Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Maciek__L

AD porysował bransolete

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Byłem dzisiaj u AD (AD == autoryzowany dealer danej marki, Watches of Switzerland w Londynie) na dopasowaniu bransolety do mojego Tudora Black Bay 58

Wieczorem zauważyłem 2 rzeczy
1. Spora rysa od śrubokręta na jednym z ogniw bransolety
2. Przy każdej dziurce na teleskopy do mikroregulacji są ślady jakby ktoś nie trafiał narzędziem - te są dość małe, ale jest dla mnie zaskakujące jakim cudem one powstały - wykonuję tą czynność kilka razy w tygodniu w moich innych zegarkach i nadal zero rysek

Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem, bo i tak mam zapasowe ogniwa, a ślady na zapięciu są dla odmiany dużo mniejsze, ale nadal nie tego bym się spodziewał u AD

Obydwie czynności robiłem samemu wiele razy jako amator, i zrobienie tego bez rys na prawde nie wymaga dużej uwagi. Drugą czynność robiłem w moim oriencie nawet kilka razy wykałaczką siedząc w pubie po kilku piwach, i nadal 0 rysek - nie wiem jakim cudem można to zrobić źle, chyba że ktoś to robi na wyścigi gdzie każdy ułamek sekundy ma znaczenie.

Zamówiłem już śrubokręt odpowiedniego rozmiaru i nigdy więcej nie oddam zegarka na dopasowanie do AD.

Czy to normalne u AD?

Zdjęcia poniżej

Ryska 1:
image.png.5cd36be8eb359ed419b2bab70fe1db59.png
image.thumb.png.4183757b1dafe5bc5cd0ea2a2c386f91.png

 

 

Malutkie ryski przy teleskopach (środkowy i dolny):
image.png.70be53a20760f645bae787fa4d74bc30.png
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mr_X napisał(-a):

@Maciek L nasuwa się tylko jedno pytanie , dlaczego sam tego nie zrobiłeś ?

Racja, lekcja na przyszłość... Nie miałem akurat śrubokręta 1.4mm, a AD ma bardzo dobre opinie (4.9/5 na Google). I z jakiegoś powodu uwierzyłem że AD zrobi to dobrze 🤦‍♂️ do tego zawsze to robiłem samemu, ale na dużo tańszych zegarkach, miałem lekki opór żeby podchodzić do Tudora ze śrubokrętem

Poprosiłem jeszcze żeby byli ostrożni i sprzedawca mnie zapewnił że poprosił o dokonanie tej czynności przez najbardziej doświadczonego członka zespołu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek LTo możesz im teraz trochę tę opinie popsuć 😁 ,  no chyba że naprawią swój błąd .

Ja jednak staram się samemu takie sprawy ogarniać , kawałek taśmy , odpowiedni śrubokręt i nie ma prawa się nic wydarzyć nawet jak ręka zadrży 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Mr_X napisał(-a):

@Maciek LTo możesz im teraz trochę tę opinie popsuć 😁 ,  no chyba że naprawią swój błąd .

Ja jednak staram się samemu takie sprawy ogarniać , kawałek taśmy , odpowiedni śrubokręt i nie ma prawa się nic wydarzyć nawet jak ręka zadrży 🙂


Na razie napisałem email do centrali. Przyznam że nie licząc tego "incydentu" rozumiem skąd tak wysoka opinia - ogólne doświadczenie z nimi za każdym razem przerasta moje oczekiwania i gdyby nie to, to również bez wahania bym wystawił 5/5

Ale tak jak mówisz: od dzisiaj robienie tego tylko samemu, szczególnie że te czynności są na prawdę proste - nie mam pojęcia jak można zrobić to źle. Jak ktoś wie że ma niepewne ręce to może po prostu użyć taśmy maskującej wokół śrubek, a do teleskopów drewnianej wykałaczki (chociaż u AD jak ktoś ma "niepewne" ręce, to raczej powinien przekazać wykonanie czynności innemu współpracownikowi)

Zastanawia mnie: czy to co się stało to norma, czy raczej coś gdzie faktycznie mam prawo się "czepiać"?

 

23 minuty temu, Mr_X napisał(-a):

@Maciek L
no chyba że naprawią swój błąd .

zastanawia mnie w sumie jak mogli by to zrobić. Jedynie przychodzi mi do głowy że zamówili by mi nowe ogniwo. Raczej nie chciał bym oddawać nowego zegarka do polerowania z powodu rysek w tak niewidocznym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Maciek__L napisał(-a):

 

zastanawia mnie w sumie jak mogli by to zrobić. 

 

Nowe ogniwo i zapięcie a wymiana we własnym zakresie  😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mr_X napisał(-a):

 

Nowe ogniwo i zapięcie a wymiana we własnym zakresie  😉


W sumie, myślę czy nowe zapięcie to nie przesada w takim wypadku. Jednak ryski dość małe, bardziej wrzuciłem to zdjęcie dla zobrazowania jak niestarannie została ta robota wykonana

Czyli nie uważasz że się czepiam 😂?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maciek__L napisał(-a):

Cześć wszystkim

Byłem dzisiaj u AD (AD == autoryzowany dealer danej marki, Watches of Switzerland w Londynie) na dopasowaniu bransolety do mojego Tudora Black Bay 58

Wieczorem zauważyłem 2 rzeczy
1. Spora rysa od śrubokręta na jednym z ogniw bransolety
2. Przy każdej dziurce na teleskopy do mikroregulacji są ślady jakby ktoś nie trafiał narzędziem - te są dość małe, ale jest dla mnie zaskakujące jakim cudem one powstały - wykonuję tą czynność kilka razy w tygodniu w moich innych zegarkach i nadal zero rysek

Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem, bo i tak mam zapasowe ogniwa, a ślady na zapięciu są dla odmiany dużo mniejsze, ale nadal nie tego bym się spodziewał u AD

Obydwie czynności robiłem samemu wiele razy jako amator, i zrobienie tego bez rys na prawde nie wymaga dużej uwagi. Drugą czynność robiłem w moim oriencie nawet kilka razy wykałaczką siedząc w pubie po kilku piwach, i nadal 0 rysek - nie wiem jakim cudem można to zrobić źle, chyba że ktoś to robi na wyścigi gdzie każdy ułamek sekundy ma znaczenie.

Zamówiłem już śrubokręt odpowiedniego rozmiaru i nigdy więcej nie oddam zegarka na dopasowanie do AD.

Czy to normalne u AD?

Zdjęcia poniżej

Ryska 1:
image.png.5cd36be8eb359ed419b2bab70fe1db59.png
image.thumb.png.4183757b1dafe5bc5cd0ea2a2c386f91.png

 

 

Malutkie ryski przy teleskopach (środkowy i dolny): 1 MB · 0 pobrań
image.png.70be53a20760f645bae787fa4d74bc30.png
 

 

 

Srubka tez jest zmasakrowana... 

Niestety czesto jest tak, ze zegarmistrz w butikach pojawia sie 2-3 razy w tygodniu, a male rzeczy sa robione przez sprzedawcow. Co oczywiscie nie jest zadnym wytlumaczeniem, bo i dziecko mozna nauczyc tak prostych rzeczy.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Srubka tez jest zmasakrowana... 

Niestety czesto jest tak, ze zegarmistrz w butikach pojawia sie 2-3 razy w tygodniu, a male rzeczy sa robione przez sprzedawcow. Co oczywiscie nie jest zadnym wytlumaczeniem, bo i dziecko mozna nauczyc tak prostych rzeczy.


Czyli czepiać się i doprowadzić do tego że dadzą mi nowe części, czy olać sprawę? Zastanawia mnie czy inni kliencie też na to zwracają uwagę

Dokładnie: mój proces nauki polegał na obejrzeniu 5 minutowego filmiku na youtubie w dwukrotnym przyspieszeniu... Aż się boje myśle co by było gdybym poprosił o zmianę bransolety lub paska... Myśle że godzinny trening nowego pracownika pod okiem zegarmistrza lub innego pracownika i potrenowanie na starych zegarkach załatwiło by sprawę. Przy okazji widziałem też jakiś śrubokrętów używają - wyglądało to jak "zestaw śrubokrętów zegarmistrzowskich"  z ebaya za $10 - spodziewał bym się że mają jakiegoś bergeona albo oryginalne śrubokręty rolexa/tudora/pama - jednak to sklep gdzie sprzedają Rolexy, AP, JLC

Po czym widzisz że śrubka zmasakrowana?

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, może się nie znam, ale jak to jest autoryzowany dealer to chyba wypada, żeby brand zrobił sprzedawcom szkolenie z takich rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym się tego spodziewał, szczególnie że w przypadku zegarków marża salonu jak i producenta jest dość spora, a takie szkolenie to raczej nie jest nic skomplikowane - chętnie im wyśle 5 minutowych filmik na youtubie z którego się nauczyłem jak to robić 😂 Wypadało by żeby dostali od brandu narzędzia przeznaczone do tego co robią, a nie korzystali z uniwersalnego zestawu niskiej jakości śrubokrętów.

Tak by było w świecie idealnym... ale zastanawia mnie jak to wygląda w praktyce i czy moje doświadczenie to norma, czy raczej odstępstwo

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Maciek__L napisał(-a):


Czyli czepiać się i doprowadzić do tego że dadzą mi nowe części, czy olać sprawę? Zastanawia mnie czy inni kliencie też na to zwracają uwagę

Dokładnie: mój proces nauki polegał na obejrzeniu 5 minutowego filmiku na youtubie w dwukrotnym przyspieszeniu... Aż się boje myśle co by było gdybym poprosił o zmianę bransolety lub paska... Myśle że godzinny trening nowego pracownika pod okiem zegarmistrza lub innego pracownika i potrenowanie na starych zegarkach załatwiło by sprawę. Przy okazji widziałem też jakiś śrubokrętów używają - wyglądało to jak "zestaw śrubokrętów zegarmistrzowskich"  z ebaya za $10 - spodziewał bym się że mają jakiegoś bergeona albo oryginalne śrubokręty rolexa/tudora/pama - jednak to sklep gdzie sprzedają Rolexy, AP, JLC

Po czym widzisz że śrubka zmasakrowana?

 

 

Ja bym sie czepial.

Nie tyle jakosc srubokretow (bo juz podstawowe Bergeon robia robote), a swiadomosc tego jak je dobrac i uzywac.

 

Po wymianie / skroceniu bransolety, bez wzgledu na jej material, nie powinno byc zadnego sladu, na srubce, i wewnatrz niej takze.

20 godzin temu, Admof napisał(-a):

nie wiem, może się nie znam, ale jak to jest autoryzowany dealer to chyba wypada, żeby brand zrobił sprzedawcom szkolenie z takich rzeczy

 

Zdarzaja sie osoby, ktore mozesz szkolic, a ktore beda miec i tak gdzies... ale takich osob nie nalezy dopuszczac do tego typu prac.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zrobiłem samemu beż zadnych rysek, zajęło mi to jakieś 5 minut bo zabezpieczałem wszystko taśmą etc. Bez taśmy pewnie zrobił bym to w 1 minutę, pewnie również bez rysek... :) 

Co do AD: przeprosili, i zaproponowali nowe ogniwo + polerke zapięcia przez zegarmistrza. Chyba wezmę ogniwo, a polerkę na razie odpuszczę

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Ja miałem z miesiąc temu inną, aczkolwiek podobną historię.

Chodziło o wymianę bateryjki w moim Victorinoxie INOX. 
Nie szukałem specjalnie zegarmistrza, bo to prosta sprawa. Poszedłem do najbliższego.

Zawsze była tam miła pani, która prowadziła ten serwis. Kiedyś z mężem, później sama. Teraz trafiłem na jakiegoś pana. Okazało się, że niedawno przejął interes. No ok.
No więc pan wziął ode mnie zegarek, po czym zanim zdążyłem zareagować, wyciągnął… jakieś nożyczki i zaczął nimi odkręcać dekiel. Niestety nie było to takie proste, nożyczki mu się poślizgnęły, i w rezultacie na deklu jest teraz delikatna rysa od tego poślizgu. Ja wiem, że takie rzeczy należy robić samemu, ale po pierwsze nie mam narzędzi a po drugie nie mam bateryjek więc taniej i wygodniej wychodziło mi ogarnianie takich rzeczy w serwisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No alee.. żeby "zegarmistrz" nożyczkami?? kiedy najprostrzy chiński odkręcacz kosztuje grosze, a napewno lepszy od nożyczek..

Czyżby, by pociągnąć interes bateryjkarza sprzedał wszystki narzędzia??? Może podaj namiary, by inni ni popełnili tego błędu i nie mieli zniszczonych kopert/dekli i co tam jeszcze..

ps. nie jestem zegarmistrzem, więc nie jestem konkurentem :),ale wstyd, by nie miał np. "kierownicy" do odkręcania, skoro już robi usługi ...

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.