Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Logos 87

orient FAG00003WO CLASSIC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dobry wieczór 😊

Chciałem poprosić szanownych Forumowiczów o pomoc. 

 Otóż spodobał mi się zegarek Orient open heart  FAG00003WO. Jednak nie wiem czy można zaufać jedynie wizualnym walorom. Będę wdzięczny za doradzenie, czy konkretnie ten model jest ok. 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podoba się tobie dziura w tarczy, to technicznie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha... 😁 Właśnie dziura. Zauważyłem że tego typu zegarki nie cieszą się wielką estymą w tej społeczności. Powiem tak, bardzo długo biję się myślami czy ten, a może jakiś inny? Ten wymieniony przeze mnie kosztuje 800 złotych. Myślę że za taką kwotę to okazja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, jak się podoba to za 800 zł brać. Tylko 43mm to dość dużo jak na taki typ zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Właśnie te 43mm. A ja nie mam zbyt wielkiego nadgarstka.🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz 41 

 

Kod lojalność daje jeszcze 5%

 

https://www.timestore.pl/fag02005w0?gclid=Cj0KCQiApb2bBhDYARIsAChHC9uXlwaJiJZ39R6EOCbXet7BpUpqCp-E86b1pzVIA146NUXVt-_1h-EaAjIUEALw_wcB

 

Btw nie bierz dziurawca 🤪 

 

Przejrzyj linie bambino, tu masz wszystkie wersje. 

 

https://iknowwatches.com/orient-bambino-dress-watch-guide/

 

Możesz potem szukać na timestore lub amazon.pl bo oni mają chyba najlepsze deale na orienta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Logos 87 napisał(-a):

Dzięki za linki. Ale że "dziurawce" to wiocha? 🤭

Jak się podoba to brać, wklep za nazwą orient open heart i wyskoczy kilkanaście albo dziesiąt propozycji. Akurat Japończyki są w dziurki bardzo dobrze, aż za dobrzy bym powiedział 🤣 bo co zrobią jakiś imo za***isty zegar to muszą wyciąć dziurę 😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha. Dobre! Ja dopiero raczkuje w temacie zegarków. W sumie już byłem na maksa nastawiony na ten konkretny model. Ale teraz zastanawiam się czy nie będzie za duży. Mam już Seiko Sport 5 super się nosi . To teraz planowałem jakiegoś orienta w automacie. Generalnie lubię zegarki na bransolecie...😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Haha. Dobre! Ja dopiero raczkuje w temacie zegarków. W sumie już byłem na maksa nastawiony na ten konkretny model. Ale teraz zastanawiam się czy nie będzie za duży. Mam już Seiko Sport 5 super się nosi . To teraz planowałem jakiegoś orienta w automacie. Generalnie lubię zegarki na bransolecie...
Zależy ile masz w nadgarstku. Ja 17 i max 41 wąski bezel, diver 43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Logos 87 napisał(-a):

No to chyba mamy tyle samo. Czyli taki standard. 

Czyli 43 odpada, max 40 41. Diver imo może być większy bo ma bezel szeroki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Czyli 43 odpada, max 40 41. Diver imo może być większy bo ma bezel szeroki. 

Aha . Rozumiem. A jakiś konkretny pomysł? To znaczy model który mógłby mi spasować? Ale chyba w kwocie ośmiu stówek będzie ciężko, prawda? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha . Rozumiem. A jakiś konkretny pomysł? To znaczy model który mógłby mi spasować? Ale chyba w kwocie ośmiu stówek będzie ciężko, prawda?
Nie ciężko tylko napisz co chcesz. Jasna tarcza czy ciemna czy open heart? 
 
Przeglądaj
 
https://www.amazon.pl/s?k=orient&crid=DPUT22G1Q83W&sprefix=or%2Caps%2C157&ref=nb_sb_ss_pltr-ranker-acceptance_1_2
 
 
https://www.timestore.pl/zegarki-orient?sort=cheapest 
 
 
I potem jeszcze model jak wpadnie w oko w wujka google co by nie był gdzieś taniej. 
 

Np ten. Szafir, kajdan, przeszklony dekiel. I zobacz jaki rozrzut cen za ten sam zegar.




 
 

1eae8e8accd44c0e06325b807dec5d7d.jpg Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki 👍 Wezmę pod uwagę. Lubię czarne cyferblaty, ale ten jest ładny . Cóż jeszcze chwilę muszę się zastanowić. 🍻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Logos 87 napisał(-a):

Ok. Dzięki 👍 Wezmę pod uwagę. Lubię czarne cyferblaty, ale ten jest ładny . Cóż jeszcze chwilę muszę się zastanowić. 🍻

Czarny też jest. Jak do 8 stówek to jeden z nielicznych z szafirem. Bo werki wszystkie takie same w okolicy tej kwoty. Jedynie wygląd i właśnie minerał, szafir. Kajdan nie będzie powalał jakością ale zawszę będzie. Jak masz wybór kajdan-pasek to zawsze kajdan IMO. Owocnych, poszukiwań 😎💪

 

Ps. OLX też przelecieć 🤪 bo trafiają się nowe lub stany 9.5 ale już sporo taniej niż ze sklepu. Za około 1k jest też już z rezerwą. 

 

Albo taki fajny 😁 

 

https://allegro.pl/oferta/orient-sun-moon-ra-ak0310s10b-12627948160

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo byłem zafascynowany widokiem pracującego mechanizmu, z czasem (dość szybko) open heart mi się opatrzył i  teraz jakoś dziurbilony to nie mój klimat. Patrzyłbym raczej na coś bardziej klasycznego, większa szansa, że zostanie z tobą na dłużej. Choć z drugiej strony jeśli ci się podoba - to kupuj, tobie ma się podobać. Aha, przy tym rozmiarze nadgarstka 43 mm bez bezela nurkowego to już może być ciut za dużo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eddi87 napisał(-a):

Czarny też jest. Jak do 8 stówek to jeden z nielicznych z szafirem. Bo werki wszystkie takie same w okolicy tej kwoty. Jedynie wygląd i właśnie minerał, szafir. Kajdan nie będzie powalał jakością ale zawszę będzie. Jak masz wybór kajdan-pasek to zawsze kajdan IMO. Owocnych, poszukiwań 😎💪

 

Ps. OLX też przelecieć 🤪 bo trafiają się nowe lub stany 9.5 ale już sporo taniej niż ze sklepu. Za około 1k jest też już z rezerwą. 

 

Albo taki fajny 😁 

 

https://allegro.pl/oferta/orient-sun-moon-ra-ak0310s10b-12627948160

Ładny ten egzemplarz. Przekracza mój budżet. Ale może trochę dołożę i słyszę się na taki....🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Logos 87 napisał(-a):

Aha . Rozumiem. A jakiś konkretny pomysł? To znaczy model który mógłby mi spasować? 

Na Twój nadgarstek Orient z OH, szafirem i paskiem lub bransoletą:

 

4 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Początkowo byłem zafascynowany widokiem pracującego mechanizmu, z czasem (dość szybko) open heart mi się opatrzył i  teraz jakoś dziurbilony to nie mój klimat. Patrzyłbym raczej na coś bardziej klasycznego, większa szansa, że zostanie z tobą na dłużej. 

Tak jak napisał Cordi7 na zegarek codzienny lepszy datownik niż OH. Mnie się mój dziurawy Orient nie znudził, ale nigdy to nie był zegarek na co dzień... I tu propozycja warta zakupu:

 

15 godzin temu, Logos 87 napisał(-a):

Ale chyba w kwocie ośmiu stówek będzie ciężko, prawda? 🤔

Ciężko. Szczególnie przy obecnym mocno niekorzystnym kursie walut... Ale powyższy OS wart jest każdej złotówki, którą kosztuje. Oczywiście Orient/Orient Star nie kupujemy z krajowej dystrybucji...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.