Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
Madras

Parujące szkiełko w modelu g-shock gxw-56bb-1er.

Recommended Posts

Z kronikarskiego obowiązku muszę dodać, iż od ponad tygodnia zegarek znów zaczął parować pod szkiełkiem. Jednakże tym razem owe zjawisko nie jest zbyt uciążliwe i natarczywe. Zazwyczaj kończy się na małej mgiełce, która niknie po chwili, gdy mniej więcej temperatura zegarka oraz nadgarstka się wyrówna. Tylko przy wymagających fizycznie pracach na dworzu, jestem w stanie nieco bardziej uwypuklić tę sprawę. Wrzucam przykładowe zdjęcie z maksymalnego ostatnio uchwyconego zaparowania. Czy tym razem zegarek lekko się rozszczelnił, czy też wydostały się jakieś ostatnie zmagazynowane cząstki wilgoci? Bądź co bądź, końcówka lutego na Mazurach jest całkiem chłodna.

IMG_20230225_175815.thumb.jpg.dbb5b80557ad5b0bc3a898ea6fc5ada6.jpg

Wiem że odkopuje temat :)

Wiesz co ja bym zrobił ? odkręcił śrubki, wysuszyłbym go na grzejniku i zakręcił śrubki.

I na przyszłość, jak masz mokry zegarek to nie wciskaj przycisków ..

Ja taką sytuacje miałem z G9300, też nic nie widziałem na wyświetlaczu..Fakt, nie miałem już gwarancji, ale rozkręciłem i wysuszyłem...i nigdy nie wciskałem przycisków jak był wcześniej zanurzony. U mnie to podziałało choć strasznie irytowało.

Witam po dłuższej nieobecności. Minęły jakieś 3 tygodnie od czasu jego osuszenia i póki co ani razu nie zaparował. Nie pisałem wcześniej, gdyż wolałem tym razem upewnić się, iż ta przypadłość nie powróci ( jak ostatnim razem po jakichś 2-3 tygodnikach). 

Zegarek rozkręciłem do cna, a mam przez to na myśli, iż odkręciłem paski, bezel oraz dekielek. Takiego nagiego "Kinga" ułożyłem szybką, na leżącej na kaloryferze kopercie pocztowej. Po kilku godzinach osuszania, zegarek zdjąłem z grzejnika i szybko złożyłem w całość. Oczywiście, prawdopodobnie zbyt mocno go skręciłem, bo nigdy nie miałem wyczucia, kiedy jest już dość. Aczkolwiek, jeżeli działa bez zarzutu, to mogę nieśmiało po tych 3 tygodniach uznać, że cała operacja zakończyła się sukcesem. 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Powinienem tak był zrobić już na jesieni. Zaoszczędziłbym jakieś 30 zł na przesyłki oraz niemal 2 miesiące rozbratu z zegarkiem. 

IMG_20230413_001408.thumb.jpg.b75cb5e043351eb26f0144c3d9eb0380.jpg

Edited by Madras
Wstawienie zdjęcia.