Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Casualowy na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

Gonię w piętkę więc chętnie posłucham waszych rad i opinii: szukam casualowego zegarka na co dzień do uzupełnienia kolekcji w rozmiarze do 40 mm. Nic zbyt eleganckiego ale i nic zbyt mocno w klimatach tool, szczotkowany / piaskowany, idealnie w ogóle bez lub z minimalną  polerką. Coś co np. razem z g shockiem obskoczy mi wszystkie okazje na wyjeździe wakacyjnym.

 

Na placu boju obecnie są 3 modele:

 

Sinn 556i, przymierzałem - genialny rozmiar, mechanizm Sellita Premium (odpowiednik ETA Top), dzięki czarnej błyszczącej tarczy przechodzi do wszystkiego, z minusów: zapięcie w bransolecie H link i brak fajnej technologii Sinna

3F6D015F-06EE-498C-8D62-96DAA665B5F6.thumb.jpeg.04d3ddb38655dc460f0ecaa91599b935.jpeg


 

Damasko DS30, mimo raptem pół mm więcej od 556 wizualnie sporo większy, 2 mm większy L2L, stal z łodzi podwodnych hartowana powierzchniowo, system koronki Damasko itp. więc sporo fajnej technologii za to mechanizm ETA tylko Elabore, z minusów: ciut większy niż bym chciał i nie wiem czy nie za bardzo tool

6D8AF477-2B42-499F-B2C6-B0774178D213.jpeg.13e46061f273a0434448f390642eb908.jpeg


B069D6F4-A989-4279-8FF8-89230B5A326B.thumb.jpeg.4a9b0d3a68e8efdf15435661eedb161f.jpeg


 

Muhle Glashütte Panova, największy bo 40 mm, fajny modyfikowany i regulowany mechanizm, szary albo zielony są dość uniwersalne, z minusów: wąska luneta powiększa i tak spory rozmiar

70188E66-9BE3-47F5-9A31-9F2780398741.thumb.jpeg.81fda746684a9a052a4d4d828f654f1a.jpeg

 

Czarny koń: Christopher Ward C63 w wersji standard albo GMT z białą tarczą - tu z kolei nie wiem czy nie jest zbyt elegancko… no i w zasadzie chciałbym Niemca.

BAA52ECD-CA32-499D-A906-ED6B9DCF454B.thumb.jpeg.1e95528e47470000766e18df6510dc31.jpeg

 

89D4A764-1B1C-4FB7-8906-FF8835B68154.thumb.jpeg.284ff05451d060bd5ff2dcf4160c10d5.jpeg

 

 

Co byście wybrali i dlaczego? Jakieś inne propozycje? Limit cenowy około 1.500 EUR.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych brałbym Krzysia. Moja propozycja, niestety 41mm ale nie nosi się na taki duży, Epos Passion 3501.132.20.15.30, do którego sam się przymierzałem. Nie jest też taki błyszczący jak na zdjęciu.

image.thumb.png.4760c9b37bd4d25f7ea4635678016729.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych czterech ja też wybrałbym pewnie CW.

Widzę, że na placu boju prawie sami Niemcy, o to moje propozycje.

1. Bardzo przypadła do gustu mi tarcza tego zegarka, szlif przypomina Muhle, które wstawiłeś.

https://www.guinand-uhren.de/kalender-31/kalender-31.html

2. Podobny do CW; jest niestety szczotkowany.

https://www.archimede-watches.com/outdoor-39-we.-s.o

3. A może ten.

https://www.archimede-watches.com/outdoor-39-sw.-s

4. Ciekawy Hanhart

https://www.hanhart.com/produkt/pioneer-preventor9-2/

 

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać z podanych, brałbym Muhle Glashutte Panova, tylko swoim zwyczajem, dałbym go na bransę. Najbardziej mi się tu podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wszystkie cztery propozycje są bardzo ciekawe. I każda ma swoje "za" i "przeciw". 

 

Gdybym ja miał wybierać, to postawiłbym na Sinna. Wydaje mi się najbardziej uniwersalny z nich wszystkich. Ot, po prostu fajny zegarek do wszystkiego. Nie ukrywam, że przez chwilę rozważałem jego zakup (ale teraz głowię się nad propozycjami w nieco wyższym przedziale budżetowym). No i czarny, w sumie do wszystkiego.  

Na drugim miejscu w mojej ocenie jest Muehle Glashuette, ale szary. Jakoś nie ciągnie mnie do tej mody na zielone. Niby prosty, ale ma w sobie nieco ekstrawagancji. 

Tuż za Muehle w mojej ocenie jest Damsko. Fajny prosty design tego pilota, ale  - hmm... ja chyba byłbym za stary na taki zegarek 😉 

 

Jeśli chodzi o ChW, to rzeczywiście wydaje się "najpoważniejszy" z całej czwórki. Z drugiej strony ciekawa propozycja, choć ja raczej wolę zegarki z ciemną tarczą.  

 

Zresztą @cordi7 Ty chyba jesteś największym na forum specem od zegarków niemieckich i myślę, że Twój wybór będzie przemyślany.

 

PS.

Drobna uwaga: "z łodzi podwodnych" -> "z okrętów podwodnych" 😉.      

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jako typowego EDC coraz bardziej doceniam mojego SPB157J1. Ale ostatnio trafiłem na tą limitkę alpinista i wydaje mi się że pasowała by jeszcze lepiej:

seiko-spb355j1-zegarek-70210-5.jpg

 

A z tych które podałeś to jak dla mnie Sinn!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cordi7 fajne zegarki ci się podobają :) 

Wybór będzie trudny ale czy nie w tym cała przyjemność albo przynajmniej jej połowa bo reszta jest później przy noszeniu :)

 

Z tego i z innych postów widzę, że Niemcy ci się podobają więc jak miałbym wybierać za ciebie to, jeśli chcesz bardziej elegancko to wziąłbym tego Muhle szarego, chociaz wydaje się za duży, a jeśli bardziej sportowo ta Damasko. Dla mnie to Damasko jest najlepsze z tych wszystkich wymienionych ale to mój gust. Dobrą propozycją jest też archimeda przedstawiony przez Autor1984.

 

Na drugim miejscu ChW. Mam co 65 i uważam że to bardzo porządnie wykonane zegarki. Z Tych dwóch które przedstawiłeś znów jeśli ma być bardziej sportowo to GMT jeśli mniej to normalny. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rebrov napisał(-a):

A Ball Fireman Enterprise ? Tylko tam dużo polerki

Też polecam. 

 

A z rozważanych - głos na Sinna, bo mi się podoba, ale wolałbym z nakładanymi indeksami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Sinn jest super, ale typowo tool. 
Mój głos na Muhle. Fajnie wypośrodkowany między tool a bardziej eleganckim. Super design. 
 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Christopher Ward ale nie z białą tarcza najbardziej edcowy i obskoczyc można prawie każda okazję z nim zmieniając paski i bransoletę. Ogromny wybór wersji i do tego fajnie wykonanie i zdobiony mechanizm. Sam się zastanawiam dlaczego nie mam jeszcze nic od Ch.W.

Edytowane przez Morion

Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Sinn, chociaż ja w przypadku 556 jestem fanem wersji ‚a’

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi - widzę, że nie ja jeden mam problem z wyborem i zdania są mocno podzielone. W sumie się nie dziwię bo sami mocni zawodnicy w stawce.

 

@Exuberant Epos jest bardzo fajny ale w tych klimatach mam Seiko SARB035 i Grand Seiko SBGA285, szukam czegoś mniej oficjalnego. Staram się nie dublować zegarków spełniających tą samą funkcję.

 

@basil dzięki za propozycję ale szukam czegoś mechanicznego, przepraszam jeśli nie doprecyzowałem. Mam Certinę DS-2 Precidrive, która pełni u mnie funkcję uniwersalnego zegarka grab & go.

 

@Autor1984 na Archimede patrzyłem, Outdoor z racji na wyjątkowo krótki L2L fajnie się nosi ale na mój nadgarstek raczej wersja 41 byłaby potrzebna. Jest hartowana koperta, jest klatka antymagnetyczna ale chyba zbyt mocno w klimatach tool watcha. Mają teraz nowego Pilota 200 (39 mm hartowana koperta) ale jest jak dla mnie mocno inspirowany innymi modelami, sam nie wiem. Titoni ciekawe, trochę taki PRX?

 

https://www.archimede-watches.com/200/pilot-200/

 

7526460A-488F-475A-B84B-4F88633A12D0.thumb.jpeg.9f568a4bda1701e27c557de313c82fed.jpeg



@paul221 Muhle jest super, strasznie ich szanuję za mechanizmy - jak na tak małą firmę robią sporo sami. Mam niemal identyczną wymiarowo Certinę DS-2 i nosi się bardzo dobrze. Mam AD w pobliżu, chyba przymierzę i zobaczymy.

 

 

@J. Black dzięki za głos na Sinna. Campusa znam, chorowałem swego czasu na niego. Nomosy są fenomenalne ale cała polerowana koperta to nie do końca jest to, co by, chciał. Club Campus (chyba biała tarcza) z tylu głowy cały czas tkwi. Na pewno jest uniwersalny i ma rozsądne WR, manualny mechanizm to fajny dodatek.

 


@rmickey czytasz w moich myślach. Mierzyłem 105, koperta jest fenomenalna, mega wygodna a sam zegarek bardzo ładny - tyle, że nie wiem czy nie dubluje mi się z tym, co już mam. Na pewno jest w grze, na pewno wersja non-UTC bo ma fajny bezel wyskalowany w godzinach i minutach, nie wiem tylko czy nie jako kolejny zakup, po sprzedaży Hamtun Neona obecnie pełniącego funkcję zegarka do ciężkich zadań.

A5A37F0B-23E5-49AE-88ED-9A04CF1398B3.thumb.jpeg.27ce1e99cbe318fe09194925f14891c8.jpeg
 

 

@piku dzięki za głos na Sinna, zgadzam się, że jest najbardziej uniwersalny. Przejdzie do wszystkiego, trochę taki Tudor BB 36 / Rolex Ex 1. Dzięki za poprawkę językową :) 

 

 

@Jxxer dzięki za głos na Sinna, Alpinist to fajna opcja ale wg mnie Seiko ma problem z mechanizmami, w tym przedziale cenowym oczekiwałbym czegoś stabilniejszego.

 

 

@Rebrov tak jak piszesz - za dużo polerki i trochę za elegancki, w tych klimatach mam SARB035 i GSa SGBA285 i choć to świetny zegarek to kolejnego w tym samym stylu już nie chcę nie potrzebuję.

 

 

@Balansujący Na Osi No korci mnie Niemiec a Damasko ma sporo fajnych smaczków. Ten szary jest mega, niestety z przymiarką może być trudno. Muhle na pewno przymierzę. Do Damasko da się kupić fabryczną bransoletę ale niestety niezwężaną - co zawsze ciężko mi zaakceptować (patrz Omega SMPc).

 

 

@szuwi Ball odpadł głównie za polerki i dublowanie się z posiadanymi jeżu zegarkami. Głos na Sinna odnotowany :) nakładane indeksy ma np. wersja 556i B ale do mnie jakoś przemawia prostota i połączenie białych indeksów z czarną tarczą w połysku.

 

 

@agremi dzięki za komentarz - odnotowany, wiem że ty w bardziej elegancką stronę idziesz :) Ja zwłaszcza po pandemii noszę się mniej elegancko i tak myślę, że zegarki typu Sinn czy Damasko bardziej pasują do mnie. 

 

 

@Morion od CW mam garniturowca, jakość tip top. Koperty lightcatcher są świetne a design CW do mnie bardzo trafia. C63 ma świetne wymiary i jest wizualnie atrakcyjny, mam go cały czas z tylu głowy. Na plus bransoleta z regulacją.

 

 

@Edge_88 dla mnie cyfry w wersji 556a są ciut za duże / za blisko środka (Rolex w Ex1 ma króciutkie indeksy przy cyfrach) plus bardziej uniwersalna jest wykończona na połysk tarcza modelu z indeksami. 
196A3E36-E2FD-4600-9A87-3C0EFA7E7244.thumb.jpeg.6af5b6505bc189b231c5d6166454a2b5.jpeg
 

16A426FB-E43E-4E09-936C-CDF6B9BFA335.thumb.jpeg.c99698d431672484643003fe744e0697.jpeg


A0F45A5D-8061-4E02-8692-BE28CC156C96.thumb.jpeg.fd98bf358253985d6aa078574d69891a.jpeg

 

Na chwilę obecną kolejność wyglada tak: 556i, DS30 i 105. Chyba.

 

PS. To chyba mój najdłuższy post w historii forum 🤣

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Dzięki za wszystkie odpowiedzi - widzę, że nie ja jeden mam problem z wyborem i zdania są mocno podzielone. W sumie się nie dziwię bo sami mocni zawodnicy w stawce.

 

@Exuberant Epos jest bardzo fajny ale w tych klimatach mam Seiko SARB035 i Grand Seiko SBGA285, szukam czegoś mniej oficjalnego. Staram się nie dublować zegarków spełniających tą samą funkcję.

 

@basil dzięki za propozycję ale szukam czegoś mechanicznego, przepraszam jeśli nie doprecyzowałem. Mam Certinę DS-2 Precidrive, która pełni u mnie funkcję uniwersalnego zegarka grab & go.

 

@Autor1984 na Archimede patrzyłem, Outdoor z racji na wyjątkowo krótki L2L fajnie się nosi ale na mój nadgarstek raczej wersja 41 byłaby potrzebna. Jest hartowana koperta, jest klatka antymagnetyczna ale chyba zbyt mocno w klimatach tool watcha. Mają teraz nowego Pilota 200 (39 mm hartowana koperta) ale jest jak dla mnie mocno inspirowany innymi modelami, sam nie wiem. Titoni ciekawe, trochę taki PRX?

 

https://www.archimede-watches.com/200/pilot-200/

 

7526460A-488F-475A-B84B-4F88633A12D0.thumb.jpeg.9f568a4bda1701e27c557de313c82fed.jpeg



@paul221 Muhle jest super, strasznie ich szanuję za mechanizmy - jak na tak małą firmę robią sporo sami. Mam niemal identyczną wymiarowo Certinę DS-2 i nosi się bardzo dobrze. Mam AD w pobliżu, chyba przymierzę i zobaczymy.

 

 

@J. Black dzięki za głos na Sinna. Campusa znam, chorowałem swego czasu na niego. Nomosy są fenomenalne ale cała polerowana koperta to nie do końca jest to, co by, chciał. Club Campus (chyba biała tarcza) z tylu głowy cały czas tkwi. Na pewno jest uniwersalny i ma rozsądne WR, manualny mechanizm to fajny dodatek.

 


@rmickey czytasz w moich myślach. Mierzyłem 105, koperta jest fenomenalna, mega wygodna a sam zegarek bardzo ładny - tyle, że nie wiem czy nie dubluje mi się z tym, co już mam. Na pewno jest w grze, na pewno wersja non-UTC bo ma fajny bezel wyskalowany w godzinach i minutach, nie wiem tylko czy nie jako kolejny zakup, po sprzedaży Hamtun Neona obecnie pełniącego funkcję zegarka do ciężkich zadań.

A5A37F0B-23E5-49AE-88ED-9A04CF1398B3.thumb.jpeg.27ce1e99cbe318fe09194925f14891c8.jpeg
 

 

@piku dzięki za głos na Sinna, zgadzam się, że jest najbardziej uniwersalny. Przejdzie do wszystkiego, trochę taki Tudor BB 36 / Rolex Ex 1. Dzięki za poprawkę językową :) 

 

 

@Jxxer dzięki za głos na Sinna, Alpinist to fajna opcja ale wg mnie Seiko ma problem z mechanizmami, w tym przedziale cenowym oczekiwałbym czegoś stabilniejszego.

 

 

@Rebrov tak jak piszesz - za dużo polerki i trochę za elegancki, w tych klimatach mam SARB035 i GSa SGBA285 i choć to świetny zegarek to kolejnego w tym samym stylu już nie chcę nie potrzebuję.

 

 

@Balansujący Na Osi No korci mnie Niemiec a Damasko ma sporo fajnych smaczków. Ten szary jest mega, niestety z przymiarką może być trudno. Muhle na pewno przymierzę. Do Damasko da się kupić fabryczną bransoletę ale niestety niezwężaną - co zawsze ciężko mi zaakceptować (patrz Omega SMPc).

 

 

@szuwi Ball odpadł głównie za polerki i dublowanie się z posiadanymi jeżu zegarkami. Głos na Sinna odnotowany :) nakładane indeksy ma np. wersja 556i B ale do mnie jakoś przemawia prostota i połączenie białych indeksów z czarną tarczą w połysku.

 

 

@agremi dzięki za komentarz - odnotowany, wiem że ty w bardziej elegancką stronę idziesz :) Ja zwłaszcza po pandemii noszę się mniej elegancko i tak myślę, że zegarki typu Sinn czy Damasko bardziej pasują do mnie. 

 

 

@Morion od CW mam garniturowca, jakość tip top. Koperty lightcatcher są świetne a design CW do mnie bardzo trafia. C63 ma świetne wymiary i jest wizualnie atrakcyjny, mam go cały czas z tylu głowy. Na plus bransoleta z regulacją.

 

 

@Edge_88 dla mnie cyfry w wersji 556a są ciut za duże / za blisko środka (Rolex w Ex1 ma króciutkie indeksy przy cyfrach) plus bardziej uniwersalna jest wykończona na połysk tarcza modelu z indeksami. 
196A3E36-E2FD-4600-9A87-3C0EFA7E7244.thumb.jpeg.6af5b6505bc189b231c5d6166454a2b5.jpeg
 

16A426FB-E43E-4E09-936C-CDF6B9BFA335.thumb.jpeg.c99698d431672484643003fe744e0697.jpeg


A0F45A5D-8061-4E02-8692-BE28CC156C96.thumb.jpeg.fd98bf358253985d6aa078574d69891a.jpeg

 

Na chwilę obecną kolejność wyglada tak: 556i, DS30 i 105. Chyba.

 

PS. To chyba mój najdłuższy post w historii forum 🤣

 

Sinn pewnie wygra.

Czy Titoni w klimacie PRX? No trochę tak :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Nikt nie zaproponował nowego Hamiltona Khaki Murph 38 mm? W szoku jestem. 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych Damasco, ale ja bym na bransolecie wybrał. Pasek wiadomo, zawsze można dorobić. 

 

Jeśli chodzi w CW to nie z białą tarczą. Tam są srebrne wskazówki i często nie widać ich. Tak wiem, godzinę sprawdza się w telefonie, jednak. 

7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

PS. Nikt nie zaproponował nowego Hamiltona Khaki Murph 38 mm? W szoku jestem. 😎

Zapewne przez "długie" ucha. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Zapewne przez "długie" ucha. 


W oryginalnym Murphie faktycznie były długie ale nowy 38 mm model ma 44,7 mm L2L bodajże - wymiary jak Seiko SARB, który nosił się świetnie.


D8AFFC09-F25D-4645-8010-EC3D4C4C3B50.thumb.jpeg.6c02cd3721627c293788d49267efcd56.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, cezary1976 napisał(-a):

 

Dzieki za propozycje. Widzialem ten model na zywo i mam (podobnie jak z wieloma modelami Mido) z nim problem.

Spora srednica (40 mm) przy braku lunety powoduje, ze nosi sie jak wiekszy niz suchy rozmiar by wskazywal.

Mimo swietnej jakosci i solidnych parametrow odpada, wizualnie kojarzy mi sie niestety z patelnia przez specyficzny rehaut.

 

Patelnia głęboka z powłoką granitową Piccante 28 cm | Prymus AGD

 

M021.431.11.061.02_0_front_1_1.png?im=Resize=(1680,1680),aspect=fill;Crop=(0,0,1680,1680),gravity=Center

 

:(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik, czy możesz wstawić info przypominające co masz (najlepiej ze zdjeciami)? Kilka Twoich zegarków pamiętam, ale jestem też przekonany, że kilka mej pamięci umyka... 

Odnośnie czegoś bez polerki, co obskoczy wakacje itp. czy dopuszczasz brąz jako podstawowy materiał z którego jest wykonana koperta? 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.