Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
luukasz

Zakup z aliexpress a vat

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, w zwiazku z trwajacymi promocjami kusi mnie zakup zegarka z aliexpress. 
zastanawiam sie czy ponizsza informacja rzeczywiscie jest prawdziwa i vat nie zostanie doliczony?


Jezeli jednak okaze sie ze vat trzeba dodatkowo odprowadzic to czy poczta polska odprawia takie przesylki? Pytam bo kilka mcy temu musialem szukac agencji celnej aby odprawic przesylke o wartosci 200€ bo poczta nie mogla tego zrobic.

 

w koncu, czy sa jacys producenci zegarkow, ktorych produkty wysylane sa z europy? Macie jakis sprawdzone linki?

11B8D326-1CF1-4CB0-AEE2-47B79D9BCD42.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przesyłki będzie doliczony VAT i jeśli to zakup na osobę fizyczną poczta powinna odprawić. 

Z

Przy zakupach w UE nie ma odprawy.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zmieniono przepisy kupiłem kilkanaście przedmiotów, małej wartości, na Alli. Ani razu nie było cła ani opłaty dla poczty. Teoretycznie być powinny ale nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2022 o 17:24, mandaryn44 napisał(-a):

Odkąd zmieniono przepisy kupiłem kilkanaście przedmiotów, małej wartości, na Alli. Ani razu nie było cła ani opłaty dla poczty. Teoretycznie być powinny ale nie miałem.

 

Przedmioty o małej wartości (do 150 USD albo EUR - nie pamiętam dokładnie) mają już VAT wliczony w cenie którą zapłaciłeś na Ali. Tylko dla droższych zakupów musisz zrobić odprawę.

 

To widać na poniższym przypadku:

 

obraz.thumb.png.065ec29b966bde0dab722daad9a30432.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odprawić zegarek, który zatrzymała PP ?

Ma wartość powyżej 150€ i oni każą mi to odprawić i przysłać odprawione dokumenty wówczas zwolnią zegarek i dostarczą go do mnie.

Gdzie się odprawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, kaeres napisał(-a):

Jak odprawić zegarek, który zatrzymała PP ?

Ma wartość powyżej 150€ i oni każą mi to odprawić i przysłać odprawione dokumenty wówczas zwolnią zegarek i dostarczą go do mnie.

Gdzie się odprawia ?

Napisz do kolegi Pawła @Paulus57 który korzystał ze sprawdzonej i niedrogiej agencji celnej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.