Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wskazówka godzinowa

Kwarc do 5K

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

drodzy forumowicz, śledzę forum już dobrą dekadę, choć mało się udzielam. Tym razem proszę was o pomoc.

 

Mam 9 zegarków z duszą. Chciałbym, aby 10 był kwarcowy. Wiadomo czasem nie mam kiedy nakręcić, potrzebuję czegoś codziennego i lekkiego, czego nie będzie aż tak szkoda.

 

Mam specyficzne wymagania, z uwagi na środowisko, w którym funkcjonuję.

Cena do 5K.
koperta najlepiej 38-41 mm, ale do 43 mm maksymalnie.
Marka najlepiej z dużym prestiżem.

Brak sekundnika (obowiązkowo) - z wiadomych przyczyn, nie chcę, żeby na oko było widać, że to kwarc.

Styl - może być sportowy, może być elegancki.

 

Czy przychodzi wam coś na myśl? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, wskazówka godzinowa napisał(-a):

(...)

Cena do 5K.
koperta najlepiej 38-41 mm, ale do 43 mm maksymalnie.
Marka najlepiej z dużym prestiżem.

Brak sekundnika (obowiązkowo) - z wiadomych przyczyn, nie chcę, żeby na oko było widać, że to kwarc.

Styl - może być sportowy, może być elegancki.

 

Czy przychodzi wam coś na myśl? 

Pierwsze co przychodzi mi na myśl, to że za 5k za wiele tego prestiżu nie kupisz. Ale możesz za to kupić porządny kwarcowy zegarek.

Drugie co przychodzi mi na myśl, to Hamilton Thinline i Frederique Constant Slimline.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych mniejszych rozmiarów, to może jakiś Credor się trafi  w ładnym stanie.

A z większych myślę, że Longines może odpowiadać twoim wytycznym..

Edytowane przez zakrzutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warunek "kwarcowy bez sekundnika" z góry skazuje Cię na modele typowo eleganckie. W tym segmencie widziałbym coś z Longinesa.

Skoro jednak piszesz, że może być też sportowy, to ja bym raczej odpuścił warunek braku sekundnika. Jeżeli masz 9 z duszą, to nie ma powodu żeby się kryć z tym jednym "bezdusznym" ;). Wybór będzie nieporównywalnie większy, np. Longines Conquest VHP. Grand Seiko to już trochę wyższa półka cenowa, ale może dobrze byłoby wybrać się do Noble Place w Galerii Mokotów i przymierzyć, zapytać o rabat... Byłem, mierzyłem, rabat mile mnie zaskoczył, na końcu i tak nie kupiłem, ale spróbować warto.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Koledzy w tym budżecie polecam Longines VHP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Casio Oceanus ? w dokładności nic mu nie dorówna :)

jest nieźle wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wskazówka godzinowa napisał(-a):

Brak sekundnika (obowiązkowo) - z wiadomych przyczyn, nie chcę, żeby na oko było widać, że to kwarc.

może kwarc z płynącym sekundnikiem ? chyba takie są ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bedzie troche ponad budzet ale jak chcesz prestizowo to moze poszukaj uzywki Braitling colt chronometre albo Aerospace.

 


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już koledzy wspomnieli, Longines Conquest V.H.P. wydaje się idealnie pasować, poza brakiem sekundnika.

 

P.S. Zegarmistrz może wyjąć wskazówkę sekundnika a pozostałe wskazówki i tak będą prawidłowo chodzić, ale chyba nie o to w nowym zegarku chodzi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VHP trafia w indeksy wiec odpada powod rezygnacji ze wskazowki sekundowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Wiadomo czasem nie mam kiedy nakręcić,



Nie żebym przekonywał, ale może zamiast tego automat z 80h rezerwą chodu lub/i rotomat? Wtedy dochodzą Ci wszystkie zegarki na Powermaticu 80, np Hamiltony

Jeśli chcesz coś ciekawego w kwarcu, to używane Grand Seiko można znaleźć w tym budżecie na chrono24 (plus też taki że już pewnie będzie miał ślady użytkowania, więc spełnia wymaganie  "czego nie będzie aż tak szkoda")

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo "prestiżu" przez duże "P" do 5 tys. nie będzie, ale zegarek marki z tradycjami jak najbardziej. Np.:

Tissot Tradition Ultra Fine Steel Bracelet BlackDial https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/28103_Tissot_Tradition_Ultra_Fine_Steel_Bracelet_Black_Dial_T0634091105800 

lub 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/28100_Tissot_Tradition_Ultra_Fine_Brown_Leather_White_Dial_T0634091601800

 

Pytanie do autora tematu, który z zaproponowanych dotychczas zegarków najbardziej trafia w gusta i oczekiwania? 

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda Ci się znaleźć jakiegoś używanego Taga aquaracer w kwarcu w tej cenie... 

Za 4k można też mieć np ML aikon w kwarcu...

Nie określiłeś stanu zegarka a to wiele zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś nietuzinkowego? Mondaine stop2go. Kwarc. Wskazówka sekundowa jest ale lekko płynie. A do tego co minutę staje na chwilę by pozwolić na skok wskazówkę minutowej. I jeszcze zamiast co-sekundowych-skoków ma zdecydowanie płynniejszy ruch. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.