Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Chefren

Certina DS 2 Precidrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

Certina DS 2 Precidrive - Waszym zdaniem warto?

Wiem, że kwarc, ale kwarca właśnie szukam. Z automatami próbowałem się zaprzyjaźnić kilka razy, ale nie pykło. W dłuższej perspektywie czasu drażniły mnie odchyłki, a nie mam kilku zegarków, by używać ich na zmianę co dwa - trzy dni. 

Więc kwarc jest dla mnie idealnym rozwiązaniem, pytanie tylko czy ten jest OK, czy szukać czegoś innego w stylu tej Certiny? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, ładnie wykonany dobry zegarek. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precidrive to goooono. Albo japonca  z radiem i solarem albo vhp od Longina, 5sek na rok. Teraz w kruku na wyprzedaży widziałem 3 modele vhp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines hajny, ale to nie ten budżet... A na Certine mam ofertę poniżej 1,4 k, a to mniej niż pu ceny Lonżina. Citizeny jeszcze pooglądam, może coś przyciągnie moją uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chefren napisał(-a):

Longines hajny, ale to nie ten budżet... A na Certine mam ofertę poniżej 1,4 k, a to mniej niż pu ceny Lonżina. Citizeny jeszcze pooglądam, może coś przyciągnie moją uwagę.

Popatrz serio na citki, w tej kasie masz solar, radio, szafir, pełen kajdan plus pełne endy. Lub tytan. 

Np. Timestore sklep 

 

 

Screenshot_20221015-123823_Chrome.thumb.jpg.7cd2bf11e3721144bb75d98c945cc54a.jpg

 

Screenshot_20221015-123814_Chrome.thumb.jpg.af649632413cd50136bd3e53571b58d1.jpg

 

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precidrive to bardzo dokładny mechanizm (+/- kilkanaście sekund odchyłki na rok) a Certiny to zazwyczaj dobrze wykonane zegarki. Jest szafir, jest WR100, klasyczny design. Jak się podoba, to pod każdym innym względem powinieneś być zadowolony. Chyba tylko zmiany pasków mogą być uciążliwe, bo o ile się nie mylę, to rozstaw uszu typowo Tissotowo/Certinowy, czyli niestandardowe 21mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek kupuje się 22 mm i wchodzi :) To informacja na wypadek gdyby nietypowy rozmiar paska miał wpłynąć na decyzję. 

 

A certina fajna, mam kilka, niestety citka nie przebije w relacji cena jakość dla kwartał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Chefren napisał(-a):

Witajcie, 

 

Certina DS 2 Precidrive - Waszym zdaniem warto?

Wiem, że kwarc, ale kwarca właśnie szukam. Z automatami próbowałem się zaprzyjaźnić kilka razy, ale nie pykło. W dłuższej perspektywie czasu drażniły mnie odchyłki, a nie mam kilku zegarków, by używać ich na zmianę co dwa - trzy dni. 

Więc kwarc jest dla mnie idealnym rozwiązaniem, pytanie tylko czy ten jest OK, czy szukać czegoś innego w stylu tej Certiny? 

 

 

Nie zauważyłem na nim żadnych odchyłek czasowych, pewnie są ale niezauważalne. EOL zawsze się uruchamia przed świętami i tak już od kilku dobrych lat...

Jest dobrze wykonanym zegarkiem pomimo, iż należy do czasomierzy z tej niższej półki cenowej. Dokładność precidrive jest zdumiewająca.

20220920_082429.thumb.jpg.0c82a90f6f1a09ceb4001a68a348d6bb.jpg


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie proszę koledzy, posiadacze Certin filmik prezentujący ruch wskazówki sekundowej w Waszych modelach.

Mnie aż telepie jak widzę kwarcowe Certiny w witrynach:|
 

Nie każdemu to może przeszkadzać, ale ja bym nie wydal 1.5k na takiego "diesla", nawet jeżeli jest dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dokładność różni je od "diesli". W Certinie masz inna jakość w każdym miejscu, inny WR, DS i szafir.

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, eddi87 napisał(-a):

Popatrz serio na citki, w tej kasie masz solar, radio, szafir, pełen kajdan plus pełne endy. Lub tytan. 

Np. Timestore sklep 

 

 

Screenshot_20221015-123823_Chrome.thumb.jpg.7cd2bf11e3721144bb75d98c945cc54a.jpg

 

 

 

Po namyśle zdecydowałem się na Citka. Wybór rozstrzygnie się pomiędzy CB-0250-84L, a CB0010-88L. W poniedziałek obejrzę je sobie na żywo, pomacam i zdecyduję, który z nich. Dzięki Wszystkim za głos w dyskusji 🙂

Edytowane przez Chefren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Chefren napisał(-a):

Po namyśle zdecydowałem się na Citka. Wybór rozstrzygnie się pomiędzy CB-0250-84L, a CB0010-88L. W poniedziałek obejrzę je sobie na żywo, pomacam i zdecyduję, który z nich. Dzięki Wszystkim za głos w dyskusji 🙂

Obczaj w sklepie i zobacz na ceny online, czasem parę stówek idzie ugrać na tym samym modelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.