Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Casualowy na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Edge_88 napisał(-a):

@pablooliver, a zastanawiałeś się nad Tissotem Gentleman?

https://www.tissotwatches.com/en-us/t1274071105100.html

40mm, czarny datownik, nie numeryczne indeksy i rezerwa chodu 80h. Na dodatek do kupienia poniżej 4k PLN ;) 

 

Nie pomyślałem o Tissocie, soldina propozycja. 

 

https://www.boldrsupply.co/collections/all-watches/products/odyssey-freediver-meteo113 - ponownie Singapur (tak jak marka RZE). 

Jeszcze wpadła mi w oko ta Geckota: https://www.geckota.com/products/glickenhaus-automatic-watch-black-and-blue-dial#

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TradeMark
20 godzin temu, cordi7 napisał(-a):


 

Głos zza grobu 😆 Fajnie, że wróciłeś :)
 

PS. Pamietam mój zły wpływ na ciebie. Citizen Chronomaster i Sinn 556 :)

 

Ja odwyki sobie robię, mam dzięki temu coraz dłuższy czas posiadania zegarków 🙂 a co do złego wpływu z Tobą kojarzę też zakup GS SBGN003, pamiętam że nawet byłą żoną Cię straszyłem 😉 . ale dość wspomnień, skierujmy wzrok ku jasnej przyszłości mającej ciemną tarczę Sinna 556 i RS. Z okazji powrotu na forum założyłem go wczoraj to naprawdę genialny zegarek, taki totalnie bezpretensjonalny, zresztą masz tyle zegarków, że jeden więcej absolutnie Ci nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pablooliver napisał(-a):

nie doczytałeś. już mam


To do mnie było 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee to raczej do mnie, zaproponowałem Gentelmana, ale przeoczyłem ze kolega już takiego ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik, z Balli to jeszcze na Nightbreakera zerknij. Też jest poler, ale może bardziej w Twój gust całość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cordi podrzucił mi prawie idealnego kandydata do pary z c63 mianowicie Citizena NC020090E lub NC0206-18E  prawie bo cena to GSx2 . ale o takie cóś mi chodzi znacie coś podobnego w moim budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znamy. Citizeny NB, które też podrzucił [mention]cordi7 [/mention]

Ja też bym chciał Bentleya w cenie VW, ale nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafi chodzi mi o taki kolor/ wrażenie struktury czy jak to nazwać. nb nie ma czarnego datownika więc nie biorę pod uwagę i zbyt podobny do Gentelmana którego mam.

teraz widzę że lepiej było wziąć czarnego tissota a coś bardziej fikuśnego szukać w jasnym

dzięki za linki

ale skoro Wy nie znacie to pewnie takiego nie ma w ogóle to i zagwozdkę mam z dyńki.

cordi  a co ty ostatecznie wybrałeś?

Edytowane przez pablooliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteście przy "zwykłych" Citizenach to może SARB


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2023 o 16:28, pablooliver napisał(-a):

cordi  a co ty ostatecznie wybrałeś?


Nadal nie ma finalnej decyzji, w grze są Sinn 556i i 105 (oba mierzyłem), Damasko DS30 (będę próbował przymierzyć), CW C63 GMT (na przymiarkę nie mam raczej co liczyć) i Nomos Club Campus (mam AD w mieście, będę mierzył). Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ja zamówię czarnego C63 z czerwonymi akcentami. kontrkandydata nie znalazłem może i lepiej nie będzie dylematów

ale dzięki za propozycję zwłaszcza za Warda bo chyba też bym nie znalazl samemu

Edytowane przez pablooliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda historia zasługuje na epilog. W tej skończyło się na Nomosie Club Campus referencja 730 - niedługo (oby!) zdjęcia w nowych nabytkach.

 

Stay tuned :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie jestem w trakcie. Szukam codziennego zegarka bez ruchomego bezela, coś w stylu Roleksa Explorera I i koniecznie z jasną tarczą. Ma nie rzucać się w oczy, a w razie godziny W udawać garniturowego. Nie Rolex, bo cena absurdalna jak dla mnie. Odpowiednik w postaci Tudora 36 mm odpada, bo te gigantyczne wskazówki już nie pokazują czasu, tylko zasłaniają tarczę, strasznie dysproporcjonalne. Z tego samego powodu odpada jego kopia od San Martina. Prawdę mówiąc, najbardziej podoba mi się Monta Atlas ze srebrną tarczą, ale po pierwsze, trzeba kupować zza wody, a po drugie, tak w ogóle to jej nie ma póki co w sklepie. Co jednak jest poważną przeszkodą.

 

Monta-Atlas-Opalin-Silver-GMT-19.thumb.jpg.94da7223261fbceb5f73b1d0a8f78006.jpg

 

Oprócz tego poważnym kandydatem jest Hamilton Khaki w srebrnej kolorystyce:

 

Ham_Field_Silver.thumb.jpg.275e68e431cdd6be6a456d4d46ed2c14.jpg

 

Poważnym kandydatem była Alpha Explorer biała, ale OCZYWIŚCIE już jej nie produkują, bo nikt nie kupował. Jest jeszcze dość paskudna hybryda produkcji Mondii (Explorer z elementami tego drugiego z datownikiem i lupką) i to wszystko, co mi przyszło do głowy na razie.

 

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, mogłoby jeszcze być Seiko Alpinist 38 mm jasna wersja (to nowe, bez obrotowego bezela), ale zamiast białego, zrobili ją w całkiem nieźle oddanym odcieniu moczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie. Jest jeszcze Nodus, a z majfrendowych marek Cronos (który akurat uchodzi za dość solidną markę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Zastanawiam się właśnie. Jest jeszcze Nodus, a z majfrendowych marek Cronos (który akurat uchodzi za dość solidną markę).


Nodus Sector Sport albo GMT są świetne ale wydają się dość masywne; Traska Summiteer ma z kolei jakąś powłokę zwiększającą twardość.

 

56368333-B0D2-4D9E-9691-8C8D8906F74F.thumb.jpeg.0626ac76cc4e98342722b1526f79ccff.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie jestem w trakcie. Szukam codziennego zegarka bez ruchomego bezela, coś w stylu Roleksa Explorera I i koniecznie z jasną tarczą. Ma nie rzucać się w oczy, a w razie godziny W udawać garniturowego. Nie Rolex, bo cena absurdalna jak dla mnie. Odpowiednik w postaci Tudora 36 mm odpada, bo te gigantyczne wskazówki już nie pokazują czasu, tylko zasłaniają tarczę, strasznie dysproporcjonalne. Z tego samego powodu odpada jego kopia od San Martina. Prawdę mówiąc, najbardziej podoba mi się Monta Atlas ze srebrną tarczą, ale po pierwsze, trzeba kupować zza wody, a po drugie, tak w ogóle to jej nie ma póki co w sklepie. Co jednak jest poważną przeszkodą.
 
Monta-Atlas-Opalin-Silver-GMT-19.thumb.jpg.94da7223261fbceb5f73b1d0a8f78006.jpg
 
Oprócz tego poważnym kandydatem jest Hamilton Khaki w srebrnej kolorystyce:
 
Ham_Field_Silver.thumb.jpg.275e68e431cdd6be6a456d4d46ed2c14.jpg
 
Poważnym kandydatem była Alpha Explorer biała, ale OCZYWIŚCIE już jej nie produkują, bo nikt nie kupował. Jest jeszcze dość paskudna hybryda produkcji Mondii (Explorer z elementami tego drugiego z datownikiem i lupką) i to wszystko, co mi przyszło do głowy na razie.
 

Balla se kup. Albo Tissota gentlemana.

[mention]cordi7 [/mention] co prawda ostatecznie poszedłeś w nieco innym kierunku niż pierwotnie założony, ale IMHO to świetny wybór. Max zegarka w zegarku za te pieniądze. Trzymam kciuki żeby dotarł jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafi napisał(-a):

[mention]cordi7 [/mention] co prawda ostatecznie poszedłeś w nieco innym kierunku niż pierwotnie założony, ale IMHO to świetny wybór. Max zegarka w zegarku za te pieniądze. Trzymam kciuki żeby dotarł jak najszybciej.


U mnie często tak się proces decyzyjny kończy 🤭

 

Kciuki trzymaj ale ptaszki ćwierkają, że będzie dużo szybciej niż pierwotnie miało być 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Traska na fotach to kolejny w kolorze moczu... Co oni z tym mają, swoją drogą...

 

 

1 godzinę temu, rafi napisał(-a):


Balla se kup. Albo Tissota gentlemana.

[mention]cordi7 [/mention] co prawda ostatecznie poszedłeś w nieco innym kierunku niż pierwotnie założony, ale IMHO to świetny wybór. Max zegarka w zegarku za te pieniądze. Trzymam kciuki żeby dotarł jak najszybciej.

 

Ball za duży (niemal każdy) a Tissot za dżentelmeński.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś Balla, np. Victory? bo on lezy ideolo, jak 38 i jak przyklejony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.