Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Elob500

3133 wersja Specnaz/Oficer/Afganistan/SU...

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem pokazać jak ewoluuje tarcza jednej z serii zegarków 3133 z początku lat 1990. Będzie to też skarbnica wiedzy dla innych i być może trop do poszukiwań.

Według mnie zegarki te będą zyskiwały na znaczeniu.

Przez lata chyba udało mi się zgromadzić chyba prawie wszystkie modele. Niestety ale w różnych stanach, jak i konfiguracji.

Na początek może Oficer. Mam dwa takie zegarki. Pierwszy jest w zwykłej kopercie.

Wskazówki:

godzinowa i minutowa czarne, nazwałbym je fikuśne,

chrono sekundowe, znane ze szturmanów od 1987 roku.

chrono minutowe, zwykłe czerwone

sekundowa ze zwykłego zegarka.

Z tyłu pracuje nowszy werk z oznaczeniem SU, nie posiada stop sekundy.

Dekiel zwykły wciskany.

Według mnie minutowe chrono nie pasuje do wizualizacji zegarka, być może zostało wymienione. 

   

P1110113.JPG

Drugi Oficer

Wszystkie wskazówki czarne, inna tarcza, 

werk bez SU ale tak jak poprzednik z srebrnym kołem balansowym.

Koperta grubaśna z bocznym napisem Oficer oraz wyjątkowym deklem. "For army only" (dlaczego po angielsku?) + wielki w kolorze mosiądzu Herb, co czynie ten zegarek wyjątkowy.

Dekiel zakręcany! Dziwne to na przełomie 1990 roku zrobione kilka zegarków z zakręcanymi deklami ale później z tego zrezygnowano (obniżenie kosztów produkcji).

Popatrzcie na obwódki wew tarcz, są takie same jak w zwykłych chronach okrągłych /srebrnych, jaki i wskazówki...

Z jakich lat jest ten zegarek?

 

IMG_20211227_090925.jpg

IMG_20211227_090902.jpg

Ciąg dalszy nastąpi...

IMG_20220519_135417.jpg

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka , mogę się mylić , ale to mi wygląda raczej na znaną niszową twórczość  ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wlad2 napisał(-a):

mam kilka , mogę się mylić , ale to mi wygląda raczej na znaną niszową twórczość  ??? 

 

Co masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Zapewne Volmax i Jurija Levenberga :)

 

Według mnie nie. Werki wskazują na lata 1990-1996, 

Powoli to rozgryzam i myślę bardziej 1996, dojdę do tego...

 

 

Kolejna wersja to SU-27  Air Fors (czemu u lich po angielsku?). Czarny i biały.

Co ciekawe wskazówki godzinowa i minutowa czarne ale inne niż do tej pory widziałem.

Dekiel zakręcany, obudowa chrom (tak jak w poprzednich wersjach).

Werk bez SU ale srebrny balans, numer 5 cyfrowy (tak jak inne), dekiel z numeracją limitowaną do 500 (ciekawe) drugi inny (dekiel zmieniony?)

Napis na boku SU 27...

Czarny, inna bajka, wskazówki kompletnie zmienione, chyba srebrne...były, no inaczej by nie było widać... jak i logo czerwone...

Czarny ma w werku SU... tylko nie wiem gdzie go mam...ale miałem...:).

s-l1600.jpg

s-l16005.jpg

s-l16009.jpg

IMG_20211102_102438.jpg

IMG_20220102_165306.jpg

IMG_20220520_073553.jpg

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuda  po prostu 😱

Dodam od siebie Afganistan WT 😉(nje moj na szczęście) 

received_1539143486588357.thumb.jpeg.fc4691ddc7f4a1aa68739b0bfaab2eff.jpeg

 

Edycja

Strasznie mi się podoba ta wersja nr1 Oficer 🤭

Subtarcza minutowa chrono  a chyba celowo os wskazówki mocno przesuniętą żeby wskazówka chociaż w jednym miejscu była tylko trochę za długa 🤣

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dojdziemy do Afganistu i do co najmniej dwóch wersji jakie się pojawiły ... ale to jak wpadną w moje łapki. 

Już do mnie jadą :). 

W tym powyżej jest problem ze wskazówkami godzinową i minutowa jak i wskazówką sekundową chrona...

Tego czarnego Afgańczyka mi brakuje niestety...

 

Można zamontować odwrotnie indeksy? A czemu nie? Afganistan tak ma...

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale dla mnie to klepane na kolanie tarcze i koperty pod "Tiuristow z baxami".W pierwszym tarcza na wzor Breitlinga Navimetera ze wskazowkami niczym z kieszonki.Wiem co znaczy napis AIR FORCE ale ALE AIR FORS juz nie (oswieccie mnie).Brakuje juz tylko "Limited Edition" 354/1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sergius napisał(-a):

Przepraszam ale dla mnie to klepane na kolanie tarcze i koperty pod "Tiuristow z baxami".W pierwszym tarcza na wzor Breitlinga Navimetera ze wskazowkami niczym z kieszonki.Wiem co znaczy napis AIR FORCE ale ALE AIR FORS juz nie (oswieccie mnie).Brakuje juz tylko "Limited Edition" 354/1000.

 

Tak :). AIR FORS! Nie czepiaj się ;), w wymowie pewnie dla nich było "S!".

I właśnie dlatego trzymają może cenę :) ?

Podobieństwo tarcz? Ej, daj spokój cały (duży skrót) radziecki przemysł się opierał na kradzieży, kopi, podróbek... tak jak w chinach teraz.

 

Według mnie z tej serii jeden z lepszych zegarków to Specnaz.

Wydaje mi się że były  trzy  (lub cztery wersje tarczy ) albo nawet sześć :) a może więcej? Więcej wariacji...!!! Poczekamy zobaczymy...

Powoli wypłyną :).

Generalnie dwa kolory czarny i biały (cyfry arabskie i rzymskie, to już cztery? a reszta wariacji.... czarnego nie widziałem z rzymskimi...

Poniżej dwa ale zwrócicie uwagę, że tarcze są inne, może były inne wariacje???

Te akurat mają podobne logo z tygrysem? oraz fantastyczny dekiel, który pod pewnym kątem staje się kolorowy.

Obie te wersje dekielek z dobrym napisem...Force :). oraz "For Army Only"

Werk. W czarnym pracuje SU, w białym zwykły 3133 ale oba mają tylko złote kola, zatem czarny wygląda na pierwszy (podwójny napis na tarczy Telemeter, lekko wyblakłe logo), 

pozwala sugerować, iż poprawiono to w białym, logo żywsze, kolory ładniejsze...

Jadą do mnie kolejne dwa ale inne niż te na zdjęciu. Rzadko widuję te modele w cenach poniżej 1k pln.

 

IMG_20220420_094558b.jpg

IMG_20211102_103643.jpg

IMG_20211102_103656.jpg

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Elob500 z całym szacunkiem, o ile w latach  80-tych można się liczyć z jakimś datowaniem to 90 i później składali z resztek czego było i datowanie werków sobie można wiesz gdzie wsadzić. Natłukli tych wzorów tarcz pod turystów jak Komandirskie w Wostoku. Setki. Nawet w katalogach ich jest sporo a ile nie ma to już nie wie nikt. Ambitny jesteś próbując to klasyfikować/katalogować w jakikolwiek sposób. Robili wtedy wszystko żeby sprzedać cokolwiek. I Rosjanie i Levenberg który wykorzystywał te resztki magazynów. Ciekawe że większość tych "wynalazków" odnajduje się na niemieckojęzycznych stronach w internecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano mylisz się, tak według mnie.

Do około 1998 można może nawet 2000 można wszystko ogarnąć, potem powstają kolejne kompilacje.

I nie jest prawdą, że tłukli z czego było, wtedy produkcja do około 2000 sięgała do 100 tys rocznie (nawet ponad).

Myślisz, że posiadanie kilkuset części w magazynach z początku lat 90 to normalne?

To nie jest tłuczenie z byle czego, z byle czego to naprawiali i naprawiają teraz zegarmistrze. Dlatego powstają takie mity o których piszesz.

Co więcej werk z roku 1996 jest bardzo dobrze dopracowany. Późniejsze zmiany (szczególnie te z napisem Made in Russia  i kompilacje budzą problemy (tańszy materiał na krzywki).

Te zegarki o których teraz piszę powstały według mnie w okolic 1990 do 1992/3  i "być może" (lub na niemiecki rynek) trafiały do żołnierzy dlatego ich jest bardzo mało.

Miały zakręcane koperty, robiono też tak z Buranami obrotowy bezel z napisem CCCP! (będzie inny wątek bo to rzadkie i cenione zegarki), potem szybko z tego zrezygnowano.

Do tego wrócili (dobra jakość) w okolicy 2000 rok i zaczęli robić koperty stalowe tytanowe.

Ten wątek służy zegarkom, które w takim wykonaniu były rzadsze niż szturmany.

Mnie prawie kompletnie nie interesują te po 1996 roku. Stąd tylko o takich jest sens rozmawiać.

Made in Russia złoty  taki z targowiska ale wiesz, że na żywo zachwyca?

 

      

IMG_20210202_184006.jpg

IMG_20210218_091631.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością oglądam . Sprawę werków koledzy juz  wcześniej bardzo dokładnie opisali , ale na pewno uzbiera się z tych zegarków bardzo fajna i oryginalna kolekcja , tylko znając rozmach i pomysłowość z jakim je produkowano będzie zajmować sporo miejsca  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgadzam.

Tych z tego wątku z tarczami jakby z papieru było chyba z 8 wersji w sumie nie wiele plus inne kombinacje...

Nie znam się na innych ruskich ale czasem jak widzę mnogość tarcz werków ... to popadam w szał.

Przyjadą Afgance do mnie to opowiem i podsumuję.

I wtedy pozostanie czekać.. aż coś wypłynie...

Dla mnie fajne to jest że wszędzie jest 3133... a ja to prawie znam.

Zdradzę płynie do mnie jeden z pierwszych 3133 ... jak będzie to dam znać bo to kruk nad kruki.

PRZYPŁYNĄŁ!!!! ale to inne wątek!

 

 

 

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specnaz, cyfry arabskie, inne logo, na deklu zakręcanym  informacja o limitowanej wersji, koperta chromowana srebrna.

Dopełnia kolekcję. I teraz gdyby nie paszport z informacja SPECNAZ i numerem który się zgadza, miałby zonk jeśli chodzi o wskazówki.

Oczywiście wskazówki mogły by zostać zmienione lecz zużycie zegarka i koperty nie wskazuje na to iż był nadmiernie eksploatowany.

Wskazówki dają orientacyjny okres produkcji 1994. Nie ma narzędzi teraz ale obejrzę werk i się zobaczy.

Warto było dorzucić go do kolekcji.

 

IMG_20221228_210830.jpg

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano dojechały kolejne dwa różne afgance oraz specnaz.

Specnaz jest złoty sa też złote wskazówki.

Afagańce jeden srebrny chrom z srebrnymi bocznymi wskazówkami oraz pieknym deklem

Drugi jest złoty z wybitym numerem /500 

Oba afgańce mają rożne wskazówki... zbiorę się to porobię zdjęcia werków.

IMG_20221229_184442.jpg

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie istotne ale gwarancje do sprzętu ...  podobny problem  mam z ruskimi lornetkami ,  które też kolekcjonuje.   Wszystkie oryginalne gwarancje zegarków miały  oprócz pieczątek wpis długopisem , datę , numer , podpis kontrolera jakości  itd.   Czyste drukowane blankiety nawet w 2 językach i z pieczątkami są nie oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to już była czasy drukarek a w tym przypadku raczej maszyny do pisania, zegarek pochodzi z okolic 1994- a może raczej 1996 roku  i według mnie był raczej sprzedawany w Niemczech.

To tylko kawałek kwitów. Jest opakowanie jest numer, jest instrukcja. Widziałem takie komplety do innych zegarków z podobnymi napisami. Wtedy nikt tego nie podrabiał a zegarek kupiłem za naprawdę nie duże pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbierz tego jako atak.Ale chce tylko spytac o to czy ty dalej nie zdajesz sobie sprawy ze oprocz mechanizmow (bo ich nie widac) to mysle ze i Chinczycy by sie ich wstydzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sergius napisał(-a):

Nie odbierz tego jako atak.Ale chce tylko spytac o to czy ty dalej nie zdajesz sobie sprawy ze oprocz mechanizmow (bo ich nie widac) to mysle ze i Chinczycy by sie ich wstydzili.

 

Nie odbieram tego tak, ale nie rozumiem co piszesz.

Co jest nie tak z tym zegarkiem?

Co jest nie tak z tymi papierami?

Myślisz, że ktoś podrabiał poljoty/zegarki/tarcze za 50-100 dolców, wtedy były takie ceny?

Myślisz ze to chiny robiły te zegarki i opychali je w Niemczech?

Werki są prawilne co więcej nie dotykne przez majstrów. 

 

A jeśli chodzi o poziom wykonania i jakość tarcz... to myślisz że to jest wielki kunsztu? Ja tak nie sądzę, czas lat 1992-i pożniej chyba do roku 1998 było masówką.

Robili każdą tarczę na zamówienie jakość/piękność słaba ....oj słaba i dlatego te zegarki kosztują czy kosztowały ułamek tego co swiss. To nie ulega wątpliwości.

Podróbki z chin weszły dopiero do OKEAH kolejnych edycji, wtedy koszt tego zegarka (około lat 2000+) to był 500-800 euro, warto był trzepnąć więcej.

Choć ja uważam, że to nie były podróbki tylko zrobiono tarcz ciut więcej, tak jak to robili kitajce.

Patrz tu indeks jest wklejony zdjęcie złotego Afgańca.  

obraz.thumb.png.377a8fbba507d5ae4dd6083a1d2bcc7d.png   

 

Afganiec srebrny .... ten z piękny deklem. Co wprost mówi, że złote jakie były?

Te złote kupiłem z ciekawości bo są rzadkie te tarcze. Gdybym miał kupić za ponad 2 koła to bym chyba musiał być trzepnięty.

W tej cenie wolę OKEAH lub jakis inny zegarek.

Z drugiej strony takie niedoróbki pokazują ich rzadkość co też jest fajne.

obraz.png.b0752d52f2cfd28ee1741ef29d8dd29f.png

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale ja nie widze na zadnym z nich napisu "sdjelano w rosii" czy "made in russia".W najlepszym wypadku to sa werki Poljota,koperty i tarcze Chinskie a lepione wszystko w Niemczech.Ja bym tego ruskiem nie nazwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee Specnaz srebrny ma. 

W przypadku reszty też to zauważyłem, myślę że albo nie ma, albo są pod jakby dodatkowym ringiem, trzeba by było rozebrać zegarek.

A to że " lepione wszystko w Niemczech" też tak myślę, taki w 1992 Alexander Shorokhov - Poljot-V GmbH, myślę, że to on był za te zegarki odpowiedzialny lub je zamawiał w takiej konfiguracji.

Były budowane na werkach z SU pochylonym oraz bez SU czyli lata 1993-1996 czyli tuż przed Pojawienim się POLJOT-Internationale   

Robił to bo niemczech żyło sporo Rusków to szło...

obraz.png.a568872236e5115847c3ff591fd9b2cb.png

Patrz tu, kiedyś miałem taki ... gdzie tu Made In Russia?

obraz.thumb.png.1d1e2cd9365d24549149b77e78cb8da0.png

Jest opis...

 

No i na marginesie, gdzie tu jest napisane Made In CCCP? Spójrz na na sterego OKEHA albo szturmańskiego.

stąd myślę że dla nich to była norma, szczególnie gdy robione coś takiego

obraz.png.9150f6d342316883c03102a81585cfc0.png

obraz.thumb.png.e46da48a102d8843eb39220d33f9416a.png

s-l1600.jpg

DSC05431a.JPG

 

Reasumując, obalona teoria, że jak brakuje Made in CCCP/Russia czy tam co to musi być chinol?

Obalona. 

Może te zegarki zostały zbudowane po to by osłodzić porażkę w Afganistanie czy też nagrodzić żołnierzy oficerów czy tam coś...

Ten kraj ma różne pomysły...

Np takie se prezydent Ukrainy zamówił... tego też mam, nei lubię złotych tfu pozłacanych czy tam coś, nie lubię, ale czasem mnie najdzie ze jak chrono w cenia 600-900 to czemu nie?

W końcu to trudny zegarek, teraz płaci się za automat + data, godziny minuty + sekundy i tyle i trza dać za nowy zacny 1,5 koła...szaleństwo... ale nie będzie taniej...taniej to kwarce są.

Czemu nie kupić chrona za 200 ojro? Udało mi się kupić parę chronometrów, tak chronometrów za mniej niż 1k ojro...przecież to jest szaleństwo! Jest

Chronometr za 1 kilo euro....przepraszam ale to na inny wątek...tak chrono mechaniczne za mniej niż 1klo euro i jeszcze oryginał....

ale 3133 po dobrym serwisie to chrono.....patrz na ostatnie zdjęcie...

Zegarek przeszedł cały przegląd, smarowanie i regulacje u zega(był szykowany dla kolegi), potem wziąłem na timegrapha i zrobiło się to (w pięciu różnych pozycjach) potem leżał i był noszony przez tydzień, zrobił 15 sekund...

Można? A zegarek miał swą historię sprzedał mi go emerytowany pilot myśliwca z Sumy (wschodnia Ukraina)...Zegarek 40 lat a prawie nie certyfikowane chrono....

OJ!

obraz.png.cf097c3cf03cf2a0102cc12a7d015373.png

IMG_20211205_134836.jpg

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym typie to chyba konkurencji nie bedziesz mial wiec skupuj spokojnie (twoja kasa).Ja do werkow nic nie mam i kupil bym te zegarki tylko dla werkow,ale wiecej niz 80 euro bym nie dal.Z reszta nie tak dawno poszedl taki jeden Specnaz na portalu aukcyjnym Catawiki za 90.

https://www.catawiki.com/it/l/3796009-poljot-specnaz-russian-chronograph-limited-edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sergius napisał(-a):

W tym typie to chyba konkurencji nie bedziesz mial wiec skupuj spokojnie (twoja kasa).Ja do werkow nic nie mam i kupil bym te zegarki tylko dla werkow,ale wiecej niz 80 euro bym nie dal.Z reszta nie tak dawno poszedl taki jeden Specnaz na portalu aukcyjnym Catawiki za 90.

https://www.catawiki.com/it/l/3796009-poljot-specnaz-russian-chronograph-limited-edition

 

Każdy robi co chce.To wolny jeszcze kraj.

Widziałem go ale odpuściłem przez tarczę i wskazówki. Nie podoba mi się.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK małe podsumowanie.

Te zegarki są ostatnią serią chronografów Poljota jak mnie żywo intersują, ze względy na dość proste i ciekawe tarcze, jak i formę wykonania kopert i dekli. 

Jasne, ktoś może powiedzieć, słaba jakość, błędy na tarczach, cóż z gustem się nie dyskutuje, mnie się podobają. Tarcze poljot przez lata były jak kitajce, pełno kopii, podobieństw itd.

Dodatkowo były to bardzo krótkie limitowane wersje, szczególnie te z pięknym deklami. Zarzut, że nie robili to ruskie tylko kitajce, w przypadku tych tarczy jest bezpodstawny.

Pokazałem wcześniej dlaczego i powtórzę. Brak napisu, zdeiłano czy coś... W przypadku tych tarcz i tak nie ma zastosowania. Poljot robił tarcze do Okeaha, Szturmański bez tych napisów, jak i do innych, co można zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Oprócz tego kilka z nich ma ten napis lub USSR. Koniec kropka są poljotowe.      

Zawsze się zastanawiałem kiedy powstały, raczej optowałem za początkiem lat 90. Niestety oglądanie poszczególnych werków, kazało przesunąć okresy produkcji tych zegarków na lata 1994-1996.

Werki występujące w tych zegarkach albo miały oznaczeniu SU (z pochylonym U) albo były jego pozbawione. Co datuje produkcję na lata 1993-1996.

W katalogu z roku 1994 jest informacja, iż można zamówić dowolne tarcze. Proces te zapewne rozpoczął się wraz z rokiem 1992 lub 1993.

Ciekawe jest, że na niektórych tarczach ze zdjęcia jest tylko napis rosyjia...

Wszystkie są zakręcane jak z dawnych dobrych czasów.

obraz.thumb.png.bfb899f47c2611a4467ea8a1e7215cd1.png 

Najbardziej według mnie wartościowe egzemplarze. Specnaz i Afganistan.

obraz.thumb.png.a8aab089aed4e9e6833eef4920fde8a1.pngobraz.thumb.png.4f9955b1dde1562dbb1cdfb020fd34de.png

Werk, pochylone SU, złote koła i srebrny balans, czyli 1993+, może te zegarki były dla zmęczonych walkami żołnierzy?

Może po to aby podtrzymać formację SPECNAZU, która powoli się rozpadała na mniejsze, podległe innym, formacje?

Werk białego, sugeruje późniejsze lata produkcji, jest bez SU czyli 1996, rok. Czarne tarcze były pierwsze? Chyba tak.    

obraz.thumb.png.9de1081806328edd0675e4d019a4340b.png

Oba z pięknym deklem.

obraz.png.216bbcdf5df2bfd03c9c5a8d60ae72ce.png

Kolejne to Afganistan. Posiadam tylko białego. Werk już bez SU ale też z żółtymi kołami i charakterystycznymi cyframi 3133 na moście, tego nie było w SU. 

obraz.thumb.png.a6f2ff977f73c556f0382df7d5ee2dd7.pngobraz.png.ef8dda528cb5dc32f6881aeb2f3e27b4.png

Wersja SU-27

obraz.png.2a611a3da5e409017aa104cc72d5019f.pngobraz.png.84ed7861b3557bb6f40dc72d491eaf40.png

I tu znów, czarny jest z SU biały bez... czyżby te czarne SU-27, tarcze były pierwsze? Wszystko na to wskazuje. Koperta SU-27 ale w cyrylicy.

obraz.png.803b723f8d59d616315a50d90336d29a.png

Wcześniej pokazałem serię Oficer, powtórzę. 

obraz.thumb.png.0f8eea90acdff5dd5c3ccccfac52174e.png

oraz "grubasek" z innym logo na tarczy i bocznym napisem Oficer oraz werkiem po 1996, tym już bez SU...

obraz.thumb.png.ea1aed42ce7e9f877ccfd0b6115bc11a.pngobraz.png.9a7ae8b73a9a94010a9cfe2f672c6a76.png

Zostały mi już jeden srebrny Specnaz, limitka oraz złote koperty, do pokazania, z innym logo jeśli chodzi Specnaza.

Srebrny, inne wskazówki, inne logo, ale też inna gruba koronka. Wcześniejsze miały mała koronkę, która była trudna do nakręcania.

Wszystkie (po za jednym) to wersje, które mam, mają bardzo ostre koronki, co znaczy mało używane.

Srebrny jak i złote są już na werku bez SU, z charakterystyczną 3133 fantazyjnie zawiniętą 3 :).

obraz.png.53b6905c453c69f657f79d942537ad1a.pngobraz.png.5fc03469dfd767b117a420940e63b6a7.png

Złote.

obraz.png.95dcf29e6c1a4f9aebe0d1bed371b192.pngobraz.thumb.png.9ab4d7a986d4cf3a212bdc927dec8832.png

 

Oba ze deklami mówiącymi o limitowanych wersjach z 500.

I oba złote są na SU z pochylonym z bardzo ostrymi koronkami.

Tak jak wspomniałem złote mi za bardzo nie leżą, pocieszę się nimi a potem się zobaczy.

Wiem o istnieniu czarnego Afgańca z ładnym deklem. Upoluję, to pokażę.

Jedno co mnie cieszy w tych zegarkach to dobre mechanizmy, te ze srebrnym balansem i jeszcze ze złotymi kołami były najlepsze według mnie.

oraz to, że tarcze nie miały pomysłu "skądś" tylko były robione specjalnie pod kogoś, może pod firmę Alexander Shorokhov Poljot-V GmbH    

a może dla kogoś innego. Nie wiem.

Póki co szukam czarnego Afgańca oraz tych zegarków poniżej.

 

obraz.thumb.png.600c30fa9cc8c7ac7b25df5a4d779a8e.png

obraz.thumb.png.8edbccb5c1c9170dedf2043b0914d542.png

obraz.thumb.png.f981df7df64351e4bc37ab63d889f7a1.png

Do tej pory spotkałem, z dolnego rzędu środkowego szturmańca oraz prawego złotego. Widnieją jako wojskowe...

Niestety ale ceny były zaporowe..Zegarki zostały zrobione przez Romanofa w 1998 roku.

Jak by ktoś coś...to pm.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.