Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janek72

Zadrapania na bezelu - proszę o radę

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ładny zegarek z nieładnymi zadrapaniami na bezelu w okolicach godziny 12.  CO ROBIĆ? :)

Ręce mnie swędzą, bo mam komplet papierów ściernych od 150 do 5000, ale wiem, że cokolwiek z tym zrobię, to spierniczę jeszcze bardziej :)

Wiem, że tego typu bezel to "scratch-magnet" i wiem, że moja irytacja jest irracjonalna.

Jakie metody polecacie, aby "odzobaczyć"  ryski na bezelu?

- alkohol

- psycholog

- psychiatra ;)

- lobotomia

- elektrowstrząsy

- sprzedaż zegarka ?

- czas / kolejne ryski

 

Coś komuś w praktyce pomogło?

Wymiana bezela akurat w tym modelu nie wchodzi w grę. To jest możliwe, ale w diverach :)

Ciekawa rzecz, mam kilka zegarków, które również mają ryski na bezelu, ale takie w kierunku prostopadłym, to znaczy od szkła na zewnątrz i takie mi zupełnie nie przeszkadzają.

 

 

 

c4.jpg

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru robić z siebie specjalisty w dziedzinie obróbki metali, ale nie jest przypadkiem tak, że z racji powłoki Duratect w tym modelu ciężko by było coś z tym począć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że to Duratect :) i najlepiej tego nie dotykać.

Powłoki typu Duratect / Diashield nie zabezpieczają całkowicie przed ryskami. Po prostu zegarek wolniej łapie ryski niż goła stal.

Bardziej chyba chodzi o sferę psychiczną "zegarkomaniaka". Zdjęcie, które zamieściłem, uwypukla bardzo te zadrapania - światło punktowe skierowane bezpośrednio na ryski, jest jakby ich obrazem w mojej głowie. Normalnie skaza jest ledwo widoczna, a w świetle dziennym rozproszonym praktycznie tego nie widać.

Może trzeba zacisnąć zęby i poczekać aż się więcej rysek uzbiera i problem się sam rozwiąże.

Gdyby ktoś miał taki problem, to bym mu powiedział, człowieku, czym ty się przejmujesz, nie ma żadnego problemu, to normalne, że zegarek ma ryski. Jak to powiedzieć samemu sobie? :)

 

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Janek72 napisał(-a):

Jak to powiedzieć samemu sobie? :)

Tak samo  , może przed lustrem 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Janek72 napisał(-a):

Mam ładny zegarek z nieładnymi zadrapaniami na bezelu w okolicach godziny 12.  CO ROBIĆ? :)

Ręce mnie swędzą, bo mam komplet papierów ściernych od 150 do 5000, ale wiem, że cokolwiek z tym zrobię, to spierniczę jeszcze bardziej :)

Wiem, że tego typu bezel to "scratch-magnet" i wiem, że moja irytacja jest irracjonalna.

Jakie metody polecacie, aby "odzobaczyć"  ryski na bezelu?

- alkohol

- psycholog

- psychiatra ;)

- lobotomia

- elektrowstrząsy

- sprzedaż zegarka ?

- czas / kolejne ryski

 

Coś komuś w praktyce pomogło?

Wymiana bezela akurat w tym modelu nie wchodzi w grę. To jest możliwe, ale w diverach :)

Ciekawa rzecz, mam kilka zegarków, które również mają ryski na bezelu, ale takie w kierunku prostopadłym, to znaczy od szkła na zewnątrz i takie mi zupełnie nie przeszkadzają.

 

20221024_224519.jpg

 

 

A co to za zegarek, bo fotka nie bangla? :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotkę dodałem ponownie. Zegarek Citizen NB1050.

Z lustrem jeszcze nie gadałem, ale ten co go w lustrze widzę, jakoś inaczej go nosi - na prawej ręce ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Janek72 napisał(-a):

Fotkę dodałem ponownie. Zegarek Citizen NB1050.

Z lustrem jeszcze nie gadałem, ale ten co go w lustrze widzę, jakoś inaczej go nosi - na prawej ręce ;)

 

 

 

Lunete mozesz tez wymienic. Mozesz to spolerowac, ale nie rob tego sam jesli nie masz doswiadczenia. Zeby to bylo zrobione z glowa, nalezy sciagnac lunete i polerowac ja cala - obracajac, inaczej bedziesz miec widoczne wglebienie na odcinku polerowanym (co moze wkurzac jeszcze bardziej).


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Lunete mozesz tez wymienic. Mozesz to spolerowac, ale nie rob tego sam jesli nie masz doswiadczenia. Zeby to bylo zrobione z glowa, nalezy sciagnac lunete i polerowac ja cala - obracajac, inaczej bedziesz miec widoczne wglebienie na odcinku polerowanym (co moze wkurzac jeszcze bardziej).

Dzięki za info. Na razie zaciskam zęby i czas pokaże, czy się przyzwyczaję czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.