Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzychu06

Jaki traveller GMT automat do 1300€?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

dosyć luźne poszukiwania traveller GMT, budżet maksymalny 1300€, bo i tak wiem, że zgodnie z tradycją forum padną propozycje powyżej budżetu 😉

Jedyne co do tej pory udało mi się znaleźć w zakładanym budżecie to Seiko Presage Sharp Edged GMT, Mido Ocean Star GMT i Boldr Freediver GMT, oraz Mido Multifort GMT.

Na żywo widziałem tylko Seiko i Ocean Star.

Boldr na zdjęciach chyba przez półprzezroczystą tarczę nie przemawia do mnie, a multifort chyba nie do końca mój klimat.

Co jeszcze pominąłem w zakładanym budżecie?

Pewnie gdyby CW C65 Aquitane nie był callerem, to już dawno miałbym rozwiązany problem na co zbierać. 
Nadgarstek 17,5 - 18 cm.

WR100 i więcej.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Edytowane przez Krzychu06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Glycine Airman?

 

obraz.png.1212ebfcc87fcebfa515d55497d2a51b.png

 

Albo SST - chociaż to chyba raczej propozycja dla węższego grona miłośników takiego designu.

 

obraz.thumb.png.3d7a5ea50bb4bf20a66ae9aad3db38a5.png

 

Świetny byłby ten Orient Star, ale dostępny chyba tylko na rynku wtórnym:

 

https://zegarkiipasja.pl/artykul/9690-recenzja-orient-star-automatic-gmt-power-reserve-wz0061dj

 

obraz.png.36ca539da3adb4e6dbef204e1f3507ff.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farer odpada, bo to caller. Co do Glycine to one chyba też są na SW330, czyli też skacząca jest GMT, a nie godzinowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego? 20 ATM, choć nie wiem, czy typowy podróżnik. Jakby co to mam w dobrej cenie, jak lubisz brąz 🙂

 

Screenshot_20221021-203906720_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Raff007 napisał(-a):

Może coś takiego? 20 ATM, choć nie wiem, czy typowy podróżnik. Jakby co to mam w dobrej cenie, jak lubisz brąz 🙂

 

Screenshot_20221021-203906720_1.jpg

Niestety, o ile Glycine nie zmieniało nic w mechanizmie, to niestety w pierwszej pozycji skacze wskazówka GMT, więc to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pewnie gdyby CW C65 Aquitane nie był callerem, to już dawno miałbym rozwiązany problem na co zbierać. "

Oglądałem ostatnio divery CW na żywo i przyznam że C65 zrobił na mnie największe wrażenie, jeśli miał bym kupować CW to pewnie kupił bym właśnie C65 :)

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maciek__L napisał(-a):

"Pewnie gdyby CW C65 Aquitane nie był callerem, to już dawno miałbym rozwiązany problem na co zbierać. "

Czym jest caller jeśli chodzi o zegarki?

Oglądałem ostatnio divery CW na żywo i przyznam że C65 zrobił na mnie największe wrażenie, jeśli miał bym kupować CW to pewnie kupił bym właśnie C65 :)

Caller, albo office GMT, w pierwszej pozycji możesz ustawić wskazówkę GMT w skokach co jedną godzinę bez zatrzymywania mechanizmu, czas lokalny jest ciagle odmierzany, nie zatrzymuje sekundnika, przydatne gdy często dzwonisz do kogoś w innej strefie czasowej. Traveller, albo true GMT, w pierwszej pozycji możesz ustawić wskazówkę godzinową bez zatrzymywania sekundnika, przydatne gdy sam zmieniasz strefy czasowe, lądujesz w Nowym Jorku i bez zatrzymywania pomiaru czasu ustawiasz czas lokalny, a wskazówka GMT cały czas pokazuje czas w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być nowy,czy dopuszczasz używki, bo to dość mocno zmienia ilość dostępnych modeli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie automat może być ciężko. Może coś z 12-godzinnym ruchomym bezelem typu Sinn 105 czy Serica 5303?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina Startimer Pilot Heritage, zdjęcie przykładowe, dostępne są różne kolory.

 

image.thumb.png.28f9f02f1788f0e9d78cb161342fcc1f.png


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jogi a ta Alpina to nie jest czasem Sellita ze skaczącą wskazówką GMT (caller a nie traveller)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, cordi7 napisał(-a):

@Jogi a ta Alpina to nie jest czasem Sellita ze skaczącą wskazówką GMT (caller a nie traveller)?

Nie, Alpina zmodyfikowała Sellitę tak, że przy wyciągnięciu koronki do pierwszego położenia skacze wskazówka godzinowa.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jogi napisał(-a):

Nie, Alpina zmodyfikowała Sellitę tak, że skacze godzinowa.


Dzięki, dobrze wiedzieć 👍


 

EDIT:

 

Znalazłem :)

4CFCD0D9-B115-417E-99CA-4E361845E90C.thumb.jpeg.4744c0be948a91dc284fd595972b2b70.jpeg

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, tolor napisał(-a):

Musi być nowy,czy dopuszczasz używki, bo to dość mocno zmienia ilość dostępnych modeli.

 

Nigdy nie kupowałem używki i mam pewne obawy co do stanu używanego zegarka, enigmatyczne zapewnienia „na prawidłowym chodzie” trochę mnie odstraszają, wiedza z zakresu zegarmistrzostwa zbyt uboga, żeby na szybko ocenić czy kupiłem dobry zegarek, czy skarbonkę.

11 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Alpina Startimer Pilot Heritage, zdjęcie przykładowe, dostępne są różne kolory.

 

image.thumb.png.28f9f02f1788f0e9d78cb161342fcc1f.png

 
O tym nie wiedziałem, że Alpina zmodyfikowała Sellitę, będę musiał się przyjrzeć tematowi, może jeszcze coś wypuścili z tak zmodyfikowanym mechanizmem.

Znalazłem jeszcze Bulovę Winston GMT na nowej Miyotcie, ale WR30.

12 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

W tej cenie automat może być ciężko. Może coś z 12-godzinnym ruchomym bezelem typu Sinn 105 czy Serica 5303?
 


Na Sinna nie patrzyłem, z Sericą jak dla mnie trochę popłynęli z marketingiem na temat Newtona. Chwalą się dokładnością lepszą niż chronometr, ale laboratorium które robi te badania testuje mechanizm tylko przez 24 godziny z tego co wyczytałem w internetach. Pewnie gdyby nie poszaleli aż tak z marketingiem, nie miałbym aż takich obiekcji co do Serici. Ogólnie to bardzo ciekawe zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować od zwykłego śmiertelnika,są spore firmy handlujące używkami,które mają swoich zegarmistrzów lub z takimi współpracują. A i tak wyjdzie sporo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sellita i skacząca wskazówka GMT a nie godzinowa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines zulu time tylko budżet się nie zgadza :) 

Mido Ocean star GMT Pepsi to bardzo fajny zegarek z erzerwą 80h. Myślę, że wart rozważenia. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido GMT jest świetny ale to WIELKI zegar. Trzeba mieć dużą łapę albo lubić kowadełka :) Dla mnie przy nadgarstku 18-18,5 cm był na granicy. Nosiłbym ale to już absolutny maks i na co dzień mam wygodniejsze zegarki :)

 

0271C385-4751-467F-8549-A99B6019DE55.thumb.jpeg.e0d04e3abd5515299927394861da10f8.jpeg
 

581FD9DB-4BD9-462C-8215-2653DFD41AD2.thumb.jpeg.8d41e509ca42ee2cd20d31c7c287e9fb.jpeg

 

7C83775E-6871-46AE-BD64-703D32B88ED7.thumb.jpeg.36b5c185cc514b867d4d1fc91916412a.jpeg

 

1BC0B3D8-CDB8-4542-9EC6-2DDBA74AAD52.thumb.jpeg.ee56b762d4272708e945a72cccb6d83e.jpeg

 

FB074AB7-C4A0-4255-ABDD-9A26C4D31431.thumb.jpeg.531b3aedef9c0df6f110904051129eee.jpeg
 

 

EDIT: literówka

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 świetnie wygląda :) 

 

Mimo że duży leży dobrze.  Ja lubię większe zegarki ale l2l 50 mm jest ok :) 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido mierzyłem na szybko, właśnie wersję Pepsi i chyba jeśli już to wolałbym niebieską, taką jak Cordi7 pokazał na zdjęciach, jest rezerwa 80h, ale 3Hz, Seiko i Miyota dają 4Hz, chociaż podejrzewam, że na małej sekundzie Seiko to różnica w pracy sekundnika niezauważalna. I odwieczne pytanie co lepsze Swiss Made 3Hz, Made in Japan 4Hz.

Zaczynam się zastanawiać na propozycją 

W dniu 23.10.2022 o 12:40, tolor napisał(-a):

Nie musisz kupować od zwykłego śmiertelnika,są spore firmy handlujące używkami,które mają swoich zegarmistrzów lub z takimi współpracują. A i tak wyjdzie sporo taniej.

 

przepraszam, że w ten sposób, ale nie wiem jak oznaczyć użytkownika.

Nie znam żadnych firm handlujących używkami, jedyne co znam to SeriousWatches, ale ich polityka WR, dla używanych zegarków trochę mnie odstręcza Seiko MarineMaster 300m, używany ma WR50 trochę słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.