Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gary37

IWC CAL. 73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich miłośników czasomierzy ,

Bardzo będę wdzięczny za informację o moim zegarku .

Nie jestem pewien ,czy jest to pasówka ,czy oryginalny Portugalczyk ,

Zegarek cal 73  42mm bez koronki (czyli linia Portugalczyka ) koperta w 14 k złocie  .

Prawdopodobnie pochodzi z 1939 r (ale nie jestem pewien )

Nr mechanizmu  904696 zgadzają się też z tymi  numerami na kopercie ,jest też wiewiórka .

Miałem już wcześniej podobny zegarek o tym rozmiarze i też w złocie tylko tamten miał cal 95 i koperta miała punce i znaczek scafusia.

Drugiego takiego nie spotkałem .

Proszę o informacje czy może :perełka :

 

20221120_122034.jpg

20221118_185928.jpg

20221118_190055.jpg

20221120_122042.jpg

20221120_122032.jpg

20221118_190234.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek IWC Ingenieur Automatic IW322701 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarak w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stad jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 3 s do przodu.
      Cena 27 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.
       
       

















    • Przez s1kor
      Witam, 
       
      Czy mógłbym poprosić o ocenę tego Portugalczyka w kwestii ewentualnej nieautentyczność:
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/iwc-portugieser-iw371401-CID87-IDTeOn8.html
       
      Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez piteks
      Mam do sprzedania nową bransoletę do IWC Porugieser 40 IW358312.
      Sprzedaję ponieważ zdecydowanie preferuję pasek. Cena 3000 zł.





    • Przez MeB
      Po ponad 100 lat, pięciu pokoleniach i trzech właścicielach, myślę że może warto odświeżyć kieszonkowiec po dziadku. Zegarek swoje przeżył,   od codziennego użytku we wczesnym okresie miedzywojennym,   do zerwanego łańcuszka kiedy złoto trzeba było sprzedać na żarcie, a pierwotny właściciel zegarka miał wczesną emeryturę w Dachau, zostawiajac dzieci,   do leżenia w szufladach i sejfach przez pół wieku.
       
      Mechanizm działa całkiem nieźle (po dwóch dniach stracił ok. minutę do mojej omegi) i może nie warto w niego ingerować. IWC montowane w Wiedniu jednak trzyma poziom. Zegarek nie będzie też używany częściej niż raz na rok. Pięknie jednak wyglądał na łańcuszku kilka lat temu przy pełnym ubiorze galowym.
       
      Głównie zależy mi na wyprostowaniu i poprawieniu uchwytu, który odkąd pamietam jest wygięty, oraz na dodaniu trochę oleju do kluczowych elementów mechanizmu. 
       
      Gdzie w Europie mogę to zrobić najlepiej. Zegarek ma ogromną wartość sentymentalną, więc wolę zapłacić równowartość nowego Bamforda za serwis, niż mieć ‚BAM!’ i uszkodzić tą pamiątkę.
       
      Załączam zdjęcia dla kontekstu i krótki filmik z chodu. Może ktoś oceni czy warto ingerować (ryzyko nieudanego serwisu zawsze istnieje).




      IMG_9198.MOV
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.