Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pawel15

Złoty miniaturowy Uhlman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zajmuję się metalami szlachetnymi, ale jeden z moich klientów, pokazał mi ostatnio zegarek Genewskiej marki Uhlman. Zegarek jest miniaturowy, prawdopodobnie był kiedyś naszyjnikiem, a jego mechanizm jest umieszczony w złotej kuli (próba wg spektrometru to ok 80%). Zrobiłem na szybko kilka zdjęć. 

 

Znając historię rodziny klienta, zegarek mógł do niej trafić w czasie 2 Wojny Światowej, a wcześniej mógł być własnością bardzo ważnych osób w 3 Rzeszy i z pewnością był wykonany w bardzo małej ilości egzemplarzy. Mechanizm działa poprawnie do dzisiaj.

 

Klient był już z nim u znanych mu zegarmistrzów z długoletnim stażem, ale żaden nie potrafił ani go otworzyć, żeby sprawdzić co znajduje się w jego mechanizmie, ani tym bardziej potwierdzić jego pochodzenia. 

 

Zostałem poproszony o zrobienie takiego researchu. Po obdzwonieniu kilku domów aukcyjnych i muzeów, zostałem przekierowany na to forum. 

 

Czy mogę prosić o pomoc w identyfikacji lub przekierowanie do miejsca, w którym mógłbym takie informacje uzyskać?

 

 

Dziękuję,

Paweł 

u1.jpg

u2.jpg

u3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę szukać Rodolphe Uhlmann, Geneve i La Chaux-de-Fonds.  Firma działała od 1870 roku. Jest nieco wzmianek o udziałach w wystawach, patentach, zegarków, ale na jakąś obszerną biografię raczej bym nie liczył.

No i najważniejsze jest jednak odszukanie zegarmistrza, który zdoła otworzyć ten zegarek i pokazać mechanizm. Sama kuleczka "na oko" powstała może w latach 20, może 60 XX wieku...

 

Tutaj o firmie w OUUZ w roku 1909:

 

715068304_Image002.jpg.ed681103226c4ed36f737b95c9390f1c.jpg149330519_Image001.jpg.cfe502d860d4444489f86473c83bd876.jpg

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po tarczy to jednak bliżej 60...


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, oszolom napisał(-a):

tak po tarczy to jednak bliżej 60...

 

Śmiało.

s-l1600.thumb.jpg.62d857402344038f00d7ddaf4b1dd08e.jpg

d174341849.1.jpg.d5234fa535caf3ee2a664c5e9ab83a4c.jpg

Tak czy inaczej, zegarki - wisiorki produkowali przez kilkadziesiąt lat.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co śmiało? tarcza typowa dla drugiej połowy XX wieku, tylko tyle chciałem zauważyć.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No że śmiało może być z lat 60. A jak widać po pokazanych kwarcowych zegareczkach firma dotrwała do lat 70 albo i ciut dłużej.

Tutaj taki kulkowy zegareczek z identyczną tarczą.

https://www.worthpoint.com/worthopedia/vintage-uhlmann-geneve-ball-watch-269150277


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Będę szukał w tych miejscach jeśli chodzi o pochodzenie.

 

 

Czy mogę prosić jeszcze o jakieś rekomendacje zegarmistrzów, którzy potencjalnie mogliby się czymś takim zająć bez uszkodzenia tego? Zaznaczę, że już przez parę rąk przeszedł i nikt nie chciał się tego podjąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

już trochę więcej wiadomo na temat tego zegarka. Wiadomo, że jest złocony, a nie złoty i mam zdjęcia mechanizmu. Wiem też, że jest w pełni sprawny.

 

Proszę o pomoc w jego wycenie.

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie wyceniamy zegarków, ale warto zaznaczyć że butelkę średniej whisky to jedynie mocny amator zegarków wisiorków mógłby dać;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.