Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

ZuanShi - chiński diament…

Rekomendowane odpowiedzi

Może pamiętacie - lub nie - moje „przekopy” z wiecznie rozsypującym się tanim Shanghaiem. Tak, tanie chińskie zegarki to tanie chińskie zegarki i ich recenzje zawsze powinny podkreślać, że nawet jest testowany egzemplarz akurat działa, to nie wiadomo, jak długo podziała i nie znaczy to, że inne też będą działać. 
Dlatego testy długodystansowe zostawię na kiedy indziej, podobnie jak wnioski n/t dokładności chodu tego cuda, dziś skupię się na krótkim opisie zegarka, który właśnie dzisiaj przybył do pobliskiego paczkomatu.

 

Po co mi kolejny Chińczyk? Po nic. Chyba się nudzę. A przy okazji - jest zielony i trafił się na polskim Allegro, więc łatwo było go kupić.

 

Model jest w ciągłej produkcji i sprzedaży, więc pewnie komuś nie przypasował i tak… trafił do mnie!

 

97E18A44-CF3E-4688-91F2-972B336AAA84.thumb.jpeg.d02dd5e893f7cef61ac74add116a6f21.jpeg
 

ZuanShi, inaczej Diamond.

Marka szanghajskiej fabryki, niby ta bardziej „prestiżowa”. Co w przypadku zegarka za około 250zł brzmi raczej groteskowo, natomiast pod marką Diamond fabryka wypuszcza tez całkiem ładne (pytanie czy dobre) i sporo droższe modele z mikrorotorem czy tourbillionem, więc… powiedzmy, że to bazowy Diament.

 

Marka rzekomo założona w 1939… jeśli to prawda, to musiała importować do Chin zegarki z Europy, ponieważ Chińczycy produkcję własnych czasomierzy rozpoczęli około roku 1955.

 

Diament bez skazy za 250zł? Zobaczmy :)

 

Na wstępie dodam jeszcze, że zegarek kupiłem z drugiej ręki za 180zł, a widoczny na zdjęciu pasek to moja modyfikacja, zegarek przyjechał z tym:

 

AD34F9B3-4AF0-4A13-8109-3508F226F162.thumb.jpeg.a4b7f1c263b27f6fa786784876fab75f.jpeg
 

Było to modne w latach 50-tych w USA, ale szczerze mówiąc nic ładnego ;)

 

Jak w dwóch słowach opisać ten zegarek? Typowy Chińczyk. Po prostu.

Od zarania chińskiego zegarmistrzostwa, chińskie zegarki wyglądają tak samo i choć ostatnimi czasy chińscy producenci zmodernizowali się bardzo i bardzo tez poszerzyli oferty, standardowe chińskie zegarki w starym stylu i wytwarzane w starych technologiach pozostają dostępne. I wciąż są śmiesznie tanie.

 

4E6AE136-E322-4185-A66F-6911C2F886B1.thumb.jpeg.62ee587797d27fd12295d6abfbd7b15b.jpeg
 

Standardowo mamy tu zatem stalową kopertę i złote detale tarczy (w tym zbrojenie szkiełka). Nie jest to oczywiście reguła, bo wersje srebrno-srebrne też były i są, ale często spotyka się połączenie złotych detali ze stalową kopertą i osobiście tak lubię. Ładnie to wyglada.

 

Sekundnik - tez typowo - z czerwoną końcówką, koronka…

 

6B03427E-4686-4107-B520-9789B4A27B42.thumb.jpeg.ed0edc57c19ed49030269834c47c623d.jpeg
 

…z przytłoczonym logo, szkło plastikowe, wypukłe.
 

59ACF0E0-9F9D-4410-AF24-57B5E332C493.thumb.jpeg.45caa770b9a2cac83c8ca0d48388772e.jpeg

 

Dekiel zakręcany wielokątny - upierdliwy w otwieraniu przy braku dedykowanego klucza.

Wszystko prawilnie.

 

1D71DF2B-9278-4ADA-A7D0-8BEA94943D6D.thumb.jpeg.db754b7e7848d490243df9ff11c518f3.jpeg

 

Tarcza szlifowana promieniście, zielona.

Zdjęcia nie oddają jej koloru, wcale nie jest taka mdła. Całkiem ładna zieleń.

 

Wskazowki polerowane na połysk, pytanie tylko ile czasu potrzeba, by wdała się korozja…

 

AE62B5AF-82CD-45D8-9041-890E67DC63EE.thumb.jpeg.80c49cebfc9bfcfaed1de603f30b1d66.jpeg

 

Na 12 osadzono jakiś różowy kamyczek… skoro diament, to pewnie różowa pantera - hehe…

 

25130C7F-EE86-4C42-AF10-C1C1BA74BD3B.thumb.jpeg.33ccd003970f641d2b4248e5633c1aab.jpeg

 

Tak to leży na nadgarstku. Długie uszy są płaskie, więc zegarek raczej z tych mniejszych, a uszy odstają… 

Ale wyglada całkiem fajnie.

 

Zdjęcia mechanizmu nie mam, bo nie chcę zaczynać od podrapania dekla - podejrzewam, że to standardowy Tongji (zwany czasem potocznie „zuan”), jednak dziwią mnie trzy pozycje koronki (druga oczywiście niepotrzebna, bo datownika brak).

Z początku nawet myślałem, że zegarek jest zepsuty, bo do pozycji nastawiania godziny koronka wyskoczyła dopiero za 10 razem… Teraz już wyskakuje ładnie, ale ewidentnie ma trzy pozycje, i nie jest to chyba awaria.

 

Po nakręceniu mechanizm chodzi i wydaje się mniej więcej „trzymać czas”, choć chrobotanie w pozycji tarczą do góry nie za dobrze świadczy o jakości montażu (pewnie źle wypolerowany czop osi balansowej). 
 

Jak się będzie sprawował? Zobaczymy. Z ew. usterkami na pewno sobie poradzę, ale mam nadzieję, ze nie będę musiał,

 

Werdykt? Pozytywny. Czego można chcieć od mechanicznego zegarka w tej cenie?

Zrobione jest to zupełnie ładnie, a ja akurat lubię też to chińskie „tradycyjne” wzornictwo i miło, że można kupić nowe, a nie jakieś stare wycieruchy.

Gdyby nie tragiczna jakość montowanych w nich mechanizmów, byłby to całkiem fajne zegarki, a tak raczej w kategoriach ciekawostki przyrodniczej…

 

Zuan to Zuan - tania rzecz, a cieszy :)

 

 

 

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zapowiedź kolejnej długiej przygody? ;)

 

Na ręce wygląda całkiem, całkiem, a indeks 12 z kamyczkiem mnie kupił.

Szkoda, że wykonanie jest słabe :(

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sol napisał(-a):

Czyżby zapowiedź kolejnej długiej przygody? ;)

 

Na ręce wygląda całkiem, całkiem, a indeks 12 z kamyczkiem mnie kupił.

Szkoda, że wykonanie jest słabe :(

 

 

Montaż adekwatny do ceny ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najfajniej z całości wygląda zielony pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Adi napisał(-a):

Najfajniej z całości wygląda zielony pasek.


Ja wiem? Mnie ten zegarek się podoba. Prosty, nic nie przekombinowali, tarcza naprawdę na żywo robi fajne wrażenie. Nie jest to nic wielkiego, ale ma w sobie takie „coś”…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 5 dniach zegarek jest minute do przodu. Przyspiesza głównie w nocy, leżąc na pleckach. Gdybym go odkładał pionowo na boku - pewnie byłby dokładniejszy 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

722A0AF9-ADBD-4D97-B010-9F54F389E642.thumb.png.fe96b0e2757fad44dc1800481684dd33.png

 

Nie wiem, czy to coś warte… ale pokazuje tak :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.