Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lukiboss

Agencja celna - zegarek powyżej 150 euro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, 

w skrócie idzie do mnie z zagranicy zegarek w cenie między 150 a 1000 euro, wysłałem wszystkie dokumenty poczcie no i otrzymałem taką wiadomość:

Cytat

 

W przesłanym przez Pana dokumencie został zadeklarowany towar (zegarek o wartości powyżej 150 euro), który nie występuje w słownikach towarów dopuszczonych do uproszczonego zgłoszenia celnego H6
Zgłoszenia tego rodzaju towaru może Pan dokonać poza Pocztą Polską S.A., poprzez wybraną przez siebie Agencję Celną.

 

Z racji że nigdy nic takiego nie robiłem to podpowie ktoś jak to załatwić? Muszę szukać teraz jakiejś prywatnej agencji celnej która zajmie się tą sprawą?... No masakra po prostu.
Od razu dodam, że zamawiałem już 2 zegarki z Japoni i jakoś problemów nie było, wiadomo VAT zapłaciłem i było ok, a teraz nic się nie zmieniło, a robią problem.
Edytowane przez lukiboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w forumową wyszukiwarkę "agencja celna". Jest sporo świeżych wpisów.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Anansi napisał(-a):

Wpisz w forumową wyszukiwarkę "agencja celna". Jest sporo świeżych wpisów.

Może ślepy jestem, ale widzę głównie tematy z cłem gdzie kurier sobie sam nalicza wszystko i problemów nie robi. Niestety poczta polska wiadomo taka fajna nie jest...

 

Jest ktoś kto poleci jakąś agencję, która załatwi to nie w miesiąc? No i jaki koszt takiej przyjemności, bo widzę w internecie okolice 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lukiboss napisał(-a):

Może ślepy jestem, ale widzę głównie tematy z cłem gdzie kurier sobie sam nalicza wszystko i problemów nie robi. Niestety poczta polska wiadomo taka fajna nie jest...

 

Jest ktoś kto poleci jakąś agencję, która załatwi to nie w miesiąc? No i jaki koszt takiej przyjemności, bo widzę w internecie okolice 100zł

100 złotych to dobra cena za usługę agencji celnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

100 złotych to dobra cena za usługę agencji celnej.

No cena może i dobra, zobaczymy jak z realizacją. Dam znać.

Ogólnie robiłem rozeznanie i strasznie różne firmy znajdowałem. Jedni chcą 350zł i piszą że tydzień czasu im to zajmie. Drudzy 100zł i na następny dzień paczka do odbioru będzie. O wszystko trzeba dopytywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukiboss napisał(-a):

No cena może i dobra, zobaczymy jak z realizacją. Dam znać.

Ogólnie robiłem rozeznanie i strasznie różne firmy znajdowałem. Jedni chcą 350zł i piszą że tydzień czasu im to zajmie. Drudzy 100zł i na następny dzień paczka do odbioru będzie. O wszystko trzeba dopytywać.

Jakbyś chciał sprawdzoną przeze mnie napisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Jakbyś chciał sprawdzoną przeze mnie napisz na PW.

Chciałem, ale już do innej napisałem, to nie będę motał. Dzięki.

Ewentualnie możesz napisać jak to czasowo wygląda, dla przykładu jeśli agencja dzisiaj wszystko załatwi, a ja dzisiaj zapłacę za vat+cło to ile to jeszcze w poczcie trwa? Może się udać tak, że jutro będzie do odbioru paczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukiboss napisał(-a):

Chciałem, ale już do innej napisałem, to nie będę motał. Dzięki.

Ewentualnie możesz napisać jak to czasowo wygląda, dla przykładu jeśli agencja dzisiaj wszystko załatwi, a ja dzisiaj zapłacę za vat+cło to ile to jeszcze w poczcie trwa? Może się udać tak, że jutro będzie do odbioru paczka?

Ja to miałem problem czasowy głównie ze strony UC, bo trzymali paczkę prawie miesiąc zanim łaskawie mnie poinformowali o konieczności skorzystania z AC. Potem już poszło sprawnie, ale nie z dnia na dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukiboss Czy mógłbyś podesłać namiary na agencję która ma takie dobre ceny? Czy załatwiałeś wszystko online czy osobiście lokalnie?


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2022 o 16:24, KLXN napisał(-a):

@lukiboss Czy mógłbyś podesłać namiary na agencję która ma takie dobre ceny? Czy załatwiałeś wszystko online czy osobiście lokalnie?

Wszystko załatwiałem online. Ogólnie wyszło to tak, że dzwoniłem do dużej agencji z zapytaniem o ceny itp. powiedzieli mi że odpraw poczty polskiej nie robią, natomiast mają zaprzyjaźnioną agencję która się w tym specjalizuje, no i dostałem numer telefonu (googlując go wyświetla się firma i opinie).

Od razu mówię, że nie jest to żadna reklama: https://agencjacelna-officium.pl/

Kontaktowałem się od godziny 8 i do godziny 12 miałem wszystko załatwione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukiboss Bardzo Ci dziękuję. Byłem akurat w tej samej sytuacji co Ty (też zegarek z Japonii), więc od razu skorzystałem z ich usług. Również polecam, nie dość że tanio to mega sprawnie (sprawa załatwiona dosłownie poprzez kilka maili)


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KLXN napisał(-a):

@lukiboss Bardzo Ci dziękuję. Byłem akurat w tej samej sytuacji co Ty (też zegarek z Japonii), więc od razu skorzystałem z ich usług. Również polecam, nie dość że tanio to mega sprawnie (sprawa załatwiona dosłownie poprzez kilka maili)

No i elegancko. Tak jak pisałem, jak robiłem research to niektórzy chcieli 350zł za taką samą usługę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Lubelska Agencja Celna Officium https://agencjacelna-officium.pl Miła Pani wszystko wytłumaczyła. Jeden telefon i jeden e-mail. Odprawa wykonana w 3 godziny. W AC Officium 100 zł, a w AC przy WER Zabrze 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Cerberus napisał(-a):

Również polecam Lubelska Agencja Celna Officium https://agencjacelna-officium.pl Miła Pani wszystko wytłumaczyła. Jeden telefon i jeden e-mail. Odprawa wykonana w 3 godziny. W AC Officium 100 zł, a w AC przy WER Zabrze 150 zł.

Ja również polecę ową agencje celną. Sprawa załatwiona od ręki ( była to moje pierwsza taka sytuacja) i za usługę tylko 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wroc niestety czy się stoi czy sie lezy 150zl netto za usluge agencji celnej jesli jest tylko jedna pozycja towarowa.

Prestiżowe miasto i prestiżowe ceny, agencje mają co robić bo Ukraińców we Wroc więcej niż we Lwowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oclenie paczki można zlecić dowolnej agencji, czyli spokojnie możesz się odezwać do Officium. Wcześniej korzystałem z usług w Wawie, ale z uwagi na Wasze polecenie postanowiłem sprawdzić wspomnianą firmę. Tak miło zaskoczony nie spodziewałem się ze będę. Szybko, profesjonalnie, w konkurencyjnej cenie. Całość oclenia zajęła około 3h i miałem na mailu wszystkie dane dotyczące opłat. 
Dołączam się do osób polecających. Dziękuje kolegom za namiar :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2023 o 21:45, Czolo napisał(-a):

Oclenie paczki można zlecić dowolnej agencji, czyli spokojnie możesz się odezwać do Officium. Wcześniej korzystałem z usług w Wawie, ale z uwagi na Wasze polecenie postanowiłem sprawdzić wspomnianą firmę. Tak miło zaskoczony nie spodziewałem się ze będę. Szybko, profesjonalnie, w konkurencyjnej cenie. Całość oclenia zajęła około 3h i miałem na mailu wszystkie dane dotyczące opłat. 
Dołączam się do osób polecających. Dziękuje kolegom za namiar :)

 

Dokładnie, agencja nie musi być z Twojego miasta. Jak robiłem rozeznanie to z całej polski patrzyłem oferty.

 

Miło, że mój temat się przydał, widzę że sporo osób jest zadowolonych z tej agencji, a i tańszej chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również skorzystałem dzisiaj z polecanej agencji i mogę potwierdzić że wszystko poszło bardzo szybko sprawnie. Dużo szybciej niż wcześniejsze przepychanki z Pocztą Polską :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taką mam wiadomość od tego biura, z którego skorzystałem i jestem bardzo zadowolony:

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2023 o 22:54, lukiboss napisał(-a):

Jeszcze taką mam wiadomość od tego biura, z którego skorzystałem i jestem bardzo zadowolony:

spacer.png

Ja również po Twojej rekomendacji już kilka razy skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się właśnie załapałem, dawno nic nie kupowałem poza europą a zegarek za 170$.

No nic zobaczymy, zgłosiłem się do polecanej agencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2023 o 13:11, kubalonek napisał(-a):

To ja się właśnie załapałem, dawno nic nie kupowałem poza europą a zegarek za 170$.

No nic zobaczymy, zgłosiłem się do polecanej agencji. 

I jak? wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty agencji 100 niezmiennie wszystko profesjonalnie i bezproblemowo załatwione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek i nie dowierzam. Jak poczta może nie oclic zegarka, nawet tego powyżej 150 euro, jak jest to w jej regulaminie opisane oraz jest podstawą prawna do tego? 

 

W kodach h6/h7 znajdują się zegarki nareczne zarówno kwarcowe czyli napędzane elektronicznie jak i mechanicznie w tym automaty. Dlaczego dajecie się dymać spychologii poczty? Chyba że nie mówicie wszystkiego i zegarki mają części pochodzenia zwierzęcego (np paski że skór) lub za bardzo stare zaliczane jako antyki. Co poczta polska pisze w pisemnym uzasadnieniu odmowy oclenia? Nie oclimy bo nam się nie chce? Ludzie kochani 

 

https://media.poczta-polska.pl/pr/712075/pocztowcy-przypominaja-o-nowych-przepisach-zmiany-dotycza-przesylek-zawierajacych-towary-pochodzace-spoza-krajow-ue

 

Jedyne co mogę podejrzewać ze w paczce prócz zegarka znajdują się dodatkowo perfumy i/lub whisky, suplementy diety itp 

 

"W przypadku, gdy przesyłka pocztowa zawiera m.in. towary zawarte w tzw. słowniku negatywnym H6/H7, konieczne jest samodzielne przygotowanie zgłoszenia celnego lub skorzystanie z wybranej przez siebie agencji celnej, która w ramach usługi wypełni w Państwa imieniu niezbędne formalności.

 

Katalog towarów które wymagają dokonania indywidualnej odprawy celnej obejmuje między

innymi:

 

suplementy diety

leki

niektóre części rowerowe

żywność, przekąski etc.

wyroby akcyzowe, perfumy ", alkohol

 

 

Edytowane przez zeusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.