Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
robert1209

Oryginał czy podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć wszystkim czy można określić czy jest to oryginalny zegarek czy podróbka? Gdzie powinien być na nim numer referencyjny ? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez robert1209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2022 o 21:05, robert1209 napisał(-a):

 

Cześć wszystkim czy można określić czy jest to oryginalny zegarek czy podróbka? Gdzie powinien być na nim numer referencyjny ? 

 

 

 

 

 

 

Byloby pomocne, jakbys dodal zdjecia 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Byloby pomocne, jakbys dodal zdjecia 😉

Juz dodaje przepraszam, czy to oryginał czy podróbka? Jesli podróbka to po czym to widać?

20221230_160616.jpg

20221230_160613.jpg

20221230_160611.jpg

20221204_124023.jpg

20221204_124047.jpg

20221204_124031.jpg

20221204_123409.jpg

20221204_122943.jpg

20221204_124026.jpg

Edytowane przez robert1209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2022 o 21:05, robert1209 napisał(-a):

 

Cześć wszystkim czy można określić czy jest to oryginalny zegarek czy podróbka? Gdzie powinien być na nim numer referencyjny ? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na podstawie zdjęć, które dołączyłeś – jednoznacznie nie można.

Wątpliwości są: data w okienku (centrowanie), zapięcie bransolety (grawer loga i napisu „OMEGA”) i wręczcie mechanizm (wykończenie rotoru, płyt i intensywność czerwieni na rozmieszczonych tekstach). Ale to wszystko mogą tłumaczyć zdjęcia, nienajlepsze, niestety.       

Dlatego musiałbyś dołączyć dobrej jakości zbliżeniowe zdjęcia mechanizmu, dokładnie tych fragmentów jak poniżej.

Oryginalny „9900” wygląda oszałamiająco. Jest przesadnie szczegółowy i dlatego jedynie po szczegółach można próbować wydać ostateczny werdykt.    

Co do nr referencyjnego to jest to 215.30.46.51.01.001, ale próżno go szukać „na nim”. Chyba, że chodziło Ci o nr seryjny.

Master-Chronometer-cal. 9900.jpg

2 Master-Chronometer-cal. 9900.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starałem się lepsze zrobić zdjęcia, niestety trochę bransoleta mi w tym przeszkadza a nie mam jak jej rozpiąć. Czy po tych zdjęciach można coś więcej określić nie ukrywam dla mnie wygląda to tak samo 

20230102_130915.jpg

20230102_130824.jpg

20230102_130815.jpg

20230102_130722.jpg

20230102_130659.jpg

20230102_130645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balans wygląda prawidłowo, numery seryjne na kopercie i werku takie same, więc wg mnie to oryginalna omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, skąd może być taki błąd z tą bransoletą, czy może być to na produkcji jakaś skaza ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie też oryginalny, przynajmniej ja bym się dał nabrać (patrząc na te zdjęcia). Może niech się wypowie np. @SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, robert1209 napisał(-a):

Rozumiem, skąd może być taki błąd z tą bransoletą, czy może być to na produkcji jakaś skaza ? 

 

Ze zdjec wyglada ok, ma pudelko i karte gwarancyjna?

Co jest nie tak z bransoleta?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z napisem omega tam to dziwnie wygląda plus znaczek omega, pytanie czy tak mogło wyjść od producenta? Pudełko jest dokumentów brak 

Edytowane przez robert1209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Co jest nie tak z bransoleta?

Pewnie chodzi o grawer na zapięciu, który na zdjęciu wyglada koślawo🤷🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę odmiennego zdania. Wg mnie to podróbka.

Zwróćcie proszę uwagę na zamieszczony tekst " Ω OMEGA MASTER CO-AXIAL 9900" i układ poszczególnych liter względem "zakrzywionych pasków" na rotorze. 

Najbardziej widać to w zwrocie CO-AXIAL (celowo podkreśliłem i pogrubiłem tu litery "A" i "L"). Nie przebiegają one tak jak powinny. W oryginale litera "A" powinna prawą stroną stykać się z linią "paska", natomiast w przypadku litery "L" linia paska powinna przechodzić centralnie przez tą literę. A tak nie jest w przypadku tego zegarka.  

Poniżej jedno ze zdjęć załączonych przez @robert1209  i zdjęcie mechanizmu "9900" - do porównania.

Nie ma mowy aby tekst na rotorze mógł być zamieszczony w innym układzie.  

Oceńcie proszę sami.

 

7 godzin temu, emzet napisał(-a):

Balans wygląda prawidłowo, numery seryjne na kopercie i werku takie same, więc wg mnie to oryginalna omega.

 

Balans wgląda rzeczywiście podobnie. Myślę jednak, że zbliżeniowe zdjęcia ujawniłyby różnice. Jeśli chodzi o zgodność numerów to minęły już czasy kiedy producenci podróbek albo nie nanosili w ogóle numerów albo nanosili inne numery na kopercie i werku. Obecnie dołączają nawet kartę gwarancyjną i zawieszkę z nr seryjnym. Polecam filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=A0Vhve-htuk

B.jpg

9900 rotor.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Pewnie chodzi o grawer na zapięciu, który na zdjęciu wyglada koślawo🤷🏻‍♂️

 

Myslalem, ze to kwestia koslawego zdjecia... Zastanawiajace 🤔


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Myslalem, ze to kwestia koslawego zdjecia... Zastanawiajace 🤔

Tak chodzi o grawer, czy to prawda z tym co napisał kolega odnośnie napisu co axial jak spróbować zrobić zdjęcie aby było lepiej widać budowę zegarka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Vincent Eastman napisał(-a):

Będę odmiennego zdania. Wg mnie to podróbka.

Zwróćcie proszę uwagę na zamieszczony tekst " Ω OMEGA MASTER CO-AXIAL 9900" i układ poszczególnych liter względem "zakrzywionych pasków" na rotorze. 

Najbardziej widać to w zwrocie CO-AXIAL (celowo podkreśliłem i pogrubiłem tu litery "A" i "L"). Nie przebiegają one tak jak powinny. W oryginale litera "A" powinna prawą stroną stykać się z linią "paska", natomiast w przypadku litery "L" linia paska powinna przechodzić centralnie przez tą literę. A tak nie jest w przypadku tego zegarka.  

Poniżej jedno ze zdjęć załączonych przez @robert1209  i zdjęcie mechanizmu "9900" - do porównania.

Nie ma mowy aby tekst na rotorze mógł być zamieszczony w innym układzie.  

Oceńcie proszę sami.

 

 

Balans wgląda rzeczywiście podobnie. Myślę jednak, że zbliżeniowe zdjęcia ujawniłyby różnice. Jeśli chodzi o zgodność numerów to minęły już czasy kiedy producenci podróbek albo nie nanosili w ogóle numerów albo nanosili inne numery na kopercie i werku. Obecnie dołączają nawet kartę gwarancyjną i zawieszkę z nr seryjnym. Polecam filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=A0Vhve-htuk

B.jpg

9900 rotor.jpg

Przyjrzałem się dokładnie i myślę że ten napis jest taki sam tylko gra światła załamuje prawidłowe spojrzenie na to. Gdzie mógłbym sprawdzić i potwierdzić w 100% autentyczność tego zegarka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, robert1209 napisał(-a):

 Gdzie mógłbym sprawdzić i potwierdzić w 100% autentyczność tego zegarka? 

>

A gdzie mieszkasz?

Chodzi o to, że jeśli np. jestes z małopolski to nie będziemy Ci polecać kogoś z Trójmiasta i odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, robert1209 napisał(-a):

Tak chodzi o grawer, czy to prawda z tym co napisał kolega odnośnie napisu co axial jak spróbować zrobić zdjęcie aby było lepiej widać budowę zegarka? 

 

To moze byc gra swiatel, to moze byc inna wersja rotoru (np. od innego podwykonawcy). Najtrudniejsze co jest do podrobienia, czyli balans wyglada ok... Nie widzialem jeszcze tak dobrze podrobionego co-axiala, co nie znaczy, ze sie nie pojawily. 

Moje watpliwosci wzbudza bardziej grawer na zapieciu, troche bezel.

Zeby byc pewnym, muisalbym miec zegarek w reku.

 

Najlepiej sprawdzic w AD i poprosic ich takze o weryfikacje modelu i jego historii po numerze seryjnym. Jesli to tak dobrze zrobiona podrobka (lub franken), to nawet zegarmistrz z AD moze miec problemy z jednoznacznym okresleniem.

 

Pytalem o papiery i pudelko, bo to jest bardzo wazne i ciezko je swietnie podrobic. Masz?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tych zegarkach (omegę mam) ale skoro to tak good podróbka, to nie sadzę by trzymała parametry.

To chronometr, połóż to na timegraphera u zega i coś pokaże.

Nawet jak będzie +- 4s w różnych pozycjach to raczej będzie to oryginał ( Sprawdź bet eror oraz amplitudę).

Jak będzie miał +15-30s to będziesz wiedział, że to lipa lub że zegarek trzeba naprawić.

Dobry zega to oceni.

Nie sądzę by podróbka miała dobre parametry.

Obejrzałem porównałem nie znam się ale ja bym to kupił (gdybym chciał mieć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

To moze byc gra swiatel, to moze byc inna wersja rotoru (np. od innego podwykonawcy). Najtrudniejsze co jest do podrobienia, czyli balans wyglada ok... Nie widzialem jeszcze tak dobrze podrobionego co-axiala, co nie znaczy, ze sie nie pojawily. 

Moje watpliwosci wzbudza bardziej grawer na zapieciu, troche bezel.

Zeby byc pewnym, muisalbym miec zegarek w reku.

 

Najlepiej sprawdzic w AD i poprosic ich takze o weryfikacje modelu i jego historii po numerze seryjnym. Jesli to tak dobrze zrobiona podrobka (lub franken), to nawet zegarmistrz z AD moze miec problemy z jednoznacznym okresleniem.

 

Pytalem o papiery i pudelko, bo to jest bardzo wazne i ciezko je swietnie podrobic. Masz?

 

Niestety dokumentów nie posiadam do tego zegarka, dla mnie wygląda na oryginalny ale ze mnie żaden specjalista w tej kwestii, napisałeś AD a co to jest :D ? Pudełko mam jak wrócę do domu to mogę podesłać zdjęcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, robert1209 napisał(-a):

Przyjrzałem się dokładnie i myślę że ten napis jest taki sam tylko gra światła załamuje prawidłowe spojrzenie na to. Gdzie mógłbym sprawdzić i potwierdzić w 100% autentyczność tego zegarka? 

Porównuję oba rotory i dostrzegam różnice. Akurat w tym przypadku nie jestem w stanie sobie tego wytłumaczyć efektem zdjęciowym. Litery"A" i "L" w tekście CO-AXIAL mają wyraźne przesunięcie w tym egzemplarzu (zbliżenie obu rotorów na wcześniej zamieszczonych fotkach poniżej). Jeśli jest tak jak podpowiada @SzefSzefow , że może być to inna wersja rotoru, to oznaczałoby, że przy kalibrach MASTER CO-AXIAL nawet nie mamy co samemu zabierać się za ocenę oryginalności bo nie ma jednolitego pierwowzoru oryginału. Sam nie natknąłem się natomiast na inną wersję rotoru jak tylko tą jak na dołączonym przeze mnie zdjęciu. Nawet katalog dealerski Omegi, który posiadam, przy opisie kalibru 9900 prezentuje zdjęcie takie jak załączam do porównania.

Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko sprawdzić w autoryzowanym serwisie Omegi. Skoro jesteś z okolic Warszawy to proponuję Swatch Group przy Marynarskiej 15 w W-wie. Sprawdzą Ci oryginalność zegarka, wykonają test szczelności i nie wezmą za to ani złotówki. Wiem bo sam kiedyś upewniałem się co do oryginalności PO Master Co-Axial na kalibrze 8800 (wersja 40 mm, jedna z pierwszych). I koniecznie daj znać jak przebiegła weryfikacja. Chyba wszyscy tutaj zabierający głos są mega ciekawi bo jest to niesamowity przypadek.          

1A.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Vincent Eastman napisał(-a):

Porównuję oba rotory i dostrzegam różnice. Akurat w tym przypadku nie jestem w stanie sobie tego wytłumaczyć efektem zdjęciowym. Litery"A" i "L" w tekście CO-AXIAL mają wyraźne przesunięcie w tym egzemplarzu (zbliżenie obu rotorów na wcześniej zamieszczonych fotkach poniżej). Jeśli jest tak jak podpowiada @SzefSzefow , że może być to inna wersja rotoru, to oznaczałoby, że przy kalibrach MASTER CO-AXIAL nawet nie mamy co samemu zabierać się za ocenę oryginalności bo nie ma jednolitego pierwowzoru oryginału. Sam nie natknąłem się natomiast na inną wersję rotoru jak tylko tą jak na dołączonym przeze mnie zdjęciu. Nawet katalog dealerski Omegi, który posiadam, przy opisie kalibru 9900 prezentuje zdjęcie takie jak załączam do porównania.

Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko sprawdzić w autoryzowanym serwisie Omegi. Skoro jesteś z okolic Warszawy to proponuję Swatch Group przy Marynarskiej 15 w W-wie. Sprawdzą Ci oryginalność zegarka, wykonają test szczelności i nie wezmą za to ani złotówki. Wiem bo sam kiedyś upewniałem się co do oryginalności PO Master Co-Axial na kalibrze 8800 (wersja 40 mm, jedna z pierwszych). I koniecznie daj znać jak przebiegła weryfikacja. Chyba wszyscy tutaj zabierający głos są mega ciekawi bo jest to niesamowity przypadek.          

1A.jpg

2.jpg

 

Przyglądam się temu przesunięciu i wg mnie nie jest ono ewidentne na bazie zamieszczonych zdjęć. Ustawienie liter CO-AXIAwygląda na takie samo biorąc pod uwagę że jedno zdjęcie jest zrobione centralnie z góry, a drugie pod kątem i nieostre. Trafia do mnie wytłumaczenie: 

 

14 godzin temu, robert1209 napisał(-a):

Przyjrzałem się dokładnie i myślę że ten napis jest taki sam tylko gra światła załamuje prawidłowe spojrzenie na to. Gdzie mógłbym sprawdzić i potwierdzić w 100% autentyczność tego zegarka? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Przyglądam się temu przesunięciu i wg mnie nie jest ono ewidentne na bazie zamieszczonych zdjęć. Ustawienie liter CO-AXIAwygląda na takie samo biorąc pod uwagę że jedno zdjęcie jest zrobione centralnie z góry, a drugie pod kątem i nieostre. Trafia do mnie wytłumaczenie: 

 

 

Dołączyłem jedno zdjęcie @robert1209 ale porównałem z wszystkimi pozostałymi, które załączył. To samo pokazują pozostałe, w tym zrobione z przeciwnej strony. Wszelkie wątpliwości rozwiałoby zdjęcie zrobione centralnie na wprost ale to wiązałoby się z odpięciem bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vincent Eastman napisał(-a):

Porównuję oba rotory i dostrzegam różnice. Akurat w tym przypadku nie jestem w stanie sobie tego wytłumaczyć efektem zdjęciowym. Litery"A" i "L" w tekście CO-AXIAL mają wyraźne przesunięcie w tym egzemplarzu (zbliżenie obu rotorów na wcześniej zamieszczonych fotkach poniżej). Jeśli jest tak jak podpowiada @SzefSzefow , że może być to inna wersja rotoru, to oznaczałoby, że przy kalibrach MASTER CO-AXIAL nawet nie mamy co samemu zabierać się za ocenę oryginalności bo nie ma jednolitego pierwowzoru oryginału. Sam nie natknąłem się natomiast na inną wersję rotoru jak tylko tą jak na dołączonym przeze mnie zdjęciu. Nawet katalog dealerski Omegi, który posiadam, przy opisie kalibru 9900 prezentuje zdjęcie takie jak załączam do porównania.

Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko sprawdzić w autoryzowanym serwisie Omegi. Skoro jesteś z okolic Warszawy to proponuję Swatch Group przy Marynarskiej 15 w W-wie. Sprawdzą Ci oryginalność zegarka, wykonają test szczelności i nie wezmą za to ani złotówki. Wiem bo sam kiedyś upewniałem się co do oryginalności PO Master Co-Axial na kalibrze 8800 (wersja 40 mm, jedna z pierwszych). I koniecznie daj znać jak przebiegła weryfikacja. Chyba wszyscy tutaj zabierający głos są mega ciekawi bo jest to niesamowity przypadek.          

1A.jpg

2.jpg

 

Takie porownywanie zdjec, z ktorch jedno jest kiepskie i pod katem, a drugie z katalogu, troche mija sie z celem.

Na przestrzeni lat produkcji czesto sa zmieniane male detale. Wystarczy zmiana poddostawcy, zmiana jakiegos planu produkcji i delikatnie zmienia sie pierwotny wyglad (co nie znaczy, ze jest tak w tym przypadku). Natomiast jesli ma to miejsce, to nikt nie update'uje pierwotnych katalogowych zdjec czy renderow.

 

4 godziny temu, robert1209 napisał(-a):

 

Niestety dokumentów nie posiadam do tego zegarka, dla mnie wygląda na oryginalny ale ze mnie żaden specjalista w tej kwestii, napisałeś AD a co to jest :D ? Pudełko mam jak wrócę do domu to mogę podesłać zdjęcie 

 

To powinna sie zapalic pierwsza czerwona lampka - brak dokumentow.

Niestety to, ze cos wyglada na oryginalne, oryginalne byc nie musi.

 

AD = Authorized Dealer = Autoryzowany sprzedawca / dealer

 

Zrob zdjecie pudelka, ale tu jest maly haczyk. Jesli pudelko jest nieoryginalne to szansa, ze zegarek jest oryginalny jest mala. Natomiast jesli jest oryginalne, to szansa na to ze zegarek jest oryginalny nie zwieksza sie, bo mozna kupic oryginalne gdzies na ebayu 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.