Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lukiboss

chrono24 - zegarek z australii ile zapłacę cła?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kupiłem zegarek za 4 tysiące przez chrono24 i będzie on do mnie szedł z Australii, może jestem głupi ale nie potrafię ogarnąć kalkulatorów dostępnych na necie. Ile mniej więcej zapłacę cła? Vat też będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cła to nie zapłacisz, VAT 23proc od kwoty zegarka z przesyłką plus opłaty kurierskie/odprawy celnej

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Cła to nie zapłacisz, VAT 23proc od kwoty zegarka z przesyłką plus opłaty kurierskie/odprawy celnej

A mogę przycebulić trochę i poprosić sprzedającego o wpisanie wartości np. 2000zł? Czy takie rzeczy nie przechodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, lukiboss napisał(-a):

A mogę przycebulić trochę i poprosić sprzedającego o wpisanie wartości np. 2000zł? Czy takie rzeczy nie przechodzą?

To po co kupiłeś taki drogi zegarek jak Cię nie stać na opłacenia vat'u i innych opłat? A nie stać Cię skoro kombinujesz jak obniżyć opłaty....


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Daito napisał(-a):

To po co kupiłeś taki drogi zegarek jak Cię nie stać na opłacenia vat'u i innych opłat? A nie stać Cię skoro kombinujesz jak obniżyć opłaty....

Po nic. Skoro płacę i tak za przesyłkę to nie zrozumiałym jest dla mnie płacenie prawie tysiaka za nic. Nie każdy lubi być dymany. Trzeba to trzeba i tak taniej bym nie znalazł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupujesz w Lidlu to prosisz bez VATu i bez rachunku;)? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eye_lip napisał(-a):

A jak kupujesz w Lidlu to prosisz bez VATu i bez rachunku;)? 

Jak kupuje coś z olx to jakoś vatu nie płacę, chrono24 to dla mnie zagraniczny olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukiboss napisał(-a):

Jak kupuje coś z olx to jakoś vatu nie płacę, chrono24 to dla mnie zagraniczny olx.

Każde przedsięwzięcie ma swoje zasady - zakupy w spożywczym, kupno samochodu, mieszkania itd - podobne zasady towarzyszą zakupom z za granicy - kupując akceptujesz zasady, nie akceptujesz zasad - nie kupuj.

 

27 minut temu, lukiboss napisał(-a):

Nie każdy lubi być dymany.

To nie ma nic wspólnego z "dymaniem" - ale na to też jest sposób, można się przeprowadzić do kraju zwanego "rajem podatkowym" - też jesteś "dymany" ale nieświadomie :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wpuść tu chłopa do biura...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdzie pocztą to zapłacisz 27% od wartości celnej + koszty agencji celnej 150-350zł + stres i nerwy

Jak pójdzie ups fedex DHL to zapłacisz 27% od wartości celnej + koszty agencji ok 100 zł.

 

Do wartości celnej dolicza się koszty transportu z faktury, jak ich nie ma to doliczą 100 USD wg IATA. Kiedyś wybroniłem się przedstawiając zrzut aukcji z informacją  że zawiera koszty wysyłki.

 

Do opłaty celnej przedstawiasz dokumenty zrealizowanej płatności (wyciąg bankowy) oraz/lub  wydruk oferty lub aukcji.

 

Zaniżać wartość celną przy 1000 euro?

Licz się z inspekcją celna i zatrzymaniem przesyłki na długi czas w celu oszacowania wartości a wartość przyjmą wg wartości np. detalicznej a nie tej faktycznie opłaconej.

Edytowane przez Rezi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc wszystko teraz jest ładnie uszczelnione i skończyły się czasy "giftów".


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Rezi napisał(-a):

Ale jaka radość po zakupie, 😀

 

 

Może jestem jakiś inny, ale miałem 2 casio MTG z Japonii i sam fakt że właśnie z Japonii je ściągnąłem, dodawały im wartości (w moim odczuciu) :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukiboss napisał(-a):

Może jestem jakiś inny, ale miałem 2 casio MTG z Japonii i sam fakt że właśnie z Japonii je ściągnąłem, dodawały im wartości (w moim odczuciu) :) 

Ooo, większość moich zegarków pokonała drogę ze Szwajcarii do Polski, chociaż mam też i Casio made in Japan. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przesyłka będzie DHL wysyłana to na 100% poproszą Cię o tłumaczenie faktury. Dodatkowo mogą zażądać oferty z Chrono i skanu potwierdzenia przelewu.  NIe wiem jak u innych dostawców ale myślę, że procedura podobna. Myślę, że prośba o wpisanie innej ceny nic nie da.

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, lukiboss napisał(-a):

Jak kupuje coś z olx to jakoś vatu nie płacę, chrono24 to dla mnie zagraniczny olx.

nie płacisz VAT??? Podstawy ekonomii - VAT masz już wtedy zawarty w cenie, więc płacisz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

nie płacisz VAT??? Podstawy ekonomii - VAT masz już wtedy zawarty w cenie, więc płacisz

 

O patrz jaka nowość. A jak chcę coś sprzedać za 100zł to rozumiem że automatycznie doliczy VAT do tej ceny, czy może jednak nie?  Jakichś fantastycznych nowości się tu dogaduje. VAT to se może doliczać firma a nie osoba prywatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie jest tak jak piszesz, jak dostaniesz przesyłkę z Australii dać nam znać aby wszyscy mogli zweryfikować swoją wiedzę.  

Gorsza od niewiedzy jest wiedza fałszywa.

Po to jest właśnie to forum aby prostować takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukiboss napisał(-a):

O patrz jaka nowość. A jak chcę coś sprzedać za 100zł to rozumiem że automatycznie doliczy VAT do tej ceny, czy może jednak nie?  Jakichś fantastycznych nowości się tu dogaduje. VAT to se może doliczać firma a nie osoba prywatna.

litości 

VAT jest JUŻ ZAWARTY W CENIE BO KTOŚ GO JUŻ NALICZYŁ, PIERWSZY KUPUJĄCY ZAPŁACIŁ TO SIĘ NAZYWA... CENA BRUTTO, a Ty go również płacisz gdyż nie kupujesz z odliczonym VATem

dlatego nie pisz mi że tego nie płacisz 

a jak kupujesz taniej to już jest opust

 

jeśli firma sprzedaje na export to daje na FV cenę NETTO ( bez VAT w uproszczeniu) więc towar na export jest tańszy o VAT

jak kupujesz np w Szwajcarii to możesz przejść VAT FREE ( czyli odzyskać na granicy) za to powinieneś się zgłosić u nas do UC celem naliczenia podatku i cła 

 

a jak kupujesz w PL coś droższego niż 1000 zł na umowę K/S to jest np 2% PCC

tak działa system fiskalny  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę pierwszy raz spotkałeś się z tym że na towary spoza UE naliczany jest VAT?

A może wierzysz też że rząd daje 500+?

 

Wpisanie zaniżonej wartości niewiele zmieni bo i tak dostaniesz fakturę z Chrono24 na pełna kwotę i wątpię czy sprzedający by się na to zgodził.

Zapłacisz 23% VAT od ceny + kosztów przesyłki, groszowe cło i koszty obsługi. Tak jest teoretycznie zawsze i warto brać to pod uwagę przed zakupem.

W zakupach stricte prywatnych czasem się udaje ale przy pośrednikach typu chrono, ebay czy coś zawsze możesz zostać poproszony o dowód zakupu z ceną i kłopoty gotowe a państwo szuka pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, lukiboss napisał(-a):

O patrz jaka nowość. A jak chcę coś sprzedać za 100zł to rozumiem że automatycznie doliczy VAT do tej ceny, czy może jednak nie?  Jakichś fantastycznych nowości się tu dogaduje. VAT to se może doliczać firma a nie osoba prywatna.

Błądzisz, jeśli już to odliczać chyba chciałeś napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, sviety napisał(-a):

Błądzisz, jeśli już to odliczać chyba chciałeś napisać.

Jeśli błądzę to czekam na odpowiedź, w którym momencie kupujący czegokolwiek na olx od osoby prywatnej płaci VAT. Bo pierdół typu "VAT już jest wliczony w cenę" to po prostu nie przyjmę.

 

Zresztą schodzimy z tematu, już dawno się pogodziłem z opłaceniem pełnego VATu kupując coś z zagranicy. Tak jest i koniec kropka, nie obejdę tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, lukiboss napisał(-a):

Jeśli błądzę to czekam na odpowiedź, w którym momencie kupujący czegokolwiek na olx od osoby prywatnej płaci VAT. Bo pierdół typu "VAT już jest wliczony w cenę" to po prostu nie przyjmę.

 

nie płaci ale i nie odliczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.