Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Casualowy na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, szuwi napisał(-a):

Kupuj w złocie. Szach i mat.

Nie dojrzałem jeszcze do złota :)

Choć za rok okrągła mi się szykuje, więc będę zadawał wiele pytań na forum :)

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Nie dojrzałem jeszcze do złota :)

Choć za rok okrągła mi się szykuje, więc będę zadawał wiele pytań na forum :)

Ok, może poczekam, ale forum zaczyna (sic!) być nudne, więc nie obiecuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Ok, może poczekam, ale forum zaczyna (sic!) być nudne, więc nie obiecuję 

Niestety zauważyłem, że forum trawi coraz większy brak zainteresowania. Być może jest to spowodowane pewnym wpływem "wysycenia" treścią, gdzie większość pytań została zadanych i odpowiedzi na nie udzielonych. Możliwe, że większość użytkowników ma już określone cele, a część ten cel już osiągnęła i dokonuje kosmetycznych zmian, przy których nie potrzeba zakładać tematu i zadawać w nim pytań. Możliwe, że dotknęło forum, to co dotyka większość forów; czyli swojego rodzaju kryzys wiekowy i nie oferuje niczego, co mogłoby zaciekawić starszych użytkowników, a młody narybek nie jest zainteresowany tego typu treścią. Nie wiem. Patrzę na to i trochę mi przykro, że trafiłem tutaj o 10 lat za późno.

Może trzeba będzie zorganizować wspólne spotkanie, gdzie będziemy mogli wymienić się poglądami, oczekiwaniami, innymi pasjami, pochwalić się kolekcją. Ja mogę to wszystko zorganizować, bo organizuje tego typu spotkania dla kontrahentów, a od jakiegoś czasu dla zarządu SNT, jego członków i delegatów, więc staje się to już regułą i nie czyni mi to jakiejś trudności. Pytanie tylko, czy ktokolwiek tego sobie życzy, chce? Śmiem w to powątpiewać.

W moim przekonaniu bez nowych użytkowników, którzy będą zainteresowani tematyką, będzie coraz gorzej.

Muszę przyznać, że Twoja "bazowa" kolekcja, to jest to, co chciałbym widzieć u siebie, z tego co pamiętam są tam m.in. ex1, JLC, ALS. Dlatego dobrze by było gdybyś jednak nie opuszczał pokładu :)

Pozdrawiam

Łukasz


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Niestety zauważyłem, że forum trawi coraz większy brak zainteresowania. Być może jest to spowodowane pewnym wpływem "wysycenia" treścią, gdzie większość pytań została zadanych i odpowiedzi na nie udzielonych. Możliwe, że większość użytkowników ma już określone cele, a część ten cel już osiągnęła i dokonuje kosmetycznych zmian, przy których nie potrzeba zakładać tematu i zadawać w nim pytań. Możliwe, że dotknęło forum, to co dotyka większość forów; czyli swojego rodzaju kryzys wiekowy i nie oferuje niczego, co mogłoby zaciekawić starszych użytkowników, a młody narybek nie jest zainteresowany tego typu treścią. Nie wiem. Patrzę na to i trochę mi przykro, że trafiłem tutaj o 10 lat za późno.

Może trzeba będzie zorganizować wspólne spotkanie, gdzie będziemy mogli wymienić się poglądami, oczekiwaniami, innymi pasjami, pochwalić się kolekcją. Ja mogę to wszystko zorganizować, bo organizuje tego typu spotkania dla kontrahentów, a od jakiegoś czasu dla zarządu SNT, jego członków i delegatów, więc staje się to już regułą i nie czyni mi to jakiejś trudności. Pytanie tylko, czy ktokolwiek tego sobie życzy, chce? Śmiem w to powątpiewać.

W moim przekonaniu bez nowych użytkowników, którzy będą zainteresowani tematyką, będzie coraz gorzej.

Muszę przyznać, że Twoja "bazowa" kolekcja, to jest to, co chciałbym widzieć u siebie, z tego co pamiętam są tam m.in. ex1, JLC, ALS. Dlatego dobrze by było gdybyś jednak nie opuszczał pokładu :)

Pozdrawiam

Łukasz

Czasami są spotkanie nieformalne i kilka osób spotyka się pogadać i pooglądać zegarki. Jeżeli masz czas/siłę/ochotę, to zarzuć temat tutaj: 

 

https://zegarkiclub.pl/forum/forum/144-spotkania/

 

U mnie langusta zastąpiła żeżera i już go nie mam, ale ex i kilka innych jest na pokładzie 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał(-a):

Czasami są spotkanie nieformalne i kilka osób spotyka się pogadać i pooglądać zegarki. Jeżeli masz czas/siłę/ochotę, to zarzuć temat tutaj: 

 

https://zegarkiclub.pl/forum/forum/144-spotkania/

 

U mnie langusta zastąpiła żeżera i już go nie mam, ale ex i kilka innych jest na pokładzie 😉

 

Latem gdy mam więcej zawodowej swobody, na pewno podrzucę taką inicjatywę min. z miesięcznym wyprzedzeniem.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik, jak bym szukał w tym budżecie casuala, to: jeśli miałby być bardziej w kierunku tool, to bez wahania Sinn 556. Bez sensu kombinować;
Jeśli jednak miałby być nieco bardziej elegancko, to Ball Fireman Victory. Ma co prawda 40mm, ale układa się genialnie. Lepiej niż niejeden 38.5mm. Bransoleta super.
Kiedyś na forum leżał też taki wynalazek jak Monta Noble. Wtedy nie miałem czasu analizować. Później trochę poczytałem i pooglądałem. Fajne to. Tylko oba wymienione z polerowaną lunetą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Chyba bym się zapłakał jakby mi taki Hentschel zaszedł patyną

 

18 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

 Hentschela widzę "formę doskonałą" i gdyby mi zaczął śniedzieć, zwiesił bym nos na kwintę z myślą "po co ja wywaliłem 50k". Dlatego jeżeli istnieje forma zabezpieczenia przed ochroną śniedzią; z chęcią bym z takiej opcji skorzystał. 

Nie do każdego zegarka brąz jako materiał z którego wykonano kopertę pasuje. Nie mniej jednak weź pod uwagę, iż naturalne patynowania trwa i "zielenienie" nie koniecznie się pojawi. Dodatkowo przywrócenie zegarka do stanu fabrycznego jest proste i szybkie.  Mój Zelos w brązie patynuje sobie naturalnie przeszło dwa lata i daleko mu do "zgnicia" (ten efekt zazwyczaj uzyskuje się wspomagaczami). Mnie akurat patyna na brązie się podoba... i polecam spróbować samemu w ramach doświadczeń zegarkowych (oczywiście na czymś znacznie tańszym niż 50k). Dodam, że brąziaki są idealne do wielu aktywności, w których zegarek może łatwo złapać rysy... A dla Ciebie i @cordi7 zawsze pozostaje comiesięczny rytuał z sokiem z cytryny (choć tak naprawdę co półroczny by starczył).


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, AK&AK napisał(-a):

 

Nie do każdego zegarka brąz jako materiał z którego wykonano kopertę pasuje. Nie mniej jednak weź pod uwagę, iż naturalne patynowania trwa i "zielenienie" nie koniecznie się pojawi. Dodatkowo przywrócenie zegarka do stanu fabrycznego jest proste i szybkie.  Mój Zelos w brązie patynuje sobie naturalnie przeszło dwa lata i daleko mu do "zgnicia" (ten efekt zazwyczaj uzyskuje się wspomagaczami). Mnie akurat patyna na brązie się podoba... i polecam spróbować samemu w ramach doświadczeń zegarkowych (oczywiście na czymś znacznie tańszym niż 50k). Dodam, że brąziaki są idealne do wielu aktywności, w których zegarek może łatwo złapać rysy... A dla Ciebie i @cordi7 zawsze pozostaje comiesięczny rytuał z sokiem z cytryny (choć tak naprawdę co półroczny by starczył).

I to jest piękne jak różnimy się pod wieloma względami, ale łączy nas wspólny mianownik.

Zegarek do aktywności; prawdopodobnie kupię sobie jakiegoś Citka radio controled - rozumiem przez to typowo sportową aktywność, prace ogrodowe, przy domu - uprawiam raczej bez zegarka ;)

A co do brązu, być może przyjdzie czas, że będę chciał faktycznie wypróbować, teraz jeszcze za wcześnie.Buduje cały czas swoją, niestety nadal bezskutecznie świadomość zegarkową.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafi napisał(-a):

Dominik, jak bym szukał w tym budżecie casuala, to: jeśli miałby być bardziej w kierunku tool, to bez wahania Sinn 556. Bez sensu kombinować;
Jeśli jednak miałby być nieco bardziej elegancko, to Ball Fireman Victory. Ma co prawda 40mm, ale układa się genialnie. Lepiej niż niejeden 38.5mm. Bransoleta super.
Kiedyś na forum leżał też taki wynalazek jak Monta Noble. Wtedy nie miałem czasu analizować. Później trochę poczytałem i pooglądałem. Fajne to. Tylko oba wymienione z polerowaną lunetą.


Victory zbyt elegancki, do Enterprise mi bliżej ale nadal kajdan ma polerkę na środku. Ma być casualowo i w sumie jedynym zegarkiem, który mimo niespełnienia tego warunku gdzieś mi z tylu głowy siedzi jest Nomos Club Campus.
Chyba faktycznie skończy się na 556i, który w sumie męczy mnie od dłuższego czasu (chyba, że będzie zwrot akcji i wpadnie 105 :)). Mam niedaleko AD Muhle, spróbuję chyba Panovę przymierzyć - chociażby z ciekawości. Z Damasko będzie trudniej ale może i tu się jakoś uda obejść problem.

O marce Monta niby dużo dobrego można przeczytać, patrzyłem na modele, to wszystko bardziej w klimatach tego, co już mam jest (SARB, SBGA285).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7

 

Ostatnio przymierzałem Firemany, zarówno Enterprise jak i Victory i faktycznie dobrze się układają, choć dla mnie ten zegarek optycznie jest zbyt mały. Krótkie sprawozdania z przymierzania  zdałem w temacie "Ostatnio przymierzałem[...]". Zgadzam się również, że na casuala będzie lepiej wyglądał Nomos CC lub wcześniej wspomniany Sinn 556i i chociaż podobają mi się zegarki firmy Nomos, to jednak w tym porównaniu na casuala bardziej celowałbym w 556i. Przy zwrocie akcji na sto piątkę pewnie pojawią Ci się kolejne, inne rozwiązania zbliżone klimatem właśnie do 105 :D 

 

Monta Noble nieźle wygląda, ale tak jak mówisz, chyba nie ma co "dublować" kolekcji. Panova - wcześniej nie oglądałem tego zegarka, a wygląda na to, że to też ciekawy kandydat.i pasuje do niego ogrom pasków, więc można go nieźle dopasować do okazji. 

 

A sprawdzałeś może Farery? https://eur.farer.com/collections/all-watches. Erebus II, Discovery II lub Hopewell wydają się być całkiem interesującymi propozycjami, chociaż ponownie mamy tutaj polerkę na lunecie. Niestety nie miałem okazji przymierzyć, ani zobaczyć na żywo, chociaż z tego co poczytałem to opinię zbierają dobre ;)

 

 

Pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TradeMark
W dniu 7.01.2023 o 15:51, cordi7 napisał(-a):

Chyba faktycznie skończy się na 556i, który w sumie męczy mnie od dłuższego czasu

Cześć, ten dłuższy czas jest naprawdę długi 😄 , mój Sinn 556i RS, kupiony poniekąd w wyniku Twoich opinii, ma już ponad rok i nie żałuję żadnej złotówki na niego wydanej. Bardziej prestiżowe zegarki, które posiadałem, cieszą od dawna nowych właścicieli, a ten wciąż jest i nie mam planów jego sprzedaży. Genialnie układa się na ręku, przynajmniej moim, na bransolecie fine link obskakuje mi większość "modowych stylizacji" bez dramatów przed wyjściem do pracy w stylu" ło matko chrystusowa, buty brązowe a pasek przy zegarku czarny, pociąg za 15 minut, co tu robić, jak żyć" 😉 Pamiętam, że męczył Cię brak bajerów tegimentów itp, ale potwierdza się to co Ci niegdyś wspominałem, ten zegar jest tak mały i płaski, że mnie jeszcze nie udało się go nawet drasnąć. Rzeczą nie do przecenienia, dla mnie, jest też precyzja jego mechanizmu, odchyłka dobowa in plus wynosi 1,2 s bez żadnej dziecinady w odkładanie go na noc w określonej pozycji. Kupiłem go w polskim sklepie, gdybym kupował w niemieckim, mam pewność, że sprzedający go Niemiec by płakał 😉

Pozdrawiam.

Marek (Wodolej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TradeMark napisał(-a):

Cześć, ten dłuższy czas jest naprawdę długi 😄 , mój Sinn 556i RS, kupiony poniekąd w wyniku Twoich opinii, ma już ponad rok i nie żałuję żadnej złotówki na niego wydanej. Bardziej prestiżowe zegarki, które posiadałem, cieszą od dawna nowych właścicieli, a ten wciąż jest i nie mam planów jego sprzedaży. Genialnie układa się na ręku, przynajmniej moim, na bransolecie fine link obskakuje mi większość "modowych stylizacji" bez dramatów przed wyjściem do pracy w stylu" ło matko chrystusowa, buty brązowe a pasek przy zegarku czarny, pociąg za 15 minut, co tu robić, jak żyć" 😉 Pamiętam, że męczył Cię brak bajerów tegimentów itp, ale potwierdza się to co Ci niegdyś wspominałem, ten zegar jest tak mały i płaski, że mnie jeszcze nie udało się go nawet drasnąć. Rzeczą nie do przecenienia, dla mnie, jest też precyzja jego mechanizmu, odchyłka dobowa in plus wynosi 1,2 s bez żadnej dziecinady w odkładanie go na noc w określonej pozycji. Kupiłem go w polskim sklepie, gdybym kupował w niemieckim, mam pewność, że sprzedający go Niemiec by płakał 😉

Pozdrawiam.

Marek (Wodolej)


 

Głos zza grobu 😆 Fajnie, że wróciłeś :)
 

PS. Pamietam mój zły wpływ na ciebie. Citizen Chronomaster i Sinn 556 :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7. A gdybyś nie miał Seiko i GS to co byś wybrał w budżecie tego Sinna jako najbardziej uniwersalny i w formule One'n'Done ? pytam bo szukam dla siebie a twoje propozycje na forum bywają nieoczywiste co doceniam podobnie jak i szeroką wiedzę. po twoim pierwszym poście zwróciłem uwagę na czarnego c63 ale szukam alternatyw do porównania. sorry za wcinkę w temat, 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pablooliver napisał(-a):

@cordi7. A gdybyś nie miał Seiko i GS to co byś wybrał w budżecie tego Sinna jako najbardziej uniwersalny i w formule One'n'Done ? pytam bo szukam dla siebie a twoje propozycje na forum bywają nieoczywiste co doceniam podobnie jak i szeroką wiedzę. po twoim pierwszym poście zwróciłem uwagę na czarnego c63 ale szukam alternatyw do porównania. sorry za wcinkę w temat, 😉 

Sinn 556 z nakładanymi indeksami byłby fajny, ale budżet ciut krótki... 

Edit - mój komentarz dotyczył pierwotnego pytania OP, a nie rozważań kolegi pablooliver :)

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pablooliver napisał(-a):

@cordi7. A gdybyś nie miał Seiko i GS to co byś wybrał w budżecie tego Sinna jako najbardziej uniwersalny i w formule One'n'Done ? pytam bo szukam dla siebie a twoje propozycje na forum bywają nieoczywiste co doceniam podobnie jak i szeroką wiedzę. po twoim pierwszym poście zwróciłem uwagę na czarnego c63 ale szukam alternatyw do porównania. sorry za wcinkę w temat, 😉 

 

Nie ma sprawy. Zalezy w jakim budzecie i czego szukasz - jak sie ubierasz na co dzien.

556i z lakierowana na polysk tarcza to na pewno bardzo dobra i uniwersalna opcja, dostepna z bransoleta.

Ewentualnie w wiekszych pieniadzach warto poszukac kwarca (HAQ) od GS albo Citizena (The Citizen).

 

GS SBGP009G:

The Road to Caliber 9F85 with Three New Timepieces | GS9 Club | Grand Seiko  : GS9 Club | Grand Seiko

 

 

Grand Seiko SBGP011G

The Road to Caliber 9F85 with Three New Timepieces | GS9 Club | Grand Seiko  : GS9 Club | Grand Seiko

 

GS SBGN005G

WTS] Grand Seiko SBGN005 | WatchCharts

 

The Citizen AQ4091-56L

First Citizen - The Citizen AQ4091-56L | WatchUSeek Watch Forums

 

The Citizen AQ4091-56E

黒【ザ・シチズン AQ4091-56E】和紙 - 欲しいっ 中井脩ブログ

 

 

Ewentualnie bardziej budzetowo najlepsza obecna alternatywe dla Seiko SARB033/35 - serie NB1050-59 od Citizena:

Closer Look:At The Citizen Automatic White Ref:NB1050-59A, Black Ref:NB1050-59E,  Blue Ref:NB1050-59L - YouTube

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sinn to nie moja bajka - ja to pacyfista jestem raczej a to klimaty takie lekko militarno lotnicze. Gs bardzo moja ale nie ten budżet (mój do 7-8 tys )  no i trochę szkoda takiego na co dzień co sam najlepiej rozumiesz. sporym utrudnieniem jest jednak czarny datownik dla mnie must have na czarnym blacie a tylko taki rozważam jak również brak cyfr -same indeksy do 40mm bransoleta.

ten c63 jest świetny i pewnie go zamówię ale z chęcią zamówiłbym coś jeszcze żeby spokojnie porównać zastanowić się i jeden zostawić. fajnie żeby był jednak trochę inny od tego ChW . mam srebrnego Gentelmana i szukam czegoś czarnego . przymierzałem się do Aikona ale to nie to, conquest vhp za masywny ,sharp edge  wydał mi się trochę lekki= "tandetny" wszystkie powyższe miały blat czarny ale jednak nie jednolity i coś takiego było by fajne jako zamiennik srebrnego tissota który u mnie zostaje. niestety moja znajomość modeli jest mocno ograniczona i pomysły mi się skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pablooliver napisał(-a):

Dzięki. Sinn to nie moja bajka - ja to pacyfista jestem raczej a to klimaty takie lekko militarno lotnicze. Gs bardzo moja ale nie ten budżet (mój do 7-8 tys )  no i trochę szkoda takiego na co dzień co sam najlepiej rozumiesz. sporym utrudnieniem jest jednak czarny datownik dla mnie must have na czarnym blacie a tylko taki rozważam jak również brak cyfr -same indeksy do 40mm bransoleta.

ten c63 jest świetny i pewnie go zamówię ale z chęcią zamówiłbym coś jeszcze żeby spokojnie porównać zastanowić się i jeden zostawić. fajnie żeby był jednak trochę inny od tego ChW . mam srebrnego Gentelmana i szukam czegoś czarnego . przymierzałem się do Aikona ale to nie to, conquest vhp za masywny ,sharp edge  wydał mi się trochę lekki= "tandetny" wszystkie powyższe miały blat czarny ale jednak nie jednolity i coś takiego było by fajne jako zamiennik srebrnego tissota który u mnie zostaje. niestety moja znajomość modeli jest mocno ograniczona i pomysły mi się skończyły.

Ten jest militarny?

https://zatokazegarkow.pl/zegarki-automatyczne/sinn/piloty/sinn-556-i-b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie trochę tak, zresztą mniejsza o semantykę coś mi w nim nie pasuje może czcionka na pewno kształt wskazówek. tak wiem jestem psychiczny😀

ale zaraz . nawet w tym linku co podałeś jest sklasyfikowany jako pilot więc może nie jest ze mną tak źle. chyba ze to dla pilotów cywilnych li tylko

Edytowane przez pablooliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pablooliver napisał(-a):

dla mnie trochę tak, zresztą mniejsza o semantykę coś mi w nim nie pasuje może czcionka na pewno kształt wskazówek. tak wiem jestem psychiczny😀

ale zaraz . nawet w tym linku co podałeś jest sklasyfikowany jako pilot więc może nie jest ze mną tak źle. chyba ze to dla pilotów cywilnych li tylko

Dla mnie ten model 556 z nakładanymi indeksami jest nie-lotniczy, ot zwykły edc, ale to Tobie ma pasować 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z @szuwi: 556i B to dla mnie tez zupelnie inna bajka niz 556i, duzo bardziej elegancki przez nakladane indeksy i szlif na tarczy w kolorze niebieskim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, że ten zegarek mocno różni się od 556i, ale to nie o to w tym chodzi. Rozumiem, że coś nie siedzi i już, nie ma co drążyć tematu :D 

@pablooliver

Od siebie zaproponuję https://www.traskawatch.com/products/venturer-carbon-black. Reedycja modelu, teraz z GMT, których ostatnio widzę znacznie więcej, chyba jakiś wysyp GMT się szykuje w tym roku. Chociaż tutaj datownik niestety biały.

 

Jest jeszcze https://eu.rzewatches.com/collections/frontpage/products/fortitude-nighthawk tarcza w trochę innym stylu, ale na żywo wydaje się być ciekawa ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zegarki nie są pasją jak dla Was dlatego postrzegam je zerojedynkowo albo mi się podoba albo nie i niby w 556 i i b jakąs różnicę zauważam  to dla mnie nie jest tak oczywista. chyba

Mido - hmm chyba bardziej do garnituru 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupio mi bo nieelegancko się wepchnąłem koledze tutaj , chociaż mam wrażenie że w tytułowym już decyzja zapadła.

 

datownik musi być czarny. ale cyferblat w tym RZE bardzo fajny właśnie o takiej inności myślałem chociaż zegarek w całości mnie nie ujął no i tytan też nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.