Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
agremi

Zegarek do stworzenia duetu - ten bardziej sportowy. Do 50k PLN.

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakiś Blancpain Léman


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, dsz napisał(-a):

@agremi wiesz już co wybierze Twoje serce?

Nie, ale domyślam się, że Twoje wybrałoby chronomat stal/złoto…😉


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując etap zgłaszania propozycji, który nie jest wprawdzie zamknięty, jednak pewnie w dużej mierze wyczerpany (jakby ktoś miał jeszcze inne propozycje to jak najbardziej zapraszam), lista zegarków zakwalifikowanych do przymierzenia jest następująca:

 

1. Tudor BB 36

2. Cartier Santos

3. Breitling Chronomat 36

4. IWC Mark XX

5. Chopard Alpine Eagle

6. Sinn 556iB

7. Opis pro pilot x, calibre 400

8. Bell & Ross BR V1-92 Blue steel - CZY KTOŚ ZNA rarist.pl z Krakowa? Z tego co widzę mają zegarki bell&ross.

9. Nomos Neomatik 37

10. Bulgari Octo

11. Diagono Scuba

12. Wempe Iron Walker 36

13. GP Laureato 38 mm

14. Hermes H08

15. GO Seventies Panoramadate

16. Piaget Polo S

17. Breguet Marine

 

Jak ktoś wie, gdzie można w WAW poprzymierzać pozycje od 8 do 17, to podpowiedzi mile widziane.

 

Tymczasem udało mi się przymierzyć 3 rzeczy z listy.

 


Chopard leży świetnie. Może mógłby być minimalnie większy, ale niekoniecznie.

Zastanawiam się, czy nie jest aby ciut zbyt bling bling, ale chyba by mi to nie przeszkadzało. 

 

Mierzyłem też 41mm w tytanie, ale to już dla mnie za duży gabaryt optycznie, no i budżet prawie razy dwa. 

 

Zdjęcia wersji 36 w stali, czyli tej branej pod uwagę. 

0914A22B-EE69-483B-B7D4-2408DA1170B6.jpeg

7EFBC623-65DC-45EE-8002-0B5D38D0BACD.jpeg

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem Breitling Chronomat 36, niebieski. Głowy mi jakoś nie urwał, ale jest fajny i też dobrze u mnie leży. Bynajmniej nie skreślony. Bezel centruje, jakby ktoś pytał, 😉 tyle że przesunąłem o jeden klik. Chyba jeszcze sobie zmierzę z jasną tarczą. 
Bikoloru wzmiankowanego wyżej przez kolegów nie mieli, a szkoda. 

0DC80CDF-20F4-4F02-A09C-94CC910D8391.jpeg

62F5BA2D-F638-4109-A34F-DB029F2ECDCE.jpeg


Dla sportu zmierzyłem sobie też Navitimera 38mm. Nie spełnia moich kryteriów przede wszystkim ze względu na 3atm WR, ale ogólnie fajnie się prezentuje. Podoba mi się. 😁 Marzyłem kiedyś o takim… Hm. 

E5F19D2A-9A13-42D4-B423-21D4BF9DC858.jpeg

B6D55606-37DF-47DA-B85D-ABED2C7D98AD.jpeg

E15AAD20-96B3-4F05-B934-5A3A07B498A5.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze mierzyłem IWC. Mark XX, nie mam zdjęć, ale był akurat na pasku, więc i tak by się nie liczyło. 😉

Mierzyłem też Mark XVIII, jak na 40mm nie jest źle, ale w odróżnieniu od XX ma tylko 6atm WR. 
Świetny za to jest moim zdaniem ten nowy pilot Spitfire w brązie. Ten mi się naprawdę podoba i brąz chyba niweluje jego rozmiar optycznie. 39mm, niestety WR też tylko 6atm. Ale zrobił na mnie duże wrażenie, muszę przyznać. 👍 No i pasek do niego oczywiście wygląda super. 👌

Przy okazji sprawdziłem też pilota 36mm na bransie ze srebrną tarczą. Też tylko 6atm (jakoś nie przewidzieli, żeby piloci mieli wpadać do wody 😂), ale na tej bransie bardzo fajnie u mnie siedzi ten maluch. 
Po tych przymiarkach zaczynam doceniać ten styl zegarka IWC, choć same z siebie wcześniej jakoś mnie nie zachęcały. Fajna sprawa, ogólnie. 

890B4585-AD75-4489-A471-C7BA701DFE1D.jpeg

36FD28F6-5014-4BBB-9EE9-0F39B75C8EC9.jpeg

92643693-1369-4707-8152-1ED61EFE510D.jpeg

0FB2EE41-1E5F-4372-9EC7-DA05DD499236.jpeg

74B40ECD-223A-4A23-85DA-1F0BA7657072.jpeg

CD317DC3-0917-4BFF-87C9-ED3A8A416FFC.jpeg

02479C86-D2F6-4B72-819C-134C2F83B05E.jpeg

384B2FE6-ECCA-4E40-8AB1-1D3B3542786B.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith Chronomaster Revival Shadow. Tytanowy, 37mm. Nie z mojej listy, ale wygląda super. Leciutki, nie czuć prawie, że na ręku. 
Niestety na moim nadgarstku, jak dla mnie, za bardzo odstaje (grubość). Ale fajny jest tak ogólnie. 

45747678-587D-4027-843F-A0F920501D7A.jpeg

E93A9E6A-4B04-4CE0-B06D-FECAE10F9463.jpeg

No i ostatnia przymiarka z wczoraj. Też spoza listy, ale pierwszy raz trafiłem na małą wersję. Longines legend diver 36mm. Zawsze mi się bardzo podobał, ale pierwszy raz napatoczyłem się na małą wersję. Bardzo fajny i dobrze się u mnie prezentuje. Jakbym szukał divera, to bym się pewnie długo nie zastanawiał. 🙂

3DBDF82A-602D-4154-81C8-1DE384F203D2.jpeg

8147387C-C5DD-405F-88EE-A0B8513950A6.jpeg

D452240A-D905-4DB8-840D-996BBB73075E.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brajtek super (choc nie wiem czy w tym kolorze), IWC sporawe na twoim nadgarstku ale fajne (swietna bransoleta choc purysci powiedza, ze do pilota to zbrodnia) plus LLD 36 kozak. Czekam na ciag dalszy przymiarek :)

 

PS. IWC nie ma czasem WR 60m? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Zenith, to może taki? Jest i na bransolecie.

 

 

 

 

AA1A4B08-E6EE-4EDB-801C-5E49857A4F11.jpeg

4A60C2CD-9775-4D8C-B89D-77BC65D6CCC7.jpeg

8A2D37F1-4BFA-4992-99D8-5B549BF6E69B.jpeg

9D7EF43D-D261-44AD-9926-B6A46A70F9F7.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Brajtek super (choc nie wiem czy w tym kolorze), IWC sporawe na twoim nadgarstku ale fajne (swietna bransoleta choc purysci powiedza, ze do pilota to zbrodnia) plus LLD 36 kozak. Czekam na ciag dalszy przymiarek :)

 

PS. IWC nie ma czasem WR 60m? 

oboje macie racje WR 60 czyli te 6 atm jak napisał Jeremi.

w wannie mógł by się w nim wykąpać spokojnie.

czyli jak pilot wpadnie do wody nie może nurkować :)

 

Masz niezłe tempo Jeremi.

w mojej ocenie wszystkie leżą bardzo dobrze na Twoim nadgarstku. może jedynie ten Zenith, choć jest świetny, wygląda na większy od pozostałych, ale nadal wygląda u Ciebie bardzo dobrze. jego grubość sam oceniłeś, na zdjęciu nie widać.

 

Chopard to dobrze wykonany zegarek i bardzo ładny, ale ja odniosłem dokładnie takie same wrażenie jak ty - świecąca biżuteria na nadgarstku. dla mnie zbyt bardzo.

Navitaimer to nie moja bajka, a od Chronomata tylko bym bransoletę wziął bo ten design nie jest dla mnie.

 

Piloty od IWC klasa. Nawet tą bransoletę przeboleję. Wiadomo można po 1 dniu zdjąć założyć świetny pasek i bransoleta niech sobie czeka :)

nie wiem czy szedłbym w klasyczny stalowy czy też kopertę z brązu.

wiem na pewno, że zegarek w kopercie z brązu musi być u mnie w kolekcji. to jak zegarek w miarę upływy czasu i patynowania koperty zmienia swe oblicze powoduje że co chwilę jest inny. odwrócenie tego stanu to 5 min i wygląda jak nowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

PS. IWC nie ma czasem WR 60m? 

Mark XX ma 10bar, pozostałe mierzone tylko 6bar. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith Shadow mnie bardzo kręcił i nęcił dopóki nie zorientowałem się czego mu brakuje (i nie jest to data)…

 

…mój mały rozumek nie ogarnia koncepcji chronografu bez skali sekundnika 🙈 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Jak Zenith, to może taki? Jest i na bransolecie.

Mierzyłem kilka różnych z tej serii, podobają mi się, ale niestety za duże (za grube przede wszystkim i odstają od nadgarstka jak dla mnie zdecydowanie za bardzo). 😟

Ten tytan zmierzyłem, dając szansę, że może ciemny itp. wizualnie wypadnie dobrze, ale też nie zaakceptuję takiego odstawania. Poza tym rewelacyjny jest. Polecam jak dla kogoś tak grubość jest OK. 👌

Poza tym one chyba 50WR mają, to na mój tutejszy projekt za mało. 
Chodzi mi już po głowie zakup dwóch zamiast jednego, wtedy jeden WR100+ (np. Legend diver), a drugi niekoniecznie (np. Navitimer), ale twardym trzeba być. Szukam jednego. 😉

53 minuty temu, lort napisał(-a):

Masz niezłe tempo Jeremi.

To była ta łatwa część - do zmierzenia „pod domem”. Gorzej z tymi z drugiej połowy listy… Jak masz pomysły gdzie to można zobaczyć i przymierzyć, to podpowiedz śmiało. 
Inni koledzy też. 
 

A ten brąziak to naprawdę fajny jest!

 

Dzięki. 
✌️

13 minut temu, alur napisał(-a):

Zenith Shadow mnie bardzo kręcił i nęcił dopóki nie zorientowałem się czego mu brakuje (i nie jest to data)…

 

…mój mały rozumek nie ogarnia koncepcji chronografu bez skali sekundnika 🙈 

Tak, tachymetr zamiast podziałki sekundowej to ciekawy pomysł. 😅

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Brajtek super (choc nie wiem czy w tym kolorze)

Fajnie słyszeć że innym też się podoba, jak czytałem kiedyś to wszyscy uważali że navitimer bez chrono to zbrodnia. To jeden z bardziej podobających mi się zegarków, dużo bardziej mi leży niż chrono. Jedynie ten WR 30m praktycznie go dla mnie skreśla :(

 

15 godzin temu, agremi napisał(-a):

 

1. Tudor BB 36

2. Cartier Santos

3. Breitling Chronomat 36

4. IWC Mark XX

5. Chopard Alpine Eagle

6. Sinn 556iB

7. Opis pro pilot x, calibre 400

8. Bell & Ross BR V1-92 Blue steel - CZY KTOŚ ZNA rarist.pl z Krakowa? Z tego co widzę mają zegarki bell&ross.

9. Nomos Neomatik 37

10. Bulgari Octo

11. Diagono Scuba

12. Wempe Iron Walker 36

13. GP Laureato 38 mm

14. Hermes H08

15. GO Seventies Panoramadate

16. Piaget Polo S

17. Breguet Marine

Pewnie bezużyteczna informacja, ale w razie czego w Londynie dało by się pewnie. zobaczyć 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 12, 13?, 14?, 15, 17 w obrębie 1 godziny pieszo

 Jeśli byś się wybierał to daj znać, mogę podzwonić czy mają na miejscu te konkretne modele
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maciek__L napisał(-a):

Fajnie słyszeć że innym też się podoba, jak czytałem kiedyś to wszyscy uważali że navitimer bez chrono to zbrodnia. To jeden z bardziej podobających mi się zegarków, dużo bardziej mi leży niż chrono. Jedynie ten WR 30m praktycznie go dla mnie skreśla :(

 

Piszac o Brajtku mialem na mysli Chronomata, Navi bez chrono to dla mnie aberracja - wybacz 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Piszac o Brajtku mialem na mysli Chronomata, Navi bez chrono to dla mnie aberracja - wybacz 😜

Ja nawet go rozważałem (Navi bez chrono) przez moment, ale potem wziąłem Sinna 903 😁, także dzięki wskazówkom kolegów z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lort napisał(-a):

oboje macie racje WR 60 czyli te 6 atm jak napisał Jeremi.

w wannie mógł by się w nim wykąpać spokojnie.


Nie wiem czy bym ryzykował wannę przy 6atm - jednak dość sporo kondensacji w powietrzu przy ciepłej kąpieli.

Troche nie rozumiem dlaczego takie zegarki nie mają przynajmniej 10atm (rozumiem że nie chcą zakręcanej koronki, ale wiele zegarków osiąga to bez tego) - zegarek za prawie $10k, więc można by dorzucić kilka uszczelek :) Breitling usprawiedliwiony przez konstrukcję bezela

 

1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Ja nawet go rozważałem (Navi bez chrono) przez moment, ale potem wziąłem Sinna 903 😁, także dzięki wskazówkom kolegów z forum.

O, i jak wrażenia w porównaniu do Breitling? I czy da się bezel obsługiwać bez zdejmowania zegarka?

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maciek__L napisał(-a):

 

O, i jak wrażenia w porównaniu do Breitling? I czy da się bezel obsługiwać bez zdejmowania zegarka?

Niestety, ja nie umiem - ten patent Sinna na bezel to porażka wobec tradycyjnego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maciek__L napisał(-a):

... wszyscy uważali że navitimer bez chrono to zbrodnia. ...

Bo tak jest. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ja nawet go rozważałem (Navi bez chrono) przez moment, ale potem wziąłem Sinna 903 😁, także dzięki wskazówkom kolegów z forum.

A co sprawiło, że Sinn a nie Brajtek?


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, agremi napisał(-a):

A co sprawiło, że Sinn a nie Brajtek?

W tym przypadku cena: w Zatoce Zegarków za połowę ceny Navitmera zakupiłem Sinna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, beniowski napisał(-a):

W tym przypadku cena: w Zatoce Zegarków za połowę ceny Navitmera zakupiłem Sinna. 

Konkretny argument. ✌️

 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, agremi napisał(-a):

Mierzyłem Breitling Chronomat 36,

Idziesz jak burza, fajny ten Breitling!

20 godzin temu, agremi napisał(-a):

Jak ktoś wie, gdzie można w WAW poprzymierzać pozycje od 8 do 17, to podpowiedzi mile widziane.

 

Polecam wycieczkę do Berlina lub Hamburga.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.