Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AnonimowyAlkoholik

Rotomat z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam swoją przygodę zegarkową, stąd pytanie- watto się pchać w taki rotomat:

https://allegro.pl/oferta/4-6-rotomat-na-zegarek-automatyczny-gablotka-cichy-12720588934?fromVariant=12716886356

czy lepiej zainwestować w dobre pudełko? Mam zegarki automatyczne, nie są to marki "premium", noszone okazjonalnie, jednak chciałbym o nie zadbać. Czy zakup jednego z tańszych rotomatów ma sens?

 

 

Edytowane przez AnonimowyAlkoholik
nieprawidłowy link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba link nie do końca poprawny 😉

 


nawrót choroby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być rotomat do zegarów czy remont :)

 

Powiem Ci tak, jeżeli Twoje zegarki nie mają skomplikowanych mechanizmów, ustawień jak fazy księżyca, rok, dzień, miesiąc to moim zdaniem rotomat jest Ci nie potrzebny. Chyba, że chcesz mieć fajny gadżet/ mebel. Zainwestuj w fajne pudełko do przechowywania, bo ile czasu poświęcisz na ustawienie zegarka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AnonimowyAlkoholik napisał(-a):

Zaczynam swoją przygodę zegarkową, stąd pytanie- watto się pchać w taki rotomat:

https://allegro.pl/oferta/4-6-rotomat-na-zegarek-automatyczny-gablotka-cichy-12720588934?fromVariant=12716886356

czy lepiej zainwestować w dobre pudełko? Mam zegarki automatyczne, nie są to marki "premium", noszone okazjonalnie, jednak chciałbym o nie zadbać. Czy zakup jednego z tańszych rotomatów ma sens?

 

 

 

Moim skromnym zdaniem, nie ma sensu 🙂


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis przedmiotu (tzn. automatycznego nawijacza zegarków 😂) poprawił mi humor na cały dzień 😉.

A mówiąc poważnie, ile zapłacisz, tyle dostaniesz. Jak będziesz miał szczęście, to będzie chodził lata. a jak nie będziesz miał szczęścia to nie. Na gwarancję ani serwis bym nie liczył.

Zwróć też uwagę, czy grubsze zegarki nie będą trzeć szkłami o wewnętrzną stronę szyby rotomatu, bo na zdjęciu wygląda, jakby ta odległość nie była zbyt duża.

Ja bym raczej dołożył do czegoś lepszego, ładniejszego i pewniejszego. Albo w ogóle nie kupował. Jak masz proste, łatwo ustawialne zegarki (bez faz księżyca itp...), to rotomat nie jest niezbędny, bo ustawienie i rozruszanie zegarka automatycznego zajmuje dosłownie sekundy.

 

obraz.thumb.png.12110f5d6aa5873e399c752dc38e49dc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej od razu większe, "choroba" może postępować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi. To będzie mój ogranicznik ;) Jakieś godne polecenie pudełko/etui/szkatułka? Nie musi być z drewna egzotycznego, byle nie wyglądało jak karton powleczony ceratą :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, AnonimowyAlkoholik napisał(-a):

O to właśnie chodzi. To będzie mój ogranicznik ;) Jakieś godne polecenie pudełko/etui/szkatułka? Nie musi być z drewna egzotycznego, byle nie wyglądało jak karton powleczony ceratą :) 

Jak bym szukał, to bym to kupił od kolegi @dodge66 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle marka Rothenschild jest ok więc możesz na ich rotomaty też spojrzeć (gdyby jednak Cie naszło).


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucałem gdzieś tu zdjęcie pudełka robionego na zamówienie przez kolegę z jednej z grup zegarkowych na fb. Aluminium, szkło i drewno. Porządnie to wygląda.

A gdybyś potrzebował rotomatu na 1zegar, mam coś takiego do oddania. Otrzymany przy zakupie zegarka. Nowy, nierozpakoway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.