Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Exuberant

Tusenö Göteborg

Rekomendowane odpowiedzi

About Tusenö | Tusenö, Swedish automatic watches online since 2015

https://tuseno.com/

 

Mikrobrand ze Szwecji, na rynku od 2015r. z jak na razie malą, ale wartą uwagi ofertą. 

image.thumb.png.40ac71f48004990490a79997cbcb6a56.png

 

W drodze jest model Windseeker, planowany na początek tego roku.

 

Windseeker - Tusenö

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

 

Od grudnia jestem posiadaczem modelu Shellback i jest na ten moment moim ulubionym zegarkiem. Do tego pasuja mu kazde gacie :D 

 

20230104_191959.thumb.jpg.ddcbb14500c53bbb2f7edf200454d86a.jpg20230104_192128.thumb.jpg.6e46164f49e52777eef12d195c467f73.jpg20230104_192300.thumb.jpg.060699ca728c0b0acd201108339030dc.jpg20230104_192441.thumb.jpg.c4204c59ff21c39e2c33f824c5252d25.jpg20230104_192639.thumb.jpg.1b89cbb56bce2b077803f1cef2b86a4b.jpg

Edytowane przez Exuberant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem zupełnie tego brandu. Ciekawe modele, widziałem, że mieli wyprzedaż ostatnio i na przykład https://tuseno.com/collections/first-42/products/first-42-rose-gold-white był w fajnej cenie, a zegarek prezentuje się na prawdę zacnie. Całkiem interesująco wygląda też nieprodukowany już Blackwater, chociaż bez zobaczenia na żywo bym się nie skusił. Zapisuje brand i chętnie zobaczę jak będzie się prezentował Windseeker, bo nazwa chwytliwa, wstępny projekt tarczy - również :) 

 

A co do różnych "gaci" dla Shellbacka, to tam by nawet pasowała jakaś jaskarawa guma, na lato jak znalazł :D 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shellback też zwrócił moją uwagę, choć jak czytam bransa wymaga poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niebieskiego Shellbacka i bardzo pozytywnie wspominam. Fajny zegar, wygodny i ciekawie wykonany. Pierwszy gdzie bransolety nie chciałem zmieniać na pasek :) sprzedałem jak wjechał niebieski Tudor BB58 i nie miałem miejsca na dwa tak podobne zegarki.

Czekam na Windseekera. Dzisiaj ogłosili że będzie w Q1 2023, jestem na liście :) 

 

https://tuseno.com/collections/windseeker

4502FDCD-75A5-4B46-984C-63711ABD2E6F.jpeg

1E78F7D9-7525-4F20-8F89-245C07D3EE27.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jakubjj napisał(-a):

Miałem niebieskiego Shellbacka i bardzo pozytywnie wspominam. Fajny zegar, wygodny i ciekawie wykonany. Pierwszy gdzie bransolety nie chciałem zmieniać na pasek :) sprzedałem jak wjechał niebieski Tudor BB58 i nie miałem miejsca na dwa tak podobne zegarki.

Czekam na Windseekera. Dzisiaj ogłosili że będzie w Q1 2023, jestem na liście :) 

 

https://tuseno.com/collections/windseeker

 

Nie dziwię się, bo rzeczywiście Shellback i w moim przypadku mimo własnego charakteru zastępuje mi trochę Tudora. Niebieski jest równie świetny co czarny, jednak lakierowana tarcza wygrała ze szlifowaną. Mają w tym roku wypuścić kilka nowych wersji kolorystycznych, świetnie mogłaby wyglądaj czarna tarcza z niebieskim bezlem. 

 

Też zapisałem się na listę Windseekera, wygląda to na coś w klimatach Aqua Terry. Piszą, że te żłobienia na tarczy mają przypominać kształtem zagięte żagle, a bardziej przywodzą na myśl globus :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Exuberant napisał(-a):

 

Nie dziwię się, bo rzeczywiście Shellback i w moim przypadku mimo własnego charakteru zastępuje mi trochę Tudora. Niebieski jest równie świetny co czarny, jednak lakierowana tarcza wygrała ze szlifowaną. Mają w tym roku wypuścić kilka nowych wersji kolorystycznych, świetnie mogłaby wyglądaj czarna tarcza z niebieskim bezlem. 

 

Też zapisałem się na listę Windseekera, wygląda to na coś w klimatach Aqua Terry. Piszą, że te żłobienia na tarczy mają przypominać kształtem zagięte żagle, a bardziej przywodzą na myśl globus :D

 

Zależało mi na mocno niebieskim zegarku, a ten szlif wyszedł mocno specyficzny. Za ciemny jak na moje potrzeby. Chciałem wakacyjny zegarek :)

Może coś ciekawego pokażą w połowie roku.

 

Dopóki pokazywali tylko częściowo tarczę to kojarzyło mi się z żaglówką :) Teraz faktycznie globus. Może szykują pod GMT? :) 

 

Więcej zdjęć Windseekera w tym tyg, premiera na początku lutego. Te niebieskie szlify wyglądają jak w Shellbacku. Tym razem czarny jakoś bardziej mi się podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedpremierowe fotki Windseekera. :) Oficjalnie będzie dostępny 17 lutego i tego dnia cena za zegarek to 600 dolarów (później drożej). Mam na szczęście kilka dni na decyzję, ale to raczej kwestia kolorystyki - niebieski lub czarny. :)

Ktoś jeszcze zamawia?  Jak wrażenia? Więcej fotek na stronie https://tuseno.com/collections/windseeker.

 

 

windseeker3.png

windseeker2.png

Untitled-1.png

Edytowane przez jakubjj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jakubjj

 

Nie widzę w ofercie białego, a ten najbardziej mi przypadł do gustu. Orientujesz się czemu? Czy one mają być dostępne w późniejszym terminie? Ogółem bardzo dobrze się prezentują, niby trochę inspiracja Omegą, a jednak zupełnie inaczej to wygląda. Ja jestem zdecydowanie na tak, być może skuszę się kiedyś na białego, chociaż mikrobrandy mocno nacierają i wybór jest niesamowity :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2023 o 18:27, jezyk10 napisał(-a):

@jakubjj

 

Nie widzę w ofercie białego, a ten najbardziej mi przypadł do gustu. Orientujesz się czemu? Czy one mają być dostępne w późniejszym terminie? Ogółem bardzo dobrze się prezentują, niby trochę inspiracja Omegą, a jednak zupełnie inaczej to wygląda. Ja jestem zdecydowanie na tak, być może skuszę się kiedyś na białego, chociaż mikrobrandy mocno nacierają i wybór jest niesamowity :D 

 

Wydaje mi się że ten srebrny to biały tylko w zależności od światła inaczej wygląda. Na razie wypuszczają to co mają, nie słyszałem o dodatkowych modelach. Potem w okoliach czerwca/lipca będzie info o V2 Shellbacka i w zależności od reakcji rynku będą myśleć co dalej. Mały brand ale idą do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, jakubjj napisał(-a):

 

Wydaje mi się że ten srebrny to biały tylko w zależności od światła inaczej wygląda. Na razie wypuszczają to co mają, nie słyszałem o dodatkowych modelach. Potem w okoliach czerwca/lipca będzie info o V2 Shellbacka i w zależności od reakcji rynku będą myśleć co dalej. Mały brand ale idą do przodu.

 

Faktycznie! Nie wpadłbym na to,  ponieważ różnica jak dla mnie jest ogromna pomiędzy foto z tego wątku, a zdjęciem produktu na oficjalnej stronie. A Ty już zdecydowałeś się na kolor?

Edytowane przez jezyk10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2023 o 17:02, jakubjj napisał(-a):

Przedpremierowe fotki Windseekera. :) Oficjalnie będzie dostępny 17 lutego i tego dnia cena za zegarek to 600 dolarów (później drożej). 

Jeśli mieszkasz poza EU to 600 dolarów, ale jeśli w EU to obawiam się, że €749... A później drożej.

Edycja: jak się na niego zdecydujesz, daj znać, jak przebiegł proces zakupu.

Edytowane przez AK&AK

Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2023 o 22:47, jezyk10 napisał(-a):

 

Faktycznie! Nie wpadłbym na to,  ponieważ różnica jak dla mnie jest ogromna pomiędzy foto z tego wątku, a zdjęciem produktu na oficjalnej stronie. A Ty już zdecydowałeś się na kolor?

 

Nadal kombinuję i zaczynam się wahać :D ( zegarek nadal mi sie podoba ale czy ja serio potrzebuję kolejnego ) :) temat rozwojowy, jeszcze mam chwilę. :)

 

W międzyczasie wpadło kilka krótkich filmów: 

 

 

 

 

Są tez pierwsze recenzje:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jakubjj dziękuję za podzielenie się. Trzeba przyznać, że prezentują się wyśmienicie. Światło musi robić wspaniały spektakl na tarczy. Biorę się za obejrzenie recenzji ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, watchgeek napisał(-a):

Waham się między srebrnym a niebieskim straumem, ale wygląda obłędnie..

Freudowska pomyłka, też skandynawia, ale tu Tusenö nie Straum :D

 

Mnie rozczarował ten zegarek, po prostujest trochę nudny. Ot taka Aqua Terra na normalną kieszeń. Ale wykonanie, włącznie z bransoletą, wygląda na równie dobre jak w Shellbacku. Z kolorem nie ma się co wahać, niebieski czytelniejszy i szlif na tarczy lepiej się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grupie ankieta, ktory kolor maja dodac jako nastepny dla Windseekera. Nie powiem, oba prezentuja sie ladnie.

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę i tekstMoże być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i zegarek na rękęMoże być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę i tekst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.