Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
graver

Ciekawy A.S. 1130 prośba o datowanie, centralna sekunda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę, czy spotkał się ktoś z Was z takim mechanizmem wehrmachtswerk A.S.1130 z centralną sekundą i z pasami Genewskimi z jakich lat on pochodzi, w necie także jednej osobie nikt nie odpowiedział, ranfft także nie posiada w zdjęciach takiego mechanizmu, wiem ranfft to nie wyrocznia ale i w internecie brak informacji, kupiłem mechanizm bo mnie zaciekawił. Zdjęcia poniżej przedstawiają zakupiony mechanizm, czy może to być wojak? Na razie nie mam lepszych zdjęć,  z góry dziękuję za wszelką pomoc w identyfikacji. Posiadam zegarek z mechanizmem A.S. 1130 z lat 50 4 adjustowy i ze względu na jego super dokładność chodu zainteresowałem się tym co opisuję.  

 

 

 

 

20221025_205930~2.jpg

20221025_210001~2.jpg

Edytowane przez graver
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze jakies paski, a nie Côtes de Genève 🤔

I nie widze w tym mechanizmie niczego specjalnego, to pewnie byl zwykly, budzetowy zegarek 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Ja tam widze jakies paski, a nie Côtes de Genève 🤔

I nie widze w tym mechanizmie niczego specjalnego, to pewnie byl zwykly, budzetowy zegarek 

Dziękuję i za taką odpowiedź, a znajdź mi ten jak to piszesz budżetowy zegarek- powodzenia😒 taak, oczywiście że nie jest to patek czy inny blancpain, przekopałem internet i nigdzie nie mogę znaleźć opisu tego kalibru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, graver napisał(-a):

Dziękuję i za taką odpowiedź, a znajdź mi ten jak to piszesz budżetowy zegarek- powodzenia😒 taak, oczywiście że nie jest to patek czy inny blancpain, przekopałem internet i nigdzie nie mogę znaleźć opisu tego kalibru

 

 

Jak rozumiem, jesli nie mozesz czegos znalezc tzn, ze nie byl budzetowy? Pokretna logika 😅

3 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Jak rozumiem, jesli nie mozesz czegos znalezc tzn, ze nie byl budzetowy? Pokretna logika 😅

 

19 minut temu, graver napisał(-a):

Dziękuję i za taką odpowiedź, a znajdź mi ten jak to piszesz budżetowy zegarek- powodzenia😒 taak, oczywiście że nie jest to patek czy inny blancpain, przekopałem internet i nigdzie nie mogę znaleźć opisu tego kalibru

 

 

Nie wiem, jak dziala Ci google, ale w moim w 5 sekund znalazlem to:

 

https://www.ebay.com/itm/143168635824

 

i to:

 

Wiec, to potwierdza tylko, ze to zadne pasy genewskie, a jakas bardzo tania proba nasladowania. Twoj zegarek byl zapewne czyms pokroju tego ASU, ale gorszym bo niebrandowanym.

 

Budzetowka z lat 50 tych


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego nie chodzi o tą odmianę tego mechanizmu tylko o kaliber 1130 z centralną sekundą, znajdź mi opis tego mechanizmu co opisuję, owszem nie jest to jakiś cudowny mechanizm ale chodzi mi o opis tego z centralną sekundą, mechanizm który opisuję ma logo wybite od strony tarczy a późniejsze jak sądzę miały wybitą na płycie przy kole balansowym

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, graver napisał(-a):

znajdź mi opis tego mechanizmu co opisuję, owszem nie jest to jakiś cudowny mechanizm ale o opis tego z centralną sekundą, 

 

Nie rozumiem pytania 🤔


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co pokazałeś na yt to 1130 z dolnym sekundnikiem, a ten co ja opisuję i szukam opisu to także 1130 ale ma sekundnik centralny! I nie mogę znaleźć opisu tego kalibru, wygląda że mimo wszystko jest starszym mechanizmem od 1130 z dolnym sekundnikiem, choćby po archaicznych pasach i wybitym logo jak w starszych mechanizmach od strony tarczy a także skalą powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, graver napisał(-a):

Ten co pokazałeś na yt to 1130 z dolnym sekundnikiem, a ten co ja opisuję i szukam opisu to także 1130 ale ma sekundnik centralny! I nie mogę znaleźć opisu tego kalibru, wygląda że mimo wszystko jest starszym mechanizmem od 1130 z dolnym sekundnikiem, choćby po archaicznych pasach i wybitym logo jak w starszych mechanizmach od strony tarczy a także skalą powyżej

 

Wersji tego kalibru bylo bardzo duzo, mozliwe ze, zostaly im czesci z 1188 i zrobili hybryde, moze ktos zamowil mechanizm z centralna sekunda i czesc produkcji zostala rozdzielona (sprzedana innym). W tych latach i na takim poziomie produkcji jaka mial AS to naprawde nie mialo znaczenia, bo moze byc setki powodow, ktorych nie sposob zweryfikowac bez grzebania w archiwach o ile takowe istnieja. 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Wersji tego kalibru bylo bardzo duzo, mozliwe ze, zostaly im czesci z 1188 i zrobili hybryde, moze ktos zamowil mechanizm z centralna sekunda i czesc produkcji zostala rozdzielona (sprzedana innym). W tych latach i na takim poziomie produkcji jaka mial AS to naprawde nie mialo znaczenia, bo moze byc setki powodow, ktorych nie sposob zweryfikowac bez grzebania w archiwach o ile takowe istnieja. 

1188 ma duży mostek a tu jest malutki tylko pod centralną sekundę, pewnie jest jak piszesz, jednak wygląda ten mechanizm na starszy czyżby Schild sprzedawał swoje mechanizmy a ktoś inny je modernizował? Stąd bierze się ciekawość tego mechanizmu, dzięki Ci za pomoc, może jeszcze ktoś inny coś wniesie do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm dotarł, po delikatnym umyciu tarczy ukazał się napis: Chronometre Jmperator i na dole antimagnetisch. Znalazłem w internecie opis firmy Ludwig and Fries SA Imperator 1931- 1940 Poniżej zdjęcie 

20221102_122947 (2).jpg

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dole tarczy "antimagnie.. tig? "

nie mogę odcyfrować czcionki- tych po "G" ..

wiadomo co sam napis znaczy, ale w jaki sposób jest to zapisane to też może być ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antimagnetisch


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.