Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Madras

Parujące szkiełko w modelu g-shock gxw-56bb-1er.

Rekomendowane odpowiedzi

No i pięknie, najważniejsze że pacjent cudownie ozdrowiał i jiech cieszy właściciela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku muszę dodać, iż od ponad tygodnia zegarek znów zaczął parować pod szkiełkiem. Jednakże tym razem owe zjawisko nie jest zbyt uciążliwe i natarczywe. Zazwyczaj kończy się na małej mgiełce, która niknie po chwili, gdy mniej więcej temperatura zegarka oraz nadgarstka się wyrówna. Tylko przy wymagających fizycznie pracach na dworzu, jestem w stanie nieco bardziej uwypuklić tę sprawę. Wrzucam przykładowe zdjęcie z maksymalnego ostatnio uchwyconego zaparowania. Czy tym razem zegarek lekko się rozszczelnił, czy też wydostały się jakieś ostatnie zmagazynowane cząstki wilgoci? Bądź co bądź, końcówka lutego na Mazurach jest całkiem chłodna.

 

IMG_20230225_175815.thumb.jpg.dbb5b80557ad5b0bc3a898ea6fc5ada6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że odkopuje temat :)

Wiesz co ja bym zrobił ? odkręcił śrubki, wysuszyłbym go na grzejniku i zakręcił śrubki.

I na przyszłość, jak masz mokry zegarek to nie wciskaj przycisków ..

 

Ja taką sytuacje miałem z G9300, też nic nie widziałem na wyświetlaczu..Fakt, nie miałem już gwarancji, ale rozkręciłem i wysuszyłem...i nigdy nie wciskałem przycisków jak był wcześniej zanurzony. U mnie to podziałało choć strasznie irytowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności. Minęły jakieś 3 tygodnie od czasu jego osuszenia i póki co ani razu nie zaparował. Nie pisałem wcześniej, gdyż wolałem tym razem upewnić się, iż ta przypadłość nie powróci ( jak ostatnim razem po jakichś 2-3 tygodnikach). 

Zegarek rozkręciłem do cna, a mam przez to na myśli, iż odkręciłem paski, bezel oraz dekielek. Takiego nagiego "Kinga" ułożyłem szybką, na leżącej na kaloryferze kopercie pocztowej. Po kilku godzinach osuszania, zegarek zdjąłem z grzejnika i szybko złożyłem w całość. Oczywiście, prawdopodobnie zbyt mocno go skręciłem, bo nigdy nie miałem wyczucia, kiedy jest już dość. Aczkolwiek, jeżeli działa bez zarzutu, to mogę nieśmiało po tych 3 tygodniach uznać, że cała operacja zakończyła się sukcesem. 

 Dziękuję wszystkim za pomoc. Powinienem tak był zrobić już na jesieni. Zaoszczędziłbym jakieś 30 zł na przesyłki oraz niemal 2 miesiące rozbratu z zegarkiem. 

 

IMG_20230413_001408.thumb.jpg.b75cb5e043351eb26f0144c3d9eb0380.jpg

 

Edytowane przez Madras
Wstawienie zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.