Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wolf

Furlan Marri

Rekomendowane odpowiedzi

Podobają mi się ich zegarki, wiedzą jak skorzystać z historycznego dziedzictwa zegarkowego dizajnu, żeby było dobrze.

Dzięki uprzejmości kolegi miałem okazję przymierzyć. Do wykonania nie ma co się przyczepić, choć to w sumie kolejny microbrand na mechakwarcu od Seiko, ale bardzo ładny. Nie ma się w sumie więc co dziwić hajpowi na markę w zegarkowym światku.

IMG_1530.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu obeserwuje ta marke.  Przegabilem kupno zegarka typu "sektor".

Natomiast co do modelu na VK64, ten mechanizm mnie osoboscie stopuje przed zakupem, pomimo bardzo udanego wzornictwa. 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też werk irytuje i ta cisza na tarczy, ale design mnie przekonał :)

www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że ich zegarka w ręce nie trzymałem i moja opinia jest czysto kanapową. 

 

Niemniej, marka trochę mnie rozczarowała tym, że sztucznie  napędzają popyt kolekcjonerski. Jakby zachlysneli się początkową sławą i teraz wzrosły ambicje marżowe. Ten "sektor" z wyglądu jest super, ale po co ten przesadzony jakościowo werk? wewnętrzne szlify koperty? dla microbrandu? po co? stąd ta cena? Myślę, że moje rozgoryczenie wynika z faktu, że początkowo hype był na relatywnie przystępne cenowo zegarki w super stylistyce. "Sektor" pokazał, że wysoka stylistyka ciągle jest, ale i cena też jest. W tym pułapie są inne zegarki i po wygórowanych oczekiwaniach nieuchronnie przyszło rozczarowanie. Tym samym, w lekkim rozgoryczeniu spisałem markę na straty.

 

A szkoda... 

furlanmari_2116_2022_001_ch24pl-1400x932.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dla Ciebie jest przesadzone dla innych będzie argumentem za zakupem. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Zaznaczam, że ich zegarka w ręce nie trzymałem i moja opinia jest czysto kanapową. 

 

Niemniej, marka trochę mnie rozczarowała tym, że sztucznie  napędzają popyt kolekcjonerski. Jakby zachlysneli się początkową sławą i teraz wzrosły ambicje marżowe. Ten "sektor" z wyglądu jest super, ale po co ten przesadzony jakościowo werk? wewnętrzne szlify koperty? dla microbrandu? po co? stąd ta cena? Myślę, że moje rozgoryczenie wynika z faktu, że początkowo hype był na relatywnie przystępne cenowo zegarki w super stylistyce. "Sektor" pokazał, że wysoka stylistyka ciągle jest, ale i cena też jest. W tym pułapie są inne zegarki i po wygórowanych oczekiwaniach nieuchronnie przyszło rozczarowanie. Tym samym, w lekkim rozgoryczeniu spisałem markę na straty.

 

A szkoda... 

furlanmari_2116_2022_001_ch24pl-1400x932.jpg

 

 

Moze wlasnie po to, zeby nie byc jak wszystkie microbrandy? 

Zreszta za FM stoja ogromne pieniadze, to nie jest typowy micro.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Sector jest dobrze dopieszczony aczkolwiek cena nie jest już mała. Miałbym zgryz gdyby wypuścili go np ze srebrną tarczą


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

To co dla Ciebie jest przesadzone dla innych będzie argumentem za zakupem. 

Nie twierdzę, że zegarek jest nieudany - wręcz przeciwnie, biłem się z myślami czy nie przytulić. Ostatecznie po wiadrze zimnej wody stwierdziłem, że przepłaciłbym i może w wyniku tego niespełnienia pojawiła się ta zawiść z mojej strony 😁

 

17 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Moze wlasnie po to, zeby nie byc jak wszystkie microbrandy? 

Zreszta za FM stoja ogromne pieniadze, to nie jest typowy micro.

I te ogromne pieniadze mi tu trochę  nie pasują. Wielkie pieniądze lubią "stopę zwrotu". W FM mam subiektywne (być może błędne) wrażenie, że zegarki są projektowane przez komitet księgowych. Zwłaszcza silnie mi tu pachnie, że za konfigurację "sektora" odpowiadał rachunek marżowy. I zanim ktoś zacznie mnie besztać, że biznes przecież ma zarabiać, to pragnę wyjaśnić, że chodzi mi o to, że FM bardziej sprawia wrażenie biznesu uczącego się od najlepszych (Rolex), a nie małej manufaktury prowadzonej przez pasjonata. I ja osobiście w mikrobrandach szukam raczej tej manufaktury, a w FM znajduję bardzo kompetentną korporację... 

 

Ale być może moja krytyka jest niezasłużona... Ostatecznie "po owocach ich poznacie", a ja ich zegarka jeszcze nie uświadczyłem... 🤔

 

 

 

 

 

 

Ps. I jeszcze ta ich słynna wygrana w konkursie...

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Nie twierdzę, że zegarek jest nieudany - wręcz przeciwnie, biłem się z myślami czy nie przytulić. Ostatecznie po wiadrze zimnej wody stwierdziłem, że przepłaciłbym i może w wyniku tego niespełnienia pojawiła się ta zawiść z mojej strony 😁

 

I te ogromne pieniadze mi tu trochę  nie pasują. Wielkie pieniądze lubią "stopę zwrotu". W FM mam subiektywne (być może błędne) wrażenie, że zegarki są projektowane przez komitet księgowych. Zwłaszcza silnie mi tu pachnie, że za konfigurację "sektora" odpowiadał rachunek marżowy. I zanim ktoś zacznie mnie besztać, że biznes przecież ma zarabiać, to pragnę wyjaśnić, że chodzi mi o to, że FM bardziej sprawia wrażenie biznesu uczącego się od najlepszych (Rolex), a nie małej manufaktury prowadzonej przez pasjonata. I ja osobiście w mikrobrandach szukam raczej tej manufaktury, a w FM znajduję bardzo kompetentną korporację... 

 

Ale być może moja krytyka jest niezasłużona... Ostatecznie "po owocach ich poznacie", a ja ich zegarka jeszcze nie uświadczyłem... 🤔

 

 

 

 

 

 

Ps. I jeszcze ta ich słynna wygrana w konkursie...

giphy.gif

 

 

Nie wiem czy powinienes szukac malej manufaktury w tanich microbrandach, bo one zazwyczaj same z siebie sa zlepkiem produkcji w roznych miejscach szukajac przy okazji najlepszch cen.

Duze pieniadze lubia tez sie bawic i spelniac zachcianki. Oczywiscie, inwestycja musi sie zwrocic, ale to jeszcze nie ten czas dla FM.

 

Wgrana tylko potwierdza pieniadze i znajomosci :) 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ,że mamy różne zdania , ja nie wydam dużych [dla mnie} pieniędzy na świeżą markę , w tym przypadku wybrałem longinesa heritage sector  za podobne pieniądze , chociaż lubię mikrobrandy jak choćby gruppo gamma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage hype na FM to 5,5k w razie pomyłki zwraca się w bezpieczny sposób. Można za retail koledze albo na chrono z przebitką


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże, co z tego wyrośnie - konkretna marka, czy przehajpowany flop. Póki co mieli jedną serię chrono z KickStartera, która ma chore ceny na rynku wtórnym, drugą serię w stałej sprzedaży i sektorówkę mechaniczną. Zobaczymy, co pokażą dalej.

Mnie osobiście cieszy, że dają takie smaczki i przykładają się do szczegółów nawet kosztem wysokiej ceny. To da jakąś szansę w dłuższej perspektywnie odróżnić się od morza innych microbrandów, które w zasadzie są na podobnym poziomie jakościowym.

www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czarnym też leży dobrze ;)59ca4e847f61a156060cf6520d896df8.jpg

www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design jest bardzo ladny. Gdyby jeszcze ta sub tarcza byla wskazaniem sekundy. Ehh.. Mogli pojsc w Miyote zamiast tego Seiko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tandemie ze starym, polskim TLR - Startem :)f42189f475a50d9c742593809937d2f4.jpg

www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat staje się stałym elementem kolekcji.

 

https://www.fratellowatches.com/furlan-marri-permanent-mechanical-collection/

 

nowe 3 tarcze:

image.thumb.png.cd58914820c7175e8363c01ca27a4986.png

 

gdyby ta łososiowa była nieco żywsza i miała polerowane indeksy i wskazowki a nie w czarnym pvd...

 

FURLAN_MARRI_SALMON_SECTOR_2154-A_LIFEST

Furlan-Marri_WhiteSector_caseback.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zmarnowali, moim zdaniem, potencjał łososia..

www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się ten projekt. W ogóle uważam, że Furlan Marri robi świetną robotę.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4125906 (1).jpg

P4135914.jpg

P4135920.jpg

P4135910.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eye_lip napisał(-a):

P4125906 (1).jpg

P4135914.jpg

P4135920.jpg

P4135910.jpg

 

Pięknie się prezentuje... Tak z ciekawości, czym robisz zdjęcia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olympus OMD M10 mk2 z Makro


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest super, też mnie korcił


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.