę poradzić, to -  zwymiarować , zrobić prosty rysunek tech. , użyć odpowiednich maszyn - jak tokarka, frezarka, wiertarka , oraz odpowiednich narzędzi do wykonania tego koła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mariusz0520 napisał(-a):

A coś bardziej konkretnego w temacie?

 

Za dwa lata? ;)

 

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa , teraz rozumiem..... sprawa była już poruszana - co prawda w innym kontekście - ale jak widać, bez specjalnego zaangażowania właściciela zegara i wówczas i teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Więc zacznę jeszcze raz. Posiadam taki mechanizm w którym prawdopodobnie brakuje koła zapadowego. Czy może ktoś wie w jaki sposób dorabia się takie koło? Nie chodzi mi o proces tworzenia koła tylko o to jak go zwymiarować żeby pasowało

 

IMG_20221012_203903.jpg

IMG_20221012_203810.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje też wag i wahadła czy istnieje jakiś sposób dorobienia tych elementów. Jeśli tak to jak się ze to zabrać. Chciał bym usprawnić ten mechanizm 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja , już bardziej nie mogę pomóc, bo wieżowe, to nie mój konik. Mogę jednakże powiedzieć, że wagi można dorobić i ustalić ich ciężar. Podobnie z wahadłem. No, ale to koło, którego nie ma, to nie wiem, jak wogle ma wyglądać. To musiałby zająć się tym ktoś, kto zajmuje się i naprawia zegary wieżowe !  Bo taka osoba ma rozeznanie i praktyczną wiedzę. 

Jeśli myślisz, by samemu wykonać to przywrócenie zegara do życia, to musisz choć trochę zgłębić wiedzę o takich zegarach. W książkach są odpowiednie wzory na wyliczenie długości i ciężaru wahadła, wag i innych elementów, no i opisy i wyjaśnienia, co, jak i dlatego. 

Naprawdę w kilku zdaniach na forum, to tego nie wyjaśnimy. 

Możesz skorzystać z pomocy fachowca - umówić się, dogadać w kwestii wykonania usługi, kosztów, itd. - Moim zdaniem, to najlepsze rozwiązanie. 

Jest kolega na forum, który zajmuje się takimi zegarami. 

Ale na tym kończę, bo byłoby niegrzecznie z mojej strony , gdybym ja podawał jego dane i mieszał się w nieswoje sprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PM1122 napisał(-a):

Jeśli myślisz, by samemu wykonać to przywrócenie zegara do życia, to musisz choć trochę zgłębić wiedzę o takich zegarach. W książkach są odpowiednie wzory na wyliczenie długości i ciężaru wahadła, wag i innych elementów, no i opisy i wyjaśnienia, co, jak i dlatego. 

 Dobrze prawi..

 Na poczatek image.png.68e333d21bebc839d4d13da76ba4dace.png


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Szukam pomocy tutaj bo pewien znawca tematu podał mi już cenę remontu - była bardzo wysoka. Rozumiem że taka praca jest cenna ale nie jest na moją kieszeń. Pomyślałem więc ,że na własną rękę spróbuje skompletować ten mechanizm, zwłaszcza że jeszcze nie wiem co z nim zrobić. Za każdą radę będę  wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam... zapadka jest, czy też brak?, bo jak jest to można "złapać" wymiar koła i dobrać reszte (policzyć, rozrysować)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mariusz0520 napisał(-a):

zwłaszcza że jeszcze nie wiem co z nim zrobić

Ja chętnie go kupię. 

Jakby co, to proszę info na PW. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mariusz0520 napisał(-a):

Dzięki. Szukam pomocy tutaj bo pewien znawca tematu podał mi już cenę remontu - była bardzo wysoka. Rozumiem że taka praca jest cenna ale nie jest na moją kieszeń. Pomyślałem więc ,że na własną rękę spróbuje skompletować ten mechanizm, zwłaszcza że jeszcze nie wiem co z nim zrobić. Za każdą radę będę  wdzięczny.

 To wszystko mozna zrobić... ale są to prace kosztowne i już... Brakuje koła zapadowego i zabieraka... Brakuje też dźwigni zatrzymującej koło zapadowez...

 

5 godzin temu, Mariusz0520 napisał(-a):

Dzięki. Szukam pomocy tutaj bo pewien znawca tematu podał mi już cenę remontu - była bardzo wysoka. Rozumiem że taka praca jest cenna ale nie jest na moją kieszeń. Pomyślałem więc ,że na własną rękę spróbuje skompletować ten mechanizm, zwłaszcza że jeszcze nie wiem co z nim zrobić. Za każdą radę będę  wdzięczny.

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Mariusz0520 napisał(-a):

Żadnych dobrych wieści. Może chociaż ktoś ma zdjęcie takiego kompletnego mechanizmu?

Przecież masz link do katalogu..z poprzenego wątku, kiedy to pytałeś o niego...(lipiec 2020)

To żaden z tego katalogu?

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.