Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kdb1

Wybór zegarka „dla kolejnego pokolenia”

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni
 
Czasy coraz trudniejsze, nie wiadomo kiedy nastąpi koniec itd.
Czas nadszedł, by szukać jakiegoś zegarka, który mógłby przypaść w udziale za „x lat” następnemu pokoleniu. Jako, że nie jestem raczej reprezentantem „setki” Forbesa, to szukam czegoś z 2-ką, najdalej 3-ką z przodu, a już najlepiej z 1-ką, bliżej 2-ki i po tym 4 zera.
 
Szukam czegoś na in-housie, od marki najlepiej z historią lub o wybitnym stosunku jakość/cena. Czegoś, czego nikt by się nie powstydził i co mógłbym przekazać synowi. Rozmiar koperty do maksymalnie 42mm, styl mniej istotny. Najlepiej EDC lub Diver. Mniej garniturowiec, chyba że mnie czymś zaskoczycie.
Poniżej zegarki, które mi się podobają wizualnie. Co do technikaliów- zdaję się na Was.
ac9fbe1b2437bd815158ff4f0f9ce3635.jpg&key=da07a004e254f2db924eeeb988b7d8cb9b0a0b95b982aa7b903754399eb4c1ba

 
32edc4312c51ec9a23d091f90dc6f90c.jpg&key=9acbe08de7c8055fbda53af8bbed3f5ddefa9f74f1291dcd70eb3c331c95d5b9
72abed6d0c31e917cee48c8e33a8f3e7.jpg&key=6fcfb60d5444e284d58524c29bfb9e766754c2f9ec07c79ab98b0b9f29a21845
965269c96288b5e0f29b11795583353a.jpg&key=b5a8545c0493b424b00b9072d00b131abeaa509507f0df70b13c11bcb6e27b75
c15609c75a29f9af59518bc8493e9ca4.jpg&key=a561f1e2978178ee81fdb9b68ff6ebf46a17ee1a7b660c2b32594b3fe713160d
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy za -ści lat usłyszy, jaki będzie koszt przeglądu, to mu mina zrzednie. ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor ma tutaj stosunek ceny do jakości świetny. 

Każda Omega też będzie dobrym wyborem, wybierz to co Ci się podoba wizualnie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tudor ma tutaj stosunek ceny do jakości świetny. 
Każda Omega też będzie dobrym wyborem, wybierz to co Ci się podoba wizualnie. 

Podobnej odpowiedzi się spodziewałem, ale że już za drugim strzałem? Hehe

A tak na poważnie
Jeśli chodzi o Tudora, to nie wiem, jak do niego przekonać żonę, bo dziwnym trafem wzdryga się na tę nazwę. Raz, że ma go za rolexa dla biedaków, a dwa, to za dużo the crown obejrzała. Mi w każdym razie BB58 siedzi bardzo.
AT wydaje się być rozsądnym wyborem z uwagi na charakter zegarka. Co do GS to słyszałem i czytałem o problemie z serwisem. Breitling trochę duży, ale jakby coś podobnego w oczekiwanym rozmiarze znaleźć, to byłoby pięknie. Ideałem dla mnie byłby fifty fathoms, ale szanuje sobie swoje nerki, tym bardziej, że obie by na niego nie starczyły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że zarówno Omega SMP300 jak i Tudor BB58 to bardzo dobry wybór. 

W takim zestawieniu to jest kwestia raczej wizualnie co bardziej odpowiada. 

Grand Seiko też, niemniej to już na przyszłość jako kolejny zegarek jeśli się wkręci w zegarki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam że zarówno Omega SMP300 jak i Tudor BB58 to bardzo dobry wybór. 
W takim zestawieniu to jest kwestia raczej wizualnie co bardziej odpowiada. 
Grand Seiko też, niemniej to już na przyszłość jako kolejny zegarek jeśli się wkręci w zegarki. 
 

Dzięki za odpowiedź. Zatem skąd różnica w cenie Tudora i SMP300. Czy maja trafiać finalnie do innego klienta? BB ma mniej strojny werk, choć przy nurkach zazwyczaj mamy pełny dekiel.
Macie jeszcze jakieś inne propozycje, czy na tyle dobrze trafiłem z gustem i lokowaniem nadziei, że dalej nie należy szukać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być przekazany następnemu pokoleniu to ja kupiłbym Moona (najlepiej hesalit na 1861). Zegarek z ogromna historią a po drugie na wartości będzie tylko zyskiwał :) 

ps. Na rolka budżetu nie starczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Kdb1 napisał(-a):


Dzięki za odpowiedź. Zatem skąd różnica w cenie Tudora i SMP300. Czy maja trafiać finalnie do innego klienta? BB ma mniej strojny werk, choć przy nurkach zazwyczaj mamy pełny dekiel.
Macie jeszcze jakieś inne propozycje, czy na tyle dobrze trafiłem z gustem i lokowaniem nadziei, że dalej nie należy szukać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Z punktu klienta docelowego, różnica w cenie wynika z tego, że Omega jest niejako głównym konkurentem Rolexa jak chodzi o poziom zegarków w kategorii „profesjonalne”. Szczególnie właśnie modele; Submariner i SMP300. 

 

To co słusznie zauważyłeś wynika z pozycjonowania marek tych modeli poprzez marketing i właśnie cenę. Detale techniczne pomijam.

Tudor w tym przypadku uczestniczy w rynku  nieco  jako kuzyn Rolexa,  więc nie prowadzą na tym tle konkurencji. 
Faktycznie  werki Tudora są mniej ozdobne jednak zdążają się modele z przeszklonym deklem. 
 

Uważam ze w tym budżecie idealnie zaproponowałeś.
Każdy z tych modeli jest ponadczasowy. Uznany historycznie, zegarmistrzowsko i jakościowo. 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ma być przekazany następnemu pokoleniu to ja kupiłbym Moona (najlepiej hesalit na 1861). Zegarek z ogromna historią a po drugie na wartości będzie tylko zyskiwał  
ps. Na rolka budżetu nie starczy...

O rolku nawet nie myślałem, choć kto wie- może poczekać, dozbierać i zamówić OP, ale… to jest podstawka. Moon, to też jest myśl ale przekracza, zdaje się, budżet.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z punktu klienta docelowego, różnica w cenie wynika z tego, że Omega jest niejako głównym konkurentem Rolexa jak chodzi o poziom zegarków w kategorii „profesjonalne”. Szczególnie właśnie modele; Submariner i SMP300. 
Tudor w tym przypadku uczestniczy w rynku  nieco  jako kuzyn Rolexa,  więc nie prowadzą na tym tle konkurencji. 
Faktycznie  werki Tudora są mniej ozdobne jednak zdążają się modele z przeszklonym deklem. 
 
Uważam ze w tym budżecie idealnie zaproponowałeś.
Każdy z tych modeli jest ponadczasowy. Uznany historycznie, zegarmistrzowsko i jakościowo. 

Najlepiej kupić wszystkie… :> byłoby świetnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kdb1 napisał(-a):

Jeśli chodzi o Tudora, to nie wiem, jak do niego przekonać żonę, bo dziwnym trafem wzdryga się na tę nazwę. Raz, że ma go za rolexa dla biedaków, a dwa, to za dużo the crown obejrzała. Mi w każdym razie BB58 siedzi bardzo.

A co ma The Crown tj. dynastia Windsorów wspólnego z Tudorami poza dalekim pokrewieństwem?  To jakby nie chcieć kupić zegarka Piast ponieważ obejrzało się serial o Jagiellonach 😀

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kdb1 napisał(-a):


O rolku nawet nie myślałem, choć kto wie- może poczekać, dozbierać i zamówić OP, ale… to jest podstawka. Moon, to też jest myśl ale przekracza, zdaje się, budżet.

 

 

Nowego Moona na 1861 kupisz za ok. 25k więc w budżecie się mieści. Nowy hesalit na 3861 z rabatem poniżej 30k też da radę :)  

Jeżeli rolek to Sub a nie OP :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ma The Crown tj. dynastia Windsorów wspólnego z Tudorami poza dalekim pokrewieństwem?  To jakby nie chcieć kupić zegarka Piast ponieważ obejrzało się serial o Jagiellonach

Zrozum kobietę.

Dobra, a czy istnieje coś konkretnego, oryginalnego i uznanego, a przede wszystkim ciekawego do 20000?

Ten breitek też mi się podoba, ale czy nie jest trochę mniej ceniony?f3d0bb8d31a85cb6e898046343b73bab.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy że wskazanych przez OP jest ok. Kupując rozsądkowo we wskazanym budżecie, ja bym kupił omegę AT albo moona. A mając opcję zwiększenia budżetu dołożyłbym do rolmopsa. 

A jeżeli Ty tego nie będziesz nosił, a zegarek ma leżeć 20 lat, to raczej kup kawałek złota, choć obecnie jest drogie. Albo działkę na Księżycu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie ma być relikwią, ma być normalnie użytkowany, poddawany regularnym serwisom. Czy znacie uczciwych sprzedawców Omegi, ale niekoniecznie muszą to być duże salony w stylu W.Kruk. Widziałem, że cenowo dobrze wyglądają zegarki ze sklepu Śliwiński, tylko czy ktoś od nich kupował już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tudora, ew. jakąś Omegę AT. Moon to nie jest zegarek do noszenia na codzień. Wystarczy zapytać tu na forum ilu posiadaczy Moona nosi go cały czas - myślę że nie będzie takowych wielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kdb1 napisał(-a):


Zrozum kobietę. emoji23.png

Dobra, a czy istnieje coś konkretnego, oryginalnego i uznanego, a przede wszystkim ciekawego do 20000? emoji3526.png

Ten breitek też mi się podoba, ale czy nie jest trochę mniej ceniony?f3d0bb8d31a85cb6e898046343b73bab.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo możliwe że brajtek jest mniej ceniony ale kto wie co będzie w perspektywie 20 30 lat🙂

A tak na poważnie to wybieraj i kupuj zegarek dla siebie a kto go później przejmie i czy się ucieszy to sprawa drugorzędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Bierz Tudora, ew. jakąś Omegę AT. Moon to nie jest zegarek do noszenia na codzień. Wystarczy zapytać tu na forum ilu posiadaczy Moona nosi go cały czas - myślę że nie będzie takowych wielu.

Ja noszę i nie wiem czemu, to nie miałby być zegarek codzienny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sanik napisał(-a):

Ja noszę i nie wiem czemu, to nie miałby być zegarek codzienny. 

Choćby dlatego że nakręca się go niewygodnie, ma mały WR no i nie ma daty. No ale ja jakiś dziwny jestem, bo moje niezgrabne palce nie tylko miały problemy z nakręcaniem Moona, ale także nie za bardzo dają radę ustawiać bezel w Sinnie 903 StB 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Choćby dlatego że nakręca się go niewygodnie, ma mały WR no i nie ma daty. No ale ja jakiś dziwny jestem, bo moje niezgrabne palce nie tylko miały problemy z nakręcaniem Moona, ale także nie za bardzo dają radę ustawiać bezel w Sinnie 903 StB 🤣.

Miłośników daty w zegarkach, gdzie jest wybór mieć/nie mieć jest podobno połowa. Mnie data w chronografach się nie podoba, chyba nie widziałem żadnego, w którym było ok.

Paranoi z WR nie rozumiem, 5atm to aż nadto do codziennego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sanik napisał(-a):

Miłośników daty w zegarkach, gdzie jest wybór mieć/nie mieć jest podobno połowa. Mnie data w chronografach się nie podoba, chyba nie widziałem żadnego, w którym było ok.

Paranoi z WR nie rozumiem, 5atm to aż nadto do codziennego użytku.

Np. Braitling czy Zenith ładnie problem daty w chronografach rozwiązały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Spirit / Spirit Zulu Time? Ewentualnie Union Glashutte Noramis Sport Datum? Obydwa na poniekad in-house.

Breitling to dobry kierunek, podobnie Grand Seiko - chyba, ze szukasz bardzo rozpoznawalnej marki.

 

PS. Skad fiksacja na in-house? Nie lepiej i taniej w serwisie byloby cos standardowego w top / chronometer?

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ze sztafetą pokoleń jakoś skojarzył się Cartier, choć wzornictwo ma bardzo specyficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Longines Spirit / Spirit Zulu Time? Ewentualnie Union Glashutte Noramis Sport Datum? Obydwa na poniekad in-house.
Breitling to dobry kierunek, podobnie Grand Seiko - chyba, ze szukasz bardzo rozpoznawalnej marki.
 
PS. Skad fiksacja na in-house? Nie lepiej i taniej w serwisie byloby cos standardowego w top / chronometer?

Dzięki za sugestie. Zegarki rzeczywiście wpadają w oko. O ile longines wygląd ma przepiękny, to union przemawia do mnie tym, że nie jest aż tak mocno przehypowany, jak np. wymieniane przeze mnie wcześniej zegarki z wyłączeniem GS. Czy wiesz, gdzie się da go przymierzyć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mnie ze sztafetą pokoleń jakoś skojarzył się Cartier, choć wzornictwo ma bardzo specyficzne.

Jest coś w nich. To prawda, są specyficzne. Biorę również pod uwagę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zrozum kobietę.

Dobra, a czy istnieje coś konkretnego, oryginalnego i uznanego, a przede wszystkim ciekawego do 20000?

Ten breitek też mi się podoba, ale czy nie jest trochę mniej ceniony?f3d0bb8d31a85cb6e898046343b73bab.jpg&key=9626b1d661c220e0e01aaa684a5468ec9f8f82df4abbc6aa28f9c3c013806486


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnoszę się jeszcze raz do zagadnienia związanego z ciekawym zegarkiem do 20000tys. Chętnie poprzegladam, jeżeli coś się nasuwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kdb1 napisał(-a):

Dzięki za sugestie. Zegarki rzeczywiście wpadają w oko. O ile longines wygląd ma przepiękny, to union przemawia do mnie tym, że nie jest aż tak mocno przehypowany, jak np. wymieniane przeze mnie wcześniej zegarki z wyłączeniem GS. Czy wiesz, gdzie się da go przymierzyć?

 

W PL chyba niestety nie ma sieci dystrybucji, musisz wybrac sie na wycieczke za zachodnia granice:

 

image.png.326c573a1676cdd1c49d114b8d0c0e97.png

 

Polecam zerknac tez do watku "Przymierzalem dzisiaj / ostatnio", gdzie wrzucalem wczoraj fotki z przymiarki wlasnie tego modelu (nadgarstek 18 - 18,5 cm) :)

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem również takie cudo. Czy możecie się o nim wypowiedzieć? Większości, jeżeli w ogóle, to będzie się marka kojarzyła z co najwyżej oświadczeniem majątkowym pana Nowaka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
d142686400afbeaefca45215f038cacd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.