Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Piotr84

Wasza chińska piramida zearków

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koleżanki i koledzy z forum chciałbym was zapytać o waszą piramidę chińskich zegarków.

Temat potraktujcie z przymrużeniem oka. Dla mnie czytając forum okazało się że warto kupować coś droższego.

Jako skromny posiadacz 4 brandów wygląda to następująco:

 

1. Pagani Desing ( 2 szt. automat i kwarc)

2. Naviforce ( 1 szt. kwarc)

3. Sanda ( 1 szt. elektronik)

4. Geekthink ( 1 szt. dizajnerski)

Edytowane przez Piotr84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr84 napisał(-a):

4 brandów

Nie wiem czy w przypadku chińskich zegarków które wymieniłeś można mówić o "brand'ach" -  bardziej o wirtualnych markach które pojawiają się okresowo i znikają... A jeśli już chińskie brandy to Sea Gul albo  Shanghai - marki znane produkujące zegarki swojego pomysłu.

Te "marki" które wymieniłeś mają jedną wspólną cechę - robią zegarki które "gdzieś ktoś już wcześniej widział" i ciężko tutaj mówić po "piramidzie" chyba że masz na myśli figurę ostrosłupa prawidłowego w kształcie której układasz produkty z w/w nazwami na tarczach.  Można tak robić ale to strasznie niepraktyczny sposób na przechowywanie zegarków ... ;)

Edytowane przez Daito
literówka

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze Fiytę, bo też robi "własne" zegarki. Na pograniczu Carnival i Guanqin, bo mają własne modele. Reszta, którą znam, to krzaki. Lepsze, jak Parnis czy Corgeut, i gorsze.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Koledze wnioskodawcy 😉chodziło o jakość wykonania, bo o pomysłowość i sam prestiż z tego wynikający trudno.... jak już Kolega Daito napisał te wzory już gdzieś były.

 

Temat już z rok temu widziałem tutaj i sam się dopytywalem czemu parnis wyżej w zestawieniu od poganina jest? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle mnie zrozumieliście mam ma myśli zegarki które posiadacie i jaka jest wasza hierarchia oceny ich jakości.

Tak czysto subiektywnie. Dlatego też napisałem aby to potraktować z przymrużeniem oka.

Doskonale wiem iż od 2-4 to marka krzak. Pagani to taki lepszy krzak.

Co w waszej kolekcji zegarków chińskich jest na pierwszym miejscu a czego lepiej unikać.

Dało by to pogląd na to jakie marki realne bądź wirtualne są dla użytkowników w pierwszej 3.

 

Tak jak napisał "Darek p" tylko wasza subiektywna opinia. Bez wchodzenia co jest lepsze.

Z tych co posiadam to Poganin automat nr.1

 

Jak będzie z czasem kolekcja się powiększać to zmiana hierarchii.

 

 

Edytowane przez Piotr84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To phylida i steeldive krok wyżej niż Pagani na pewno choć mam z 4 Pagani są okej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr84 napisał(-a):

Dało by to pogląd na to jakie marki realne bądź wirtualne są dla użytkowników w pierwszej 3.

Problem z tymi zegarkami polega, w zasadzie od zawsze,  na tym że u nich krucho z powtarzalnością jeśli chodzi o jakość - to ruletka. Możesz mieć zegarek firmowany jako np.: Pagani Desing czy Steeldive świetnie wykonany, a możesz trafić na całkiem lipny model -nieco lepiej jest z Merkur'em - ale moim zdaniem zawsze warto pamiętać że to są zegarki o wtórnym wzornictwie i bardzo niskiej cenie. Podobnie zresztą było z Parnis'em - nieraz dwa, zamówione równocześnie zegarki u tego samego sprzedawcy różniły się od siebie jakością (miałem tak z Parnis Ultimate). Dlatego, moim zdaniem, trudno jest mówić która "marka" jest lepsza a która nie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg tych marek które znam, oczywiście moje własne subiektywne odczucie.

1. aesop

2. san martin

3. phylida

4. reef tiger

5. pagani design

6. steeldive

7. parnis 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, typowy problem z chińskimi zegarkami: co jest marką, a co firmą. Przy czym marki chińskie są strasznie, ehm, fluide.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taką subiektywną listę waszych zegarków  jak podał "jakubos"miałem na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak subiektywnie, na podstawie tego, co miałem?

1) aesop

2) fiyta

3) guanqin

4) carnival

5) parnis

6) corgeut

7) lgxige

8 ) forsining

9) winnery i inne tanie padliniaki mechaniczne

10) wszelkie kwarcowe padliniaki no-name

11) pagani


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na górze dał Sugessa. Bardzo starannie wykonane zegarki. A pagani na poziomie parnisa


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, Gruppo Gamma

2. Sea-gull

3 Escapement time i Lobinni

4. aeosop

5.Parnis

6.San Martin

7.Debbert

8.Pagani

9. Cadisen

'''

Baltany

lista subiektywna na podstawie własnych doświadczeń z zegarkami tych marek

Edytowane przez bogdan57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkoch napisał(-a):

Ja bym na górze dał Sugessa. Bardzo starannie wykonane zegarki. A pagani na poziomie parnisa

Sugusa nie miałem jeszcze, z Pagani mam jedno doświadczenie, dramatyczne, więc później omijałem te zegarki szerokim łukiem.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jakosciowo z Chin to 1. Sugess 2.  San Martin 3. Cronos  mam obecnie z każdej z tych firm plus jeszcze Pagani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie porównanie znalazłem:


Ja mam tylko SD 1970, od niedawna. Ale co do jakości - nie mam na razie żadnych zastrzeżeń. Bezel bez luzów ( na co były narzekania w filmie). Swoją drogą, to jakiś wyjątkowy skrupulant, ten autor filmu. To tak, jakby wybierać samochód, kierując się dźwiękiem jaki wydaje zamykanie drzwi.

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia dwie „poważne” chińskie fabryki to Beijing i Sea Gull. Faktycznie ostatnio całkiem fajne rzeczy robi jeszcze Fiyta (będąca tez od jakiegos czasu właścicielem Beijinga), ale w sumie nie wiem, co to jest. Shanghai, Guangzhou, Liaoning itp to chyba niższa półka, choć pod marką Diamond Shanghai ostatnio robi tez mikrorotory i tourbilliony. A reszta marek to z reguły cholera wie co, cholera wie gdzie ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły mi 2 chińskie zegarki i obecnie wygląda to tak:

 

1. Pagani Desing ( 2 szt. automat i kwarc)

2. Addiesdive (kwarc)

3. Naviforce ( 1 szt. kwarc)

4. Sanda ( 1 szt. elektronik)

5. Skmei (kwarc)

6. Geekthink ( 1 szt. dizajnerski)

 

Poganina w automacie mam już prawie 3 miesiące i nadal bardzo mnie cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja obecna lista z tych posiadających na stanie w pudełku wygląda tak:

1. Getat 

2. San Martin 

3. Phylida 

4. Steeldive 

5. Pagani  

6. Benyar 

Niedługo coś wpadnie to dopisze lub wcisne do kolejki 😉 

Gdybym miał robić pełniejsza listę tych też przerobionych to musiałbym się mocno zastanowić ☺️ 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę wg swoich zasobów:

  1. Steeldive (2.szt) / Phylida (1.szt)
  2. Parnis (3.szt)
  3. Pagani Design (6.szt)
  4. Shark Army (1.szt)
  5. Megir (1.szt) / Pladen (1.szt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.