Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mihi97

Automat o małej grubości do 1500

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje zegarka automatycznego na bransolecie, raczej klasyczne i proste z ciemną tarczą (czarna, granatowa, brązowa). W oko wpadły mi przede wszystkim Orienty. Mam jednak z nimi mały problem, 12mm grubości to dla mnie trochę za dużo, czy znacie moze podobnie wyglądające modele w tej cenie, ale o grubości do 10/11mm?

 

Orient Bambino II Automatic RA-AC0007L10B - CrazyTime.pl  image.png.49785ee3f9cf132ce343564b2df2cae2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak warto rozważyć kwarc przy tym budżecie i małej grubości? Wybór na pewno będzie zdecydowanie większy. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, agremi napisał(-a):

A może jednak warto rozważyć kwarc przy tym budżecie i małej grubości? Wybór na pewno będzie zdecydowanie większy. 

Zdecydowanie bardziej wolałbym pójść w automat, ale nie zamykam się na kwarc, masz może jakieś konkretne modele warte zainteresowania na myśli pasujące do mojego opisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen seria Stiletto w kwarcu kilka razy przewijała się na forum jako propozycja o małej grubości, ewentualnie używane vintage Poljoty automaty pewnie by się zmieściły w budżecie. Ale o używki to musiałbyś popytać na forum bardziej obeznanych użytkowników.

Edyta: Nie zauważyłem, że na bransolecie, Poljot raczej odpada

Edytowane przez Krzychu06
Zła odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zadowoli cię grubość 9,8 mm. to szukaj używki Tissota le locle powermatic 80. Nowe raczej ponad budżet.

500_500_productGfx_62244.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to nie w grubości zegarka problem, ale w proporcjach i budowie koperty, a następnie jak układa się na nadgarstku. Grubsze zegarki o dobrych proporcjach też potrafią się zmieścić pod mankiet i generalnie wygodnie się nosić. Dodatkowo,  wyglądają lepiej niż  cienkie, płaskie i bezpłciowe naleśniki. Do rozważenia. Nie wszystko da się tu objąć suchymi liczbami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest teraz na bazarku świetny credor (kwarc). Wprawdzie jasna tarcza i trochę ponad budżet (może coś do negocjacji, nie wiem), ale to są piękne i dobre zegarki.

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2022 o 13:37, marekvegas napisał(-a):

Jeżeli zadowoli cię grubość 9,8 mm. to szukaj używki Tissota le locle powermatic 80. Nowe raczej ponad budżet.

500_500_productGfx_62244.jpg

Polecam - bardzo dobrze leży na ręce + dodatkowo z powodu popularności można go spróbować praktycznie w każdym butiku

Ewentualnie Le Locle Automatic - powinien się spokojnie zmieścić w budżecie + dodatkowo jest na starym mechaniźmie ETA, czyli ma 33% płynniejszy ruch wskazówki sekundowej (ale za to ~dwukrotnie krótszą rezerwę chodu)

Tradycyjna sugestia ponad budżet - używany Hamilton Jazzmaster. Mam go teraz na sobie i leży genialnie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maciek__L napisał(-a):

Polecam - bardzo dobrze leży na ręce + dodatkowo z powodu popularności można go spróbować praktycznie w każdym butiku

Ewentualnie Le Locle Automatic - powinien się spokojnie zmieścić w budżecie + dodatkowo jest na starym mechaniźmie ETA, czyli ma 33% płynniejszy ruch wskazówki sekundowej (ale za to ~dwukrotnie krótszą rezerwę chodu)

Tradycyjna sugestia ponad budżet - używany Hamilton Jazzmaster. Mam go teraz na sobie i leży genialnie :)

 

Czy mógłbyś podać referencję do Le Locle Automatic, który się mieści w budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mihi97 napisał(-a):

Czy mógłbyś podać referencję do Le Locle Automatic, który się mieści w budżecie?

Ah, myślałem że bierzesz pod uwagę używane. Wtedy na znanym portalu aukcyjnym można znaleźć kilka poniżej budżetu lub na znanej tablicy ogłoszeniowej jeden za 1/3 budżetu. Czyli zostaje trochę na serwis z polerowaniem i świeży pasek. Pewnie warto też zapytać na bazarku, ze względu na popularność tego modelu

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż 500 do używanego lub 800 do nowego OS a nie będziesz żałował. Wykonanie na poziome swiss w cenie około 5k. Serio nie kupuj propozycji jaką masz w pierwszym poście. Obejrzyj na podforum orienta ten model. Le loce on zjada na śniadanie. 

 

470483565_Screenshot_20221025-1939192.thumb.png.6288d2dc4b913cf1a438fb7123da884b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kwarc o małej grubości w tym budżecie, to można pogmerać w ofercie Roamer. Poniższe, przykładowe modele mają grubość 8mm:

 

obraz.png.9940aabc675fe49b23a61767337fc7cc.pngobraz.png.43e04a2cce707ae539281ed700a99cca.png

 

Albo jakaś Certina, ta poniżej też ma 8mm:

 

 

obraz.png.f837271503a9a4c749d0acf0ce5a645c.png

 

albo taka o grubości 10mm

 

obraz.png.4d3bea462eef418f4365f4e91a3ae8c6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.