Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Beatles

Seiko czy Citizen? Niekoncząca się opowieść.

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy, 

 

Zaskakująco zacznę od tego, że startowałem z innej półki, przymierzałem Alpinę i Orisa, piękne, niestety idzie kryzys więc żądze posiadania divera trzeba trzymać na wodzy. Schodzę na entry level i moje wątpliwości już ograniczam chyba między te dwa poniższe modele. GMT po tym jak zauroczyła mnie zielona limitka od Mido, natomiast Citizen bo tytan i ma to Tudorowe zacięcie.

Podzielcie się proszę Waszym zdaniem. Może ktoś wrzuci zdjęcie tych zegarków po pewnym czasie używania? Czy może przetrwać kryzys i poczekać rok czy dwa i wrócić na poziom Orisa? 

Seiko GMT SKX

image.png.1556606027266aa52ef5c82944ff224d.png

Citizen Promaster FUJITSUBO

 

 image.png.48a12af6892250baff9d90c76e59ec8f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch - Citek bo ma szafirowe szkło i jest mniej oczywisty, nowa piątka GMT jest świetna ale w tej cenie mógłby być szafir. Rozważałbyś polskiego nurka od Vratislavia Conceptum?

 

https://timeandpassion.pl/produkt/zegarek-vratislavia-conceptum-klingert-1797-blk/
https://timeandpassion.pl/produkt/zegarek-vratislavia-conceptum-klingert-1797-gr/

https://timeandpassion.pl/produkt/zegarek-vratislavia-conceptum-klingert-1797-sz/

https://timeandpassion.pl/produkt/zegarek-vratislavia-conceptum-klingert-1797-br/

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Beatles napisał(-a):

Czy może przetrwać kryzys i poczekać rok czy dwa i wrócić na poziom Orisa? 

 

 

Teraz bierz citka .w kryzysie jeszcze 6 innych fajnych zegarków. A jak kryzys minie wez orisa .😀😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki Citek niebieski ma kajdanie. I tego bym wybrał. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Seiko, bo GMT (fajny smaczek, coś innego) i nie ma pks'a na wskazówce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Citizen. Nie wiem dlaczego, ale tak jak bardzo lubię stare piątki (wiele modeli), tak nowe piątki jakoś mi się kiczowate wydają. Mają lepszy mechanizm, ale kosztują też przeszło 2 razy więcej, nie o to jednak chodzi... Ta stylistyka jakaś taka "dziecinna". Subiektywna ocena a osoby o odmiennym zdaniu - bez urazy. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj do Orisa. Teza udowodniona wiele razy - żaden inny zamiennik nie zaspokoi chęci na upragnionego divera. Kupisz tańszego i nie będzie Ci to dawać spokoju. 

 

Seiko gmt to nie nuras - 100m wr to za mało, bezel nie klika itp

 

Citek fajny ale no właście. Fajny jak już masz np Orisa i chcesz coś do łażenia w dresie po domu :P

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za komentarze, wynik z przymrużeniem oka 4:1 dla Citizen. 

 

Cordi7 - dzięki za fajną lokalną alternatywę ale nie tym razem. 


Z odkładaniem na Orisa zgadzam się w 100%, ale już widzę kiedy 7 czy 9k leży w skarpecie i przy przymiarce widzę kątem oka Tudora BB58 i mówię sobie "eee chopie dwa lata i kupisz sobie Tudora". Dwa lata później trzymam Tudora w tej samej skarpecie bo boję się, że guzik przy koszuli porysuje kopertę i zostaje w dresie przy biurku bez żadnego zegarka :D ergo chyba nie dojrzałem (lub moje konto) do takich zegarków i trzeba poczekać. 

Dziś pewnie zrobię przymiarkę do jednego i drugiego. Jeżeli się zdecyduje to pewnie wpadnie tu jakieś foto. 

Edytowane przez Beatles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Beatles napisał(-a):

 

Z odkładaniem na Orisa zgadzam się w 100%, ale już widzę kiedy 7 czy 9k leży w skarpecie i przy przymiarce widzę kątem oka Tudora BB58 i mówię sobie "eee chopie dwa lata i kupisz sobie Tudora". Dwa lata później trzymam Tudora w tej samej skarpecie bo boję się, że guzik przy koszuli porysuje kopertę i zostaje w dresie przy biurku bez żadnego zegarka :D ergo chyba nie dojrzałem (lub moje konto) do takich zegarków i trzeba poczekać. 

Dziś pewnie zrobię przymiarkę do jednego i drugiego. Jeżeli się zdecyduje to pewnie wpadnie tu jakieś foto. 

Heh miałem podobnie. Omega Seamaster 300 była w moim zasięgu, kasa uzbierana jeszcze jakbym pospylał inne zegarki... no ale właśnie. Zdałem sobie sprawę, że bałbym się nosić tak drogi zegarek = czyli mnie nie stać na niego. Dlatego zostałem przy moich seiko i jest fun :)16679949982578336343019671359826.thumb.jpg.94c0e51b9d236b2186d9d14ca13b3acd.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym musiał brać 😄 teraz to bym wybrał Citizena za wygląd typowo diverowy. Ale rację ma @Funky_Koval że nie da Ci radości i pełnej satysfakcji jakiś półśrodek, nie ważne jak fajny i nie ważne jakbyś się przekonywał że jest dobrze. Poczekaj jak uzbierasz lub kupu coś tańszego... Np. Longines Hydroconquest... Dobry wybór... Będziesz miał fajny zegarek, kasy wydasz mniej a radość wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, czekajcie - człowiek chce Orisa ale kwestie budżetowe pchają go w stronę Seiko / Citizena.

W tej sytuacji tanich ma nie kupować ale Longines (który nadal nie jest Orisem) jest ok?

 

😆

 

Ja polecam zacząć od tańszych, jak człowiek złapie bakcyla to do to tych drogich z czasem i tak dojdzie.

Tani zegarek może być fajny, drogi zegarek może nie być fajny. Mamy być zadowoleni i nosić a nie bać się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Heh miałem podobnie. Omega Seamaster 300 była w moim zasięgu, kasa uzbierana jeszcze jakbym pospylał inne zegarki... no ale właśnie. Zdałem sobie sprawę, że bałbym się nosić tak drogi zegarek = czyli mnie nie stać na niego. Dlatego zostałem przy moich seiko i jest fun :)16679949982578336343019671359826.thumb.jpg.94c0e51b9d236b2186d9d14ca13b3acd.jpg

Trochę zaszpanowałeś. Zamiast zegarka za 20k , coś skromnego za 12-13. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Trochę zaszpanowałeś. Zamiast zegarka za 20k , coś skromnego za 12-13. ;) 

Szpan nie był moim zamiarem. Koledzy tutaj z forum mają zegarki o wiele droższe od Omegi. Chciałem tylko powiedzieć, że nie zawsze trzeba kupować zegarek "na maxa" :) ja tak mam


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Funky_Koval napisał(-a):

Szpan nie był moim zamiarem. Koledzy tutaj z forum mają zegarki o wiele droższe od Omegi. Chciałem tylko powiedzieć, że nie zawsze trzeba kupować zegarek "na maxa" :) ja tak mam

Ja poszedłem dalej i kupuję zegarki "na minima"(sic!). To znaczy, zwykle najtańszy z tych które mi się podobają. Dzięki temu mam "szufladę" i Casio będzie w osobnej, drugiej. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zgadzam się, że trzeba kupować zegarki od tańszego do..kolejno- coraz droższego.. Tego Citizena z Twoich rozważań chętnie bym kupił mimo ,że etap takiego ,na przykład Tudora BB

 

już mam za sobą.. 

 

A G-shocka DW 5000 kupiłem po Speedmasterze.. ma się podobać i tyle... Pozdrawiam. :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję przymierzyć Citizena. Pierwsze wrażenie to za mały. Druga kwestia, bezel (chyba przez to, że z tytanu) sprawia wrażenie taniego dodatku do zegarka. Koperta/pasek gumowy prezentują się bardzo fajnie, pewnie wrzuciłbym go na jakieś nato. Dla sprawdzenia jakości w Seiko przymierzyłem King Turtle - nie jest to chyba też to czego się spodziewałem.

Biorę poprawkę na ich cenę, po prostu po doświadczeniach z Orisem, Alpiną widać różnicę (kwestia oczywista). Zastanawiam się teraz czy jest sens na poziomie entry level robić rekonesans w internecie - różnica między zdjęciem, wyobrażniem w głowie, a rzeczywistością w sklepie jest duża. 

Po wczorajszych przymiarkach raczej skłaniam się do utworzenia subkonta z dedykacją Oris Aquis :D alternatywa to jeszcze kwarcowa Alpina. 

315015644_493364876068052_4811879109565938323_n.jpg

314542668_662021865634354_910990827497310325_n.jpg

315094178_6433963986630227_973442489201609996_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Beatles napisał(-a):

 (...)
Po wczorajszych przymiarkach raczej skłaniam się do utworzenia subkonta z dedykacją Oris Aquis :D 

I to jest bardzo słuszna koncepcja. Za jakiś czas wstawisz tu zdjęcie już swojego Aquisa i sobie podziękujesz. :)


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie lubisz większe zegarki - i tego się w takim razie trzymaj. Patrząc na zdjęcia Citek dla mnie leży idealnie. Swoją droga zegarki z tytanu noszą się inaczej z racji właśnie na materiał i wagę, niektórym to pasuje - innym nie. Powodzenia i trzymam kciuki za happy end tej historii :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przymierz jeszcze Seiko SPB143, moim zdaniem spokojnie może konkurować z droższymi zegarkami.

Edytowane przez radek3545

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, radek3545 napisał(-a):

Hej, przymierz jeszcze Seiko SPB143, moim zdaniem spokojnie może konkurować z droższymi zegarkami.

Napewno tak. BiedaMas jest super nurkiem. 

Jednak Aquis to inny rodzaj koperty. Jak się mega podoba, to "normalna" koperta bedzie się mniej podobać. A po drugie dzisiaj BiedaMas jest "niewiele" tanszy od Orisa. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego...

Moje duże zaskoczenie na plus. I chyba najtańszy z tutaj pokazanych. Kawał zegarka i mega wygodny.

20221111_134043.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że posiadanie zegarka na którego trzeba było długo zbierać może być spełnieniem marzeń ale też "udręka" w codziennym użytkowaniu. Jak ma się na ręce zegarek którego przypadkowe zarysowanie/uszkodzenie było by  dla noszącego prawie że końcem świata to w tym miejscu kończy się przyjemność a zegarek staje się "kula u ręki". Orisy to są super zegarki ale wydaje mi się że ich ceny rosną znacznie szybciej niż jakość która sobą reprezentują(mogę się mylić🙂).

 

Sam ostatnio zastanawiałem się nad kolejnym driverem i to były moje typy które być może  tobie też przypadną do gustu:

1c1220e798deef5e00e7dacc92033a38.jpg

 

2_9049709d-4c1c-4424-ad4e-9bc8580c4e11.j

zegarek-meski-epos-sportive-diver-automa

 

W dniu 11.11.2022 o 13:42, Krist-off napisał(-a):

Spróbuj tego...

Moje duże zaskoczenie na plus. I chyba najtańszy z tutaj pokazanych. Kawał zegarka i mega wygodny.

20221111_134043.jpg

Majtek to zawsze jest dobry wybór i uważam że każdy powinien mieć chociaż jednego🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2022 o 15:17, Jxxer napisał(-a):

2_9049709d-4c1c-4424-ad4e-9bc8580c4e11.j

Mido byłoby super gdyby miał wskazówki zakończone do szpica lub jak się zaczynają.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.