Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Beaste

Identyfikacja zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim

Przed świętami "wpadła" mi w ręce tzn zakupiłem bardzo ładną kieszonkę. Szczerze w rzeczywistości wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Nie znam marki. Podobno jest to zegarek z lat 20 XX w z rynku amerykańskiego. Na jednym ze zdjęć - zamazałem grawer - imię i nazwisko prawdopodobnie właściciela. Czy moglibyście przybliżyć trochę co to jest? Kto jest producentem mechanizmu. Dziękuję za wszelkie informacje.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za pomoc. Nie znałem tej strony. Jeśli dobrze rozumiem to mechanizm zrobili szwajcarzy, kopertę - tu są cztery możliwości - a wszystko złożono w Finlandii? Czy jest szansa (są jakieś strony) gdzie po numerze seryjnym mechanizmu można poznać przybliżoną datę produkcji? W przypadku mojego Hamiltona było to możliwe na stronie https://pocketwatchdatabase.com/

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest Omegi kaliber zależy jaką średnica. Rok produkcji 1917.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Piotrze

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Dziękuję za informacje.

P.S. Mam go od 23.12.2022 i do dnia dzisiejszego ma spóźnienie 23 sekundy 🙂Nawet nie wiedziałem, że to mechanizm Omegi.

Miłego wieczoru!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr ma rację, to Omega na rynek amerykański. 

A koperty z gwintem marki Fortune stosowane były a USA czy w Kanadzie do mechanizmów nie tylko Omega ale też Longinesa czy Zenitha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Grigoris1 napisał(-a):

Piotr ma rację, to Omega na rynek amerykański. 

A koperty z gwintem marki Fortune stosowane były a USA czy w Kanadzie do mechanizmów nie tylko Omega ale też Longinesa czy Zenitha.

 

Cześć!

Dziękuję za odpowiedź. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Skoro mechanizm Omegi na rynek amerykański a dodatkowo koperta również dedykowana na ten rynek, to dlaczego poskładała to wszystko fińska firma i również to firmuje? Dla mnie to zagadka niemniej jednak zegarek jest w idealnym stanie i cieszy moje oko 🙂

Pozdrawiam Serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, spora ciekawostka, na tarczy inna firma, na mechaniźmie inna firma, a mechanizm jest od jeszcze innej firmy, a w tle Finlandia i Ameryka. 😀 Myślę, że rozwiązać ten rebus może tylko jakiś wysokiej klasy śledczy, a i tak będzie trudno z tych zdjęć.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zagadka? 🙂 Ale fajna i cieszy moje oko. Dla mnie dodatkowego smaku dodaje fakt, że jest grawer i nosiła ten zegarek konkretna osoba. Nie jest to anonimowy egzemplarz. Ja nawet zakupiłem kamizelkę, żebym mógł go używać. 🙂 🙂

3ymajcie się i Szczęśliwego Nowego Roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej aby ta zagadka nie została rozwiązana?

 

... bo być może cała tajemnica tkwi w tym czym tarcza jest przymocowana do mechanizmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Grigoris1 napisał(-a):

Może lepiej aby ta zagadka nie została rozwiązana?

 

... bo być może cała tajemnica tkwi w tym czym tarcza jest przymocowana do mechanizmu...

Masz rację w 100%.

Ja będę cieszył się tym, że coś co ma już tyle lat, dalej fantastycznie wskazuje czas, że mogłem "dać drugie życie" i fantastycznie wygląda. Zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Może kiedyś zagadka się rozwiąże? 🙂

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.