Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Logos 87

Automat na bransolecie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zamieściłem wpis na temat zegarka orient open heart, dostałem kilka odpowiedzi za co serdecznie dziękuję. Jednak do zakupu nie doszło. Chyba jednak posłuchałem tych głosów które mówiły aby jeszcze raz przemyśleć ten zakup. 

I tak teraz rozglądam się za zegarki automatycznym koniecznie na bransolecie na nadgarstek 17 cm. Budżet tysiąc złotych. Może jakiś styl sportowy. Za sugestie i podpowiedzi z góry dziękuję.👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale orient ray ma lepszą koronkę i tubus niz kamasu przez co po odkręceniu nie lata na wszystkie strony świata.

Mimo szafiru w kamasu zdecydowałbym się na ray'a. Praca bezela też jest pewniejsza niż w kamasu.

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Ale orient ray ma lepszą koronkę i tubus niz kamasu przez co po odkręceniu nie lata na wszystkie strony świata.

Mimo szafiru w kamasu zdecydowałbym się na ray'a. Praca bezela też jest pewniejsza niż w kamasu.

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka
 

A bransoleta spoko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

W tej cenie cudów nie oczekuj ale generalnie nie jest źle. Zawsze możesz z czasem dokupić bransoletę lepszej jakości np. od Strapcode:


https://www.strapcode.com/collections/ray-ii

Ok ok. Czyli w tej kwocie najlepszy wybór to orient? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej cenie to naprawdę świetny zegarek, teściowi kupiłem na prezent właśnie Ray 2 i zadowolony nosi do dziś ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto rozważyć również Promastera od Citka np. https://allegro.pl/oferta/meski-zegarek-citizen-ny0085-86e-automatic-data-12890731772

, co prawda bransoleta to dziadostwo ale sam zegarek fajny, zwłaszcza koronka po lewej stronie. Szukać wersji z mechanizmem 8204 ze stop sekundą. 

Oprócz tych znanych marek jest również cała masa zegarków chińskich o dobrej jakości wykonania i japońskimi werkami od Miyoty lub Seiko w cenach mocno konkurencyjnych. Standardem u nich jest dużo lepsza bransa i szkiełko szafirowe, natomiast mankamentem brak własnych pomysłów dizajnerskich. Zatem jeśli nie przeszkadzają Ci kopie modeli znanych marek jak submariner itp. to śmiało mogę polecić zegarki od Cadisena, Pagani Design, SteelDive, Tandorio lub droższe marki jak San Martin, Cronos, Proxima. Zerknij do działu chińskiego tam szerszy przegląd modeli🤔

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Amazon.pl masz czarnego Raya za 666 lub niebieski mako 627 lub inne abo klasykę ny0040. Mając przez chwilę i kamasu i mako i raya i citka majtka to wrócił bym chyba do promastera. Na tropiku na lato i skórze brązowej na zimę 🤪

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Logos 87 napisał(-a):

Witam. Ostatnio zamieściłem wpis na temat zegarka orient open heart, dostałem kilka odpowiedzi za co serdecznie dziękuję. Jednak do zakupu nie doszło. Chyba jednak posłuchałem tych głosów które mówiły aby jeszcze raz przemyśleć ten zakup. 

I tak teraz rozglądam się za zegarki automatycznym koniecznie na bransolecie na nadgarstek 17 cm. Budżet tysiąc złotych. Może jakiś styl sportowy. Za sugestie i podpowiedzi z góry dziękuję.👍


w tym budżecie i z niewielkim nadgarstkiem (sam mam podobny) proponowałbym Ci poprzeglądanie ogłoszeń rasowych i sprawdzonych szwajcarów, jeżeli nie zależy Ci na nówkach. Certiny i Tissoty to świetnie wykonane zegarki z bardzo dobrymi parametrami ale ich wadą (dla kupujących zaleta) jest to, że szybko tracą wartość. Sam sprzedałem dwie Certiny w bardzo dobrym stanie za mniej niż połowę metki. Tu masz fajną alternatywę dla nowych orientów i citizenów😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pau’l napisał(-a):


w tym budżecie i z niewielkim nadgarstkiem (sam mam podobny) proponowałbym Ci poprzeglądanie ogłoszeń rasowych i sprawdzonych szwajcarów, jeżeli nie zależy Ci na nówkach. Certiny i Tissoty to świetnie wykonane zegarki z bardzo dobrymi parametrami ale ich wadą (dla kupujących zaleta) jest to, że szybko tracą wartość. Sam sprzedałem dwie Certiny w bardzo dobrym stanie za mniej niż połowę metki. Tu masz fajną alternatywę dla nowych orientów i citizenów😉

 

Tissot to dobry trop. Podobają mi się dzięki. 👍💲

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Logos 87 napisał(-a):

Tissot to dobry trop. Podobają mi się dzięki. 👍💲

 

Również moim zdaniem to dobry trop, ale Tissot z mechanizmem automatycznym (byle nie na najtańszym Swissmaticu) i na bransolecie to raczej bliżej 2000 PLN niż 1000 PLN.

W budżecie około 1000 PLN to najsensowniejszą opcją pozostaje raczej tylko Orient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Również moim zdaniem to dobry trop, ale Tissot z mechanizmem automatycznym (byle nie na najtańszym Swissmaticu) i na bransolecie to raczej bliżej 2000 PLN niż 1000 PLN.

W budżecie około 1000 PLN to najsensowniejszą opcją pozostaje raczej tylko Orient.

A macie namiary na orienta z arabskimi cyframi lub rzymskimi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Srpe57. Sprawdzony automat na bransolecie w sportowym stylu, do wyjęcia za około 1000zl. Paski też bardzo lubi więc zawsze można z czasem zmienić kompozycje na nadgarstku

Edytowane przez 1989kubica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Również moim zdaniem to dobry trop, ale Tissot z mechanizmem automatycznym (byle nie na najtańszym Swissmaticu) i na bransolecie to raczej bliżej 2000 PLN niż 1000 PLN.

W budżecie około 1000 PLN to najsensowniejszą opcją pozostaje raczej tylko Orient.


ja jednak myśle że jest możliwe znalezienie używanego tissota albo Certiny w dobrym stanie ok 1 k, oczywiscie na P80, który jest bardzo dobrym, sprawdzonym mechanizmem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak myśle że jest możliwe znalezienie używanego tissota albo Certiny w dobrym stanie ok 1 k, oczywiscie na P80, który jest bardzo dobrym, sprawdzonym mechanizmem

Używane to tak. Ja pisałem o nowych zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej cenie cudów nie oczekuj ale generalnie nie jest źle. Zawsze możesz z czasem dokupić bransoletę lepszej jakości np. od Strapcode:

https://www.strapcode.com/collections/ray-ii
Na long island watch jest fajna bransa że skręcanymi ogniwami za 59 dolców. Miałem jubilee i jakość była bardzo bardzo dobra. Spasowanie z koperta ray'a / mako 2 idealne. Mają także wersję klasyczna.

https://longislandwatch.com/islander-22mm-brushed-solid-link-watch-bracelet-for-orient-mako-2-and-ray-2-brac-12/

https://longislandwatch.com/islander-22mm-brushed-solid-link-watch-bracelet-for-orient-mako-2-and-ray-2-brac-13/

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLX ktoś sprzedaje ray'a 2 nowy w foliach za 600 zł z hakiem. Robisz tak kupujesz z OLX ray'a.sprzedajesz ori branse za 130 - 150 zł i dokupujewz z linku powyżej jubilee albo to druga i summa summarum za 700 Zeta masz zegarek lodzio miodzio.

Jak nie weźmiesz to ja wezmę

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.