Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mistrz17

Zegarki Wempe Glashütte i/SA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma chyba na Forum wielu egzemplarzy, więc na początek dorzucę fotki z przymiarki jaką miałem okazję zrobić wiosną:

7b667c7874983da1e0652bafbe3baa32.jpg

e4c2b865371313d5327c8fe5eaf131a6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę fakt taki siermiężny, rzekłbym niczym rycerski atrybut. Czuć na ręce.

Wykonanie bardzo dobre trochę na minus zapięcie bransolety. Wszystko chodzi ścisło i twardo. Żadnych niepotrzebnych luzów i przy zakręcanej koronce i przy puscherach.

 

 


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za temat. Sam lubię drążyć temat, gdy kupię zegarek chce poznać jego historię. Ostatnio za parę złotych udało mi się kupić tissota. Tissot jak tissot ale fabrycznie z plastikowym mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Iron Walker

PSX_20221204_135300.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria Iron Walker to bardzo ciekawa opcja, jeżeli kogoś nie stać na wiadome Vacherony. Inspiracja dość wyraźna, ale (moim zdaniem) przyzwoitość zachowana i nie ma wioski.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frankfurt 

PSX_20221226_123610.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2022 o 20:34, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Seria Iron Walker to bardzo ciekawa opcja, jeżeli kogoś nie stać na wiadome Vacherony. Inspiracja dość wyraźna, ale (moim zdaniem) przyzwoitość zachowana i nie ma wioski.  :)

 

Mi wempe Iron Walker zdecydowanie bardziej przypomina IWC Inżynier IW32390x:

Technikalia niemal identyczne, mechanizm, jakość wykonania zbliżona, tylko "PU ceny" za WEMPE, tym bardziej, że IWC tylko z rynku wtórnego zostaje...

 

spacer.png

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2023 o 11:30, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Nie wiem, czy "zdecydowanie bardziej" przypomina IWC, czy Overseas. Może budzić skojarzenia z oboma.  :)

 

 

Mi chodziło o dużo cech wspólnych designu/ wyglądu a nie tylko to , że ma zintegrowaną bransoletę - dzięki temu może budzić skojarzenia też np. z prx-em, czy royal oakiem.

 

Z iwc wempe łączy wiele cech designu: np. typ bransolety - h-link, charakterystyczna osłona koronki, proste indeksy + podwójny na 12-tej, okrągły bezel, podobne wymiary i grubość - dzięki i przy okazji niemal identyczny mechanizm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Mi chodziło o dużo cech wspólnych designu/ wyglądu a nie tylko to , że ma zintegrowaną bransoletę - dzięki temu może budzić skojarzenia też np. z prx-em, czy royal oakiem.

 

Z iwc wempe łączy wiele cech designu: np. typ bransolety - h-link, charakterystyczna osłona koronki, proste indeksy + podwójny na 12-tej, okrągły bezel, podobne wymiary i grubość - dzięki i przy okazji niemal identyczny mechanizm.

 

 

Dobra, masz rację, ja się całkowicie mylę.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2023 o 16:44, StaryWilk napisał(-a):

tym bardziej, że IWC tylko z rynku wtórnego zostaje

 

chodzą słuchy że w marcu ma się to zmienić. Zobaczymy czy się potwierdzą


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wempe.

PSX_20230115_102635.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.