Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
arturbartczak7

Zenith El Primero się spieszy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Od miesiąca jestem nabywcą Zenitha El Primero widocznego na zdjęciu :) zegarek jest boski, jednak zauważyłem że dosyć mocno się spieszy, po pełnym tygodniu o około 1,5 minuty do przodu chodzi. czy może to mieć związek ze sposobem odkładania zegarka na noc? na drugim zdjęciu załączam sposób w jaki kładę zegarek na noc :)

 

Pozdrawiam :)

IMG_0535.jpeg

IMG_0868.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To nie jest tak, że sposób odkładania może być zły lub dobry. Tylko o to, że w zależności od płaszczyzny/kąta pod jakim zegarek leży kilka godzin, ,może reagować inną odchyłka. Możesz spróbować sprawdzać jakie odchyłki masz przy odkładaniu zegarka w innych pozycjach i wtedy sobie niwelować odchyłkę w ten sposób.

 

Jeżeli to nowy zegarek to jest szansa, że jeszcze się "ułoży". Aczkolwiek taka odchyłka jak powiedziałeś podejrzewam, że jest na granicy akceptowalności więc może nie być zaakceptowany do regulacji w ramach gwarancji, ale możesz spróbować.


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś coś czytałem ze odkładanie zegarka np bokiem (na koronce albo po przeciwnej stronie) szkodzi mechanizmowi, to prawda? czy sposób odłożenia wpływa wlasnie tylko na spóźnianie/spieszenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływa i nie szkodzi. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, arturbartczak7 napisał(-a):

Cześć :)

Od miesiąca jestem nabywcą Zenitha El Primero widocznego na zdjęciu :) zegarek jest boski, jednak zauważyłem że dosyć mocno się spieszy, po pełnym tygodniu o około 1,5 minuty do przodu chodzi. czy może to mieć związek ze sposobem odkładania zegarka na noc? na drugim zdjęciu załączam sposób w jaki kładę zegarek na noc :)

 

Pozdrawiam :)

IMG_0535.jpeg

IMG_0868.jpeg

 

 

wlacz chrono to bedzie spoznial 😉

a na serio to nie powinien az tyle spozniac ze wzgledu na sposob odkladania go na noc. +12s/24h nie jest zle.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12s przyspieszenia jest ok? O to dobrze słyszeć, bo martwiłem się ze coś nie tak :)

Ale jak będę go odkładał na bok (ten z koronka albo ten bez) to nic się mechanizmowi nie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, arturbartczak7 napisał(-a):

12s przyspieszenia jest ok? O to dobrze słyszeć, bo martwiłem się ze coś nie tak :)

Ale jak będę go odkładał na bok (ten z koronka albo ten bez) to nic się mechanizmowi nie stanie?

 

 

Dla porownania: norma dla nowego Tudora / Rolexa / PP jest do +2s/24h, 

Wiekszosc marek bedzie sie wstrzymywala przed gwarancyjna regulacja do +20s/24h, chyba, ze jest certyfikat cosc lub podobny

 

El Primero sa dosc "delikatne" i podatne na brak serwisu w odpowiednim czasie. Jesli Twoj zegarek jest starszy niz 5 lat, tu upatrywalbym przyczyny.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest kupiony miesiąc temu dopiero, mówili mi ze serwis za 2 lata. A to ze tak sporo się spieszy to może być coś z nim nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, arturbartczak7 napisał(-a):

On jest kupiony miesiąc temu dopiero, mówili mi ze serwis za 2 lata. A to ze tak sporo się spieszy to może być coś z nim nie tak?

Tak czy inaczej frustrujące może być, że drogi zegarek uznanej marki ma taką kiepską dokładność. Myślę, że powinieneś dać go do serwisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, arturbartczak7 napisał(-a):

On jest kupiony miesiąc temu dopiero, mówili mi ze serwis za 2 lata. A to ze tak sporo się spieszy to może być coś z nim nie tak?

Nie, po prostu tak ma. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arturbartczak7 napisał(-a):

On jest kupiony miesiąc temu dopiero, mówili mi ze serwis za 2 lata. A to ze tak sporo się spieszy to może być coś z nim nie tak?

 

Ja bym sprobowal reklamowac, czyt: oddac na regulacje, ale dopiero po jakims czasie. Ponos jeszcze z miesiac czy dwa. Aaaa i mow, ze zauwazyles "usterke" dwa dni temu.

 

 

37 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Nie, po prostu tak ma. 

 

Brzmisz jak sprzedawca w sklepie 😂


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się kiedyś sprzedawało IWC 😄


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wiedzieć, że jest nas więcej z tym cudem :)

IMG_7785.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, arturbartczak7 napisał(-a):

Jest piękny :) a tez masz takie wahania czasu u siebie?

 

Nie wiem, nigdy nie sprawdzałem i nie sprawdzam. Zazwyczaj rotuję zegarki co jeden - dwa dni i ewentualne wahania nie wpływają u mnie na bieg wisły, potrzebuję wiedzieć godzinę mniej więcej ;) Mogę sprawdzić dla Ciebie. Przy czym w tym zegarku jest dość trudno, bo jednak wskazówka małej sekundy składa się z trzech wskazówek, więc wynik z góry może być oszukany o 20 sekund? Mogę sprawdzić z włączonym chronografem, ale wtedy pomiar będzie nie do końca miarodajny.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, arturbartczak7 napisał(-a):

Tzn ja to widzę po kilku dniach, ze minutowa wskazówka jest o ponad minutę do przodu, dokładnej wartości tez nie znam :)

 

To mi właśnie pasuje w tym zegarku, że nawet co do sekund nie ma się pewności, więc jak nie ma czasu i nawet nie chodzi - ustawiam minutnik mniej więcej i jest OK, na dzień - dwa wystarczy :D 

 

Sprawdź skrzynkę wiadomości prywatnych.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.