Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
WiktorL

Bond strzela, a my?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

 

Niedawno kupilem sobie kilka zegarkow automatycznych Seiko, Orient i wiem, ze Bond pozwala na strzelanie z Omega, ale co w przypadku moich zegarkow? Seiko Presage + Orient Tristar, czy nie zaszkodzi strzelanie chociazby z pistoletu 9mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić czy któryś agent używał Seiko Presage i Orient  TriStar, jeśli nie, nie można z nimi strzelać.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to beda jakies mocne wibracje i moze uszkodzis mechanizm? Ciekawo czy Omega ma jakies dodatkowe zabezpieczenie do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On strzelał jeszcze z Roleksem, to poszerza zakres dopuszczalnych marek. Prawdę mówiąc, strzelał jeszcze z kilkoma innymi: Gruen, Breitling, cyfrowy Hamilton, oraz (uwaga!) cyfrowe Seiko. Seiko było częste, w tym zdaje się raz był to nawet diver. A był też jeszcze TAG Heuer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

On strzelał jeszcze z Roleksem, to poszerza zakres dopuszczalnych marek. Prawdę mówiąc, strzelał jeszcze z kilkoma innymi: Gruen, Breitling, cyfrowy Hamilton, oraz (uwaga!) cyfrowe Seiko. Seiko było częste, w tym zdaje się raz był to nawet diver. A był też jeszcze TAG Heuer.

Dziekuje. Raczej moje pytanie jest bardziej skierowane nie na zegarki Bonda, a na strzelanie z zegarkiem. Rozumiem, ze musi to byc jakis kwarcowy, bez skomplikowanego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam z seiko i nic się nie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam w przeróżnych zegarkach; automatycznych, kwarcowych, solarnych wszystko zależy od dnia i nie spotkałem się jeszcze z jakimś niemiłym incydentem zegarkowym, bez względu czy używana jest broń krótka czy tez maszynowa. Koledzy z branży uwag również nie zgłaszali a strzelają dużo. 

Edytowane przez J. Black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do strzelania tarczowego używam normalnych zegarków automatów np Rolex GMT pepsi, nie zanotowałem nic niepojącego 

ale do typowej dynamiki kwarcowego casio 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do strzelania raczej G-Shock.

Jest też taka opcja i jak na razie nikt na to nie wpadł, żeby zdjąć zegarek przed wejściem na strzelnicę ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

Do strzelania raczej G-Shock.

Jest też taka opcja i jak na razie nikt na to nie wpadł, żeby zdjąć zegarek przed wejściem na strzelnicę ;)

wiesz, czasami zegarek ma wartosc nie tylko cenowa, ale i pamaitkowa, co nie kupisz za zadne pieniadze. Zal bedzie jak ktos wybije szybe i okradnie samochod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2022 o 20:27, Mirosuaw napisał(-a):

Do strzelania raczej G-Shock.

Jest też taka opcja i jak na razie nikt na to nie wpadł, żeby zdjąć zegarek przed wejściem na strzelnicę ;)

 

Oj tam, zaraz zdjąć... Bond nie zdejmuje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2022 o 11:37, WiktorL napisał(-a):

Dziekuje. Raczej moje pytanie jest bardziej skierowane nie na zegarki Bonda, a na strzelanie z zegarkiem. Rozumiem, ze musi to byc jakis kwarcowy, bez skomplikowanego mechanizmu.

Używaj tego samego który zakładasz jak kichasz i wszystko będzie w porządku... ;) Możesz też używać takiego jak Jochn Wick albo Barney Ross oni więcej strzelali niż Bond... ;)
 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem jakiś czas temu na ten temat że znajomym zegarmistrzem, który też strzela. Powiedział, że przeciętnemu automatowi nie powinno zaszkodzić strzelanie z broni krótkiej, ale mimo wszystko idąc na strzelnicę lepiej założyć zegarek kwarcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2022 o 11:31, Sierżant Julian napisał(-a):

On strzelał jeszcze z Roleksem, to poszerza zakres dopuszczalnych marek. Prawdę mówiąc, strzelał jeszcze z kilkoma innymi: Gruen, Breitling, cyfrowy Hamilton, oraz (uwaga!) cyfrowe Seiko. Seiko było częste, w tym zdaje się raz był to nawet diver. A był też jeszcze TAG Heuer.

Tylko trzeba jeszcze sprawdzić konkretne modele, bo że z jednym Tagiem Bond strzelał, to przecież nie znaczy że z innym też można… Z jakiegoś powodu pewnie strzelał w tym konkretnym. Tak że, no właśnie. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inną kwestią jest to, że rzeczywistość filmowa zwykle znacznie odbiega od rzeczywistości realnej. A to niestety oznacza, że coś, co działa na filmie niekoniecznie będzie działało w realu.

 

Natomiast zupełnie inną kwestią jest to, że w dzisiejszych czasach zegarek mechaniczny jest niezbyt często spotykanym wśród "normalnych ludzi" przedmiotem dla pasjonatów i może dlatego trochę mitologizujemy jego delikatność i wrażliwość.

Natomiast powiedzmy 50 lat temu praktycznie nie istniały zegarki inne niż mechaniczne, a ludzie biegali, skakali, pracowali, być może niekórzy nawet strzelali nie martwiąc się o zegarki, a zegarki mimo to nadal działały.

Edytowane przez Karakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kumpel ma mechaniczną seamaster oraz loginesa materpiece. 

Ale zawsze strzalał z dziewiątki i nie tylko ze mną o ile pamiętam z mechanicznym orientem na łapie .

Orient nadal działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2022 o 23:06, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Oj tam, zaraz zdjąć... Bond nie zdejmuje 🙂

Bond nie zdejmuje, bo nie zakłada. On po prostu ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2022 o 10:38, WiktorL napisał(-a):

Siemanko

 

Niedawno kupilem sobie kilka zegarkow automatycznych Seiko, Orient i wiem, ze Bond pozwala na strzelanie z Omega, ale co w przypadku moich zegarkow? Seiko Presage + Orient Tristar, czy nie zaszkodzi strzelanie chociazby z pistoletu 9mm?

Ja jak strzelałem ostatnio zaczynając na broni krótkiej kończąc na dwururce poprzez karabiny (około 1.5h) to ubrałem staarą moskwę z lat 50 z takim werkiem:20230107_200957.thumb.jpg.6834b063c2c2223446fc42f89f9f3f1c.jpg

i nic jej nie było (potwierdzone późniejszymi oględzinami pod lupą) więc śmiało naparzaj ile wlezie w jakimkolwiek zegarku 😎


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ten wątek, chyba nie pomyślałbym, że idąc na strzelnicę mam zwracać uwagę na zegarek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2023 o 16:06, goral_ napisał(-a):

Gdyby nie ten wątek, chyba nie pomyślałbym, że idąc na strzelnicę mam zwracać uwagę na zegarek....

 

Wiesz, niewiedza kosztuje. Przykro bylo by po strzelaniu tarczowym miec rozwalony ulubiony zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe życie strzelam z zegarkiem na ręce i nie zamierzam go zdejmować. Wystrzelałem chyba kilka wagonów amunicji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.