Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
11radekw

Longines va Stowa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, poproszę o poradę. Chce zakupić typowy automat do noszenia na co dzień do jeansów, koszuli, koszulki polo itp.

 

Mam na oku Longines Spirit 40 oraz Stowa Flieger 40 lub unitas 41. Oba na czarnej tarczy. Nadgarstek 17cm, longinesa mierzyłem i jest Ok.

 

Co bardziej z doświadczenia się nada, jak wyglada kwestia różnic w mechanizmie, jakości itp ze zdjęć oba są ładne.


cena podobna bo biorę pod uwagę używki

 

a może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym spirita, to piękne zegarki.

Mechanizmy raczej porównywalne, co do jakości.

 

Z innych marek do polecenia: Sinn, Oris, Damasko, Laco, Dekla, Epos, Glycine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię nie drażni brakujący indeks na trzeciej w Spiricie i jego przydługie ucha, to Spirit. W końcu to chronometr.
Stowa bardzo fajna (akurat mam właśnie dzisiaj na nadgarstku), ale jak to B-Uhr - taka dość surowa i prosta. Raczej kolejny zegarek w kolekcji.
Zobacz sobie i przymierz mniejszego Spirita o średnicy 37mm. To nowość. Ma poprawione niedociągnięcia większego brata. Uszy są krótsze a datownik jest na godzinie szóstej. Mierzyłem ostatnio i wygląda fajnie. Na mojej ręce wydawał mi się trochę za mały, ale ja mam nadgarstek gdzieś tak pod 18cm.
 
Zaraz wrzucę zdjęcie z przymiarki:
 
 
655411cb3b2cc8957dfb9502c00321dd.jpg

8f77a58199410c3ccf0a0266db42dac3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj mierzyłem taką wersję ale na bransolecie i z tarczą edycji limitowanej taką ziarnistą. Jednak wrażenia mam całkowicie inne, za mały rozmiar.

 

Na Twoim zdjęciu wygląda Ok, ale mi na żywo nie przypasował. Wersja 40 nie była taka zła i uszy nie wystawały po za nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Longinesa, spirit jest świetny dodatkowo posiada COSC, a dla mnie każda STOWA wydaję się być surowa i trochę nudna.

2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Jak Cię nie drażni brakujący indeks na trzeciej w Spiricie i jego przydługie ucha, to Spirit. W końcu to chronometr.
Stowa bardzo fajna (akurat mam właśnie dzisiaj na nadgarstku), ale jak to B-Uhr - taka dość surowa i prosta. Raczej kolejny zegarek w kolekcji.
Zobacz sobie i przymierz mniejszego Spirita o średnicy 37mm. To nowość. Ma poprawione niedociągnięcia większego brata. Uszy są krótsze a datownik jest na godzinie szóstej. Mierzyłem ostatnio i wygląda fajnie. Na mojej ręce wydawał mi się trochę za mały, ale ja mam nadgarstek gdzieś tak pod 18cm.
 
Zaraz wrzucę zdjęcie z przymiarki:
 
 
655411cb3b2cc8957dfb9502c00321dd.jpg

8f77a58199410c3ccf0a0266db42dac3.jpg

Jak ulał, tylko brać!


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości biały, czarny czy niebieski? W Kruku mówili mi, że najlepiej sprzedaje się biały, a niebieski na końcu.

 

Czarny z kolei ma tarczę taką zwykłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 11radekw napisał(-a):

A z ciekawości biały, czarny czy niebieski? W Kruku mówili mi, że najlepiej sprzedaje się biały, a niebieski na końcu.

 

Czarny z kolei ma tarczę taką zwykłą.

Kolor to rzecz gustu, nikt tutaj Ci nie powinien radzić w tym zakresie.

Mi się podoba odcień niebieskiego, ale to pewnie przez to, że głównie nosze się w granatach.

Każdy z tych trzech kolorów ma inną fakturę. Ziarnistą, matową i szlif.

Zastanów się na spokojnie i nie podejmuj pochopnej decyzji.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines jest chyba bardziej interesującą propozycją od Stowy. W kwestii jakości, przewaga również jest po stronie Spirita. Alternatywami (w podobnych cenach) mogą być 

Hamilton (Khaki lub Murph), Sinn 556, Oris (Big Crown Pilot).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na Stowe oddam głos. Pilot, może mniej uniwersalny ale za to ma więcej charakteru. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam jeszcze Sinna 556 ale w porównaniu do Longinesa to przeraża mnie, że w tej cenie jest tylko prosta Satelita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta prosta Sellita jest w wersji Premium czyli odpowiedniku ETA Top.

To, że coś nie jest certyfikowanym chronometrem nie oznacza, że nie będzie dokładne.

Koszt serwisu Sellity czy ETY będzie niższy niż serwis mechanizmu dedykowanego dla Longines’a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 11radekw napisał(-a):

Oglądam jeszcze Sinna 556 ale w porównaniu do Longinesa to przeraża mnie, że w tej cenie jest tylko prosta Satelita.

Koniecznie przeczytaj ten temat.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, 11radekw napisał(-a):

Oglądam jeszcze Sinna 556 ale w porównaniu do Longinesa to przeraża mnie, że w tej cenie jest tylko prosta Satelita.

Sellita czy eta była/jest i zapewne będzie "wkładana" do dużo droższy zegarków. Patrz np. IWC, Tag i inni. Przy serwisie to są same plusy dodatnie.  ;) Jak zresztą napisał 

8 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

... Koszt serwisu Sellity czy ETY będzie niższy niż serwis mechanizmu dedykowanego dla Longines’a.

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada porównanie tego Spirita do Oris BIG CROWN PROPILOT BIG DATE w wersji 41mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, 11radekw napisał(-a):

A jak wypada porównanie tego Spirita do Oris BIG CROWN PROPILOT BIG DATE w wersji 41mm?

Pod jakim kątem, mechanizmu?

Nie znam się na werkach, ich budowie, jakości wykonania, dokładności chodu, trwałości, natomiast suche dane wskazują przewagę Longines m.in. rezerwa chodu, certyfikat chronometru i krzemową sprężynę balansu.

Na stronie calibercorner.com możesz sobie porównać mechanizmy Sellita 220-1 i ETA A31.L11.

Mi jako codzienny kompan zdecydowanie bardziej odpowiada SPIRIT; wydaje się być bardziej uniwersalny.

Bardzo mi się widzą Orisy, ale w tym przypadku zdecydowanie wybrałbym Longines.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za zaangażowanie i pomoc w ww temacie. Mam o czym myśleć w kolejnych dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2023 o 10:40, 11radekw napisał(-a):

Dlatego tez kusi mnie jeszcze zakup GS ale z mechanizmem kwarcowym.

Masz na bazarku fajnego gs'a kwarcowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.