Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
beniowski

Kradzież zegarka - uwaga na duże miasta

Rekomendowane odpowiedzi

Przykra sprawa.

La Rambla?

Jak bywałem w Barcelonie w tamtej okolicy to się praktycznie trzymałem za kieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barcelona, Londyn, Paryż, Amsterdam - już długo się słyszy, że nosząc tam coś lepszego na nadgarstku sytuacja dla właściciela może się szybko zrobić niebezpieczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Przykra sprawa.

La Rambla?

Jak bywałem w Barcelonie w tamtej okolicy to się praktycznie trzymałem za kieszenie.

Tak, bardzo blisko La Rambla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro o kradziezach mowa to warto tez uwazac przy zakupie,
w Niemczech miala miejsce kradziez roku, lupem zlodziei padlo
1000 luksusowych zegarkow

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-12-15/niemcy-najbardziej-zuchwala-kradziez-roku-lup-1000-luksusowych-zegarkow-sprzedawca-zbankrutowal/


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa kradzież jak i cała sytuacja. 

Współczuję, mam nadzieję że nic poważnego się temu Niemcowi nie stało. 

 

I bądź tu człowieku uprzejmy, chciej pomóc ... zostań napadnięty i okradziony,

eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SPS napisał(-a):

Przykra sprawa kradzież jak i cała sytuacja. 

Współczuję, mam nadzieję że nic poważnego się temu Niemcowi nie stało. 

 

I bądź tu człowieku uprzejmy, chciej pomóc ... zostań napadnięty i okradziony,

eh

Fizycznie nic mu nie jest. Facet się wkurzył, ale nawet na policję nie poszedł, uznał że by to nic nie dało. Ten złodziej był dobrze ubrany, wyglądał na zagubionego turystę który się naprawdę zgubił (twierdził że szukał jakiegoś hotelu), choć, zignorowany przez pierwszą grupę, w stosunku do drugiej był trochę bardziej nagabujący. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem  też bym się zdenerwował. 

 

Na Policję osobiście bym poszedł.

A numery zegarka wrzuciłbym na fora zegarkowe, może kiedyś zegarek gdzieś wypłynie w sprzedaży bez dokumentów :) 

 

Ja ostatnio w Hiszpanii w Barcelonie byłem we wrześniu 2021, w El Prat brałem auto bo jechałem w Pireneje do Pradolano.

Małem Tudora na ręku, złoto na palcu. Nie mogę powiedzieć żebym czuł się zagrożony.

Jedyne co mi się rzuciło to, że Hiszpanie udają że nie rozumieją po angielsku :D 

Współczuję. 

 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno zwiększona liczba kradzieży zegarków wynika z odcięcia ruskich przez producentów zegarków. To co kradną w Europie jedzie na wschód. A czasami warto sobie pooglądać:
https://instagram.com/watch_crime_ldn?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SPS napisał(-a):

Rozumiem  też bym się zdenerwował. 

 

Na Policję osobiście bym poszedł.

A numery zegarka wrzuciłbym na fora zegarkowe, może kiedyś zegarek gdzieś wypłynie w sprzedaży bez dokumentów :) 

 

Ja ostatnio w Hiszpanii w Barcelonie byłem we wrześniu 2021, w El Prat brałem auto bo jechałem w Pireneje do Pradolano.

Małem Tudora na ręku, złoto na palcu. Nie mogę powiedzieć żebym czuł się zagrożony.

Jedyne co mi się rzuciło to, że Hiszpanie udają że nie rozumieją po angielsku :D 

Współczuję. 

 

Po angielsku? Po niemiecku nie chcą rozmawiać w knajpach, w których wywalone mają tabliczki - "rozmawiamy po niemiecku" . 😂


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Po angielsku? Po niemiecku nie chcą rozmawiać w knajpach, w których wywalone mają tabliczki - "rozmawiamy po niemiecku" . 😂

A kto zna niemiecki w Europie poza Niemcami i Austrią? No i poza kilkoma milionami Turków 😆. Pamiętam jak w Nowym Jorku we włoskiej dzielnicy, we włoskiej knajpie o dumnej włoskiej nazwie, gdzie właściciel miał włoskie nazwisko, nikt po włosku nie mówił😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barcelona była stolicą ulicznej przestępczości zanim stało się to modne. Mnie ostatnio we Florencji zatrzymał młodzieniec o afrykańskich   rysach, standardowo zaczął od godziny ale za szybko ruszyłem nadgarstkiem i nie był pewien czy miałem lupkę albo czy to RM czy tylko AP. Może też słabiej znał się na zegarkach. Mimo, że byłem w ruchu nadal towarzyszył mi ( nie tylko on ) jeszcze przez 100 m  próbując dać mi na pamiątkę talizman…dopiero moja stanowcza reakcja gdy chciał włożyć mi ją na nadgarstek zakończyła sprawę. A może po prostu w końcu zorientował się że nie mam Rolexa, Patka czy innego AP/ RM. Swoją drogą w jego przypadku mogło skończyć się jak w przypadku  prześladowcy tego Niemca… bo miałem na nadgarstku Doxę 😉 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, beniowski napisał(-a):

A kto zna niemiecki w Europie poza Niemcami i Austrią? No i poza kilkoma milionami Turków 😆

Szwajcaria, część Holandii, Belgii i Luksemburga, a także włoski Tyrol.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Szwajcaria, część Holandii, Belgii i Luksemburga, a także włoski Tyrol.

A to fakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Szwajcaria, część Holandii, Belgii i Luksemburga, a także włoski Tyrol.

Dolny i Górny Śląsk , całe Pomorze i chyba  …Wielkopolska… 🤔no i nie wiem jak tam idzie nauka niemieckiego z naszej małej Polskiej Bawarii czy Szwajcarii… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, desmo napisał(-a):

Dolny i Górny Śląsk , całe Pomorze i chyba  …Wielkopolska… 🤔no i nie wiem jak tam idzie nauka niemieckiego z naszej małej Polskiej Bawarii czy Szwajcarii… 

 

1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

I Tusk, nie zapominajmy o Tusku 😁.

Hallo, mówisz Gdańsk - myślisz o Pomorzu. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra co się dzieje 😕 na Barcelonę uważam, wiele osób mnie przed tym ostrzegało. Podobnie w Rzymie czy Neapolu. Osobiście nie byłem świadkiem, ale coś tam w głowie zostało. Anyway to jest trochę chore, że nie jadąc do faweli tylko do centrum europejskiej metropolii musisz się obawiać.

W tym roku byłem w KL i SGP gdzie po ulicach chodzili ludzie w takich absurdalnie drogich zegarkach, że z Breitlingiem czułem się ostentacyjnie skromnie ;) Wiem, że to inna kultura, ale nikt nie wyglądał na przestraszonego o majątek na nadgarstku. Życzę sobie i Wam, żeby w starej Europie szybko zapanowało podobne poczucie bezpieczeństwa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski - wspolczuje zonie takiego zajscia, ale dobrze, ze jej nic sie nie stalo...

Nie bede sie powtarzac, ze to dla mnie absurd co sie ostatnio dzieje w tej kwestii na swiecie w cywilizowanych metropoliach i niestety coraz mniej mamy przyjemnosci z cieszenia sie swoimi nawet "tylko" stalowymi nabytkami, bo tak jak w te wakacje bylem wlasnie w Barcelonie uprzedzony, aby nie zabierac zadnego Rolka bylo mi pierwszy raz przykro, ze nie moge na wakacjach cieszyc sie swoimi zegarkami...😔

Do niedawna, tylko jakies w zlocie i do tego wysadzane diamentami szczuly takich frajerow a teraz jak widac i na ML sie rzucili... Moze jak mozesz, to napisz jak wiesz jaki to ML, bo jestem bardzo ciekaw czy przypominal cos "drozszego" czy faktycznie byl ladny i na reku wygladal jak "wart" takiej akcji 😕

Byl taki moment przed tym wyjazdem, ze chcialem sobie do kolekcji dokupic jakis fajny sikor, ktory sprawia mi przyjemnosc ale nie bedzie dla takich padalców chetny do wyjecia jak Rolex czy Patek, jednak jak sie zastanowilem, to i Panerai, Omega czy Tydor lub Zenith moze wygladac i chciec powiedziec... "bierz mnie, bo to KASA" 😡 Dlatego jeszcze Tissot PRX chodzi mi po glowie na takie eskapady, jednak poniewaz przypomina drogie modele, to nie wiem czy to wyjscie... masakra i tyle. Takim powinni za takie kradzieze dawac jak za zwiniecie luksusowego auta a to, ze sa nagrania z monitoringow etc., to tylko przyklad, iz to zwyczajnie nie dziala i nic z tym nie robia! 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Barcelona to już nie to miasto co choćby 15 lat temu. Niedawno byłem z rodziną u przyjaciół mieszkających na południu Francji, dosłownie kilka km od Hiszpanii. Chcieliśmy z żoną zabrać dzieciaki do Barcelony na jeden dwa dni i pokazać im miasto, ale znajomi popukali się w głowę i opowiedzieli kilka historii co tam się wyrabia, no i darowaliśmy sobie. Ta „przygoda” tylko potwierdza, że dobrze zrobiliśmy. 🤯


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artme napisał(-a):

bylo mi pierwszy raz przykro, ze nie moge na wakacjach cieszyc sie swoimi zegarkami...😔

 

 

Co mają powiedzieć filateliści czy numizmatycy?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, albo hodowcy krewetek kolekcjonerskich. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem w Wenecji i z Pepsi chodzę na luzie (mam też Santos i tym bardziej nawet nie myślę o jakimś uważaniu).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, agremi napisał(-a):

Niestety Barcelona to już nie to miasto co choćby 15 lat temu. Niedawno byłem z rodziną u przyjaciół mieszkających na południu Francji, dosłownie kilka km od Hiszpanii. Chcieliśmy z żoną zabrać dzieciaki do Barcelony na jeden dwa dni i pokazać im miasto, ale znajomi popukali się w głowę i opowiedzieli kilka historii co tam się wyrabia, no i darowaliśmy sobie. Ta „przygoda” tylko potwierdza, że dobrze zrobiliśmy. 🤯

Bez przesady, to nadal miejsce warte zobaczenia. Wystarczy tylko nie kusić biżuterią czy wypasionym sprzętem ( np foto) , nie zapuszczać się samotnie w ciemniejsze zaułki, portfel i telefon trzymać blisko siebie ( zwłaszcza w zatłoczonych miejscach) , karty kredytowej nie wypuszczać z rąk, nocną zabawę  kończyć będąc nadal świadomym czasu i miejsca a jeśli bywa się w luksusowych przybytkach to wracać stamtąd sprawdzoną taksówką prosto do hotelu …zwykle środki ostrożności 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Smycel napisał(-a):

Akurat jestem w Wenecji i z Pepsi chodzę na luzie (mam też Santos i tym bardziej nawet nie myślę o jakimś uważaniu).

 

Chodzenie po Venice to luz, tam najwięcej napadów dzieje się w gondolach... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.