Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zaenczkowski

Identyfikacja zegarka kieszonkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę pomoc w identyfikacji marki zegarka kieszonkowego.

Przepraszam za paskudne zdjęcia.
Z góry dziękuje. 

20230105_121141.jpg

20230105_120918.jpg

20230105_125048.jpg

20230105_121019.jpg

20230105_121048.jpg

20230105_124925.jpg

20230105_125000.jpg

20230105_120805.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kieszonkowy, w kopercie ze srebra,krytej, mechanizm w typie cal. Lepine V z wychwytem kotwicowym. Najciekawsza jest nazwa sprzedawcy... Patek&Cie, co może świadczyć o tym, że zegrek został wykonany w manufakturze Antoniego Patka, przed związaniem się z Adrienem Philippe, a po rozstaniu się z Franciszkiem Czapkiem, co nastąpiło w roku 1845... Czyli zegarek mógł powstać pomiędzy 1845 a 1851 rokiem...o czym świadczy numer 2254... Ciekawy przedmiot...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kiniol napisał(-a):

Zegarek kieszonkowy, w kopercie ze srebra, mechanizm w typie cal. Lepine V z wychwytem kotwicowym. Najciekawsza jest nazwa sprzedawcy... Patek&Cie, co może świadczyć o tym, że zegrek został wykonany w manufakturze Antoniego Patka, przed związaniem się z Adrianem Philippe, a po rozstaniu się z Czapkiem... 

 

Moim zdaniem podrobka Patka z epoki, bylo tego troche

 

https://www.ricardo.ch/de/a/patek-co-geneve-ancre-13-rubis-taschenuhr-antik-1210701738/

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu sie numer zgadza... Nie sądzę, by to była podróbka...chociaż... wszystko jest możliwe... Bo przeglądając fotki z zegarkami Patka z tego okresu, to faktycznie ten egzemplarz, za przeproszeniem, "biedą trąci"...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając książkę Benaimina Czapli o Patku i słuchając. ekspertów na spotkaniu autorskim, to nie słyszałem o zegarkach Patka w srebrnych kopertach. Były to koperty złote i dodatkowo 18k ponieważ w Genewie nie było możliwości używania innego złota. Także nawet zegarki w 14k złocie nie spełniałyby tego warunku. 

Ponadto jakość wykonania prezentowanego zegarka jest bardzo słaba, także jak dla mnie nie jest to oryginał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wewnętrzny dekielek chyba nie jest nawet ze srebra, a koślawo nabite numery...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hecke napisał(-a):

Czytając książkę Benaimina Czapli o Patku i słuchając. ekspertów na spotkaniu autorskim, to nie słyszałem o zegarkach Patka w srebrnych kopertach. Były to koperty złote i dodatkowo 18k ponieważ w Genewie nie było możliwości używania innego złota. Także nawet zegarki w 14k złocie nie spełniałyby tego warunku. 

Ponadto jakość wykonania prezentowanego zegarka jest bardzo słaba, także jak dla mnie nie jest to oryginał. 

 

 

To mozliwe, ze sie zle wsluchiwales 😉

Oczywiscie byly srebrne Patki

https://www.christies.com/en/lot/lot-6049977

https://www.christies.com/lot/patek-philippe-a-silver-openface-pocket-watch-6049991/?intObjectID=6049991&lid=1


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może mowa była tylko o złotych Patkach. Co nie zmienia faktu, ze jakoś tego zaprezentowanego jest słaba i raczej  Patek nie pozwoliłby sobie na taką jakość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Hecke napisał(-a):

Być może mowa była tylko o złotych Patkach. Co nie zmienia faktu, ze jakoś tego zaprezentowanego jest słaba i raczej  Patek nie pozwoliłby sobie na taką jakość. 


Tutaj całkiem się zgadzam, grawerka jest zrobiona krzywo, i firma Patek nie pozwoliła bym sobie czegoś takiego.
Zegarek jest u kolegi zegarmistrza, po jutrze zrobię jeszcze parę zdjęć.

20230105_120808.jpg

20230105_120855.jpg

20230105_121132.jpg

20230105_121012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że grawerka jest krzywa to wina że okręcił się dekielek w ramce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

Swoją drogą dobrze byłoby aby ktoś kto lepiej zna się na zegarkach Patka wypowiedział się w tym temacie. Patek bez Czapka działał od 1845 roku a w 1851 do nazwy zostało dodane nazwisko Philippe. Tym samym ten zegarek musiałby być wyprodukowany w okresie pomiędzy 1845 a 1851. Był to okres restrykcyjnych regulacji dotyczących użycia i obrotu metalami szlachetnymi w Genewie. Tak jak napisałem, w wyrobach ze złota można było stosować tylko złoto 18k. Nie wiem jak było ze srebrem ale jeśli w tym okresie było dopuszczone do użycia w wyrobie kopert do zegarków w Genewie to, zapewne też były one rygorystyczne. Co do wskazanego zegarka z aukcji Christies to powstał on już w XX wieku sporo czasu po śmierci Patka i Philippe. 

Liberalizacja przepisów co do obrotu metalami szlachetnymi w Genewie miała miejsce w roku 1851, czyli w roku dodania w nazwie firmy: Philippe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Hecke napisał(-a):

Swoją drogą dobrze byłoby aby ktoś kto lepiej zna się na zegarkach Patka wypowiedział się w tym temacie. Patek bez Czapka działał od 1845 roku a w 1851 do nazwy zostało dodane nazwisko Philippe. Tym samym ten zegarek musiałby być wyprodukowany w okresie pomiędzy 1845 a 1851. Był to okres restrykcyjnych regulacji dotyczących użycia i obrotu metalami szlachetnymi w Genewie. Tak jak napisałem, w wyrobach ze złota można było stosować tylko złoto 18k. Nie wiem jak było ze srebrem ale jeśli w tym okresie było dopuszczone do użycia w wyrobie kopert do zegarków w Genewie to, zapewne też były one rygorystyczne. Co do wskazanego zegarka z aukcji Christies to powstał on już w XX wieku sporo czasu po śmierci Patka i Philippe. 

Liberalizacja przepisów co do obrotu metalami szlachetnymi w Genewie miała miejsce w roku 1851, czyli w roku dodania w nazwie firmy: Philippe. 

 

 

Nie bardzo mi sie chce przeszukiwac moje "archiwa".

Napisales, ze nie bylo srebrnych Patkow, pokazalem Ci, ze byly, pierwszy z przykladow to 1876.

Podtrzymuje to co napisalem, wg mnie to co autor pokazal, to podrobka Patka z drugiej polowy XIXw.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szpindlakfan napisał(-a):

Sorry. zupełnie nie na temat, czy może orientujesz się czy istnieje jakaś szansa na założenie tam konta (ricardo.ch) mając polski adres?

 

Mogles napisac priv 😉 Nie, nie istnieje, musisz miec adres w CH i ztcp telefon tez.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Nie bardzo mi sie chce przeszukiwac moje "archiwa".

Napisales, ze nie bylo srebrnych Patkow, pokazalem Ci, ze byly, pierwszy z przykladow to 1876.

Podtrzymuje to co napisalem, wg mnie to co autor pokazal, to podrobka Patka z drugiej polowy XIXw.

Odnoszę się do okresu 1845-1851, nie do całego okresu produkcji zegarków Patek. Czyli do czasu gdy obowiązywały restrykcyjne przepisy dotyczące obrotu metalami szlachetnymi w Genewie. W przypadku złota wymogiem było używanie złota 18k o czym można przeczytać w książce Beniamina Czapli. Jak było w przypadku srebra i czy można było stosować w tym okresie  srebro w produkcji kopert nie wiem. Mogę się tylko opierać na przypuszczeniu , ze skoro Patek narzekał na te regulacje i prosił znajomych o przesyłanie złota 18k to nie używał srebra, które było znacznie tańsze i nie stwarzałoby  mu problemów aby produkować zegarki w tym okresie właśnie ze srebra. Ale jak napisałem wyżej to tylko przypuszczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Hecke napisał(-a):

Odnoszę się do okresu 1845-1851, nie do całego okresu produkcji zegarków Patek. Czyli do czasu gdy obowiązywały restrykcyjne przepisy dotyczące obrotu metalami szlachetnymi w Genewie. W przypadku złota wymogiem było używanie złota 18k o czym można przeczytać w książce Beniamina Czapli. Jak było w przypadku srebra i czy można było stosować w tym okresie  srebro w produkcji kopert nie wiem. Mogę się tylko opierać na przypuszczeniu , ze skoro Patek narzekał na te regulacje i prosił znajomych o przesyłanie złota 18k to nie używał srebra, które było znacznie tańsze i nie stwarzałoby  mu problemów aby produkować zegarki w tym okresie właśnie ze srebra. Ale jak napisałem wyżej to tylko przypuszczenie. 

 

Nie wiem do czego sie odnosisz, jesli tego nie napiszesz. Odpowiedzialem Ci na to co napisales. Dla przypomnienia:

3 godziny temu, Hecke napisał(-a):

Czytając książkę Benaimina Czapli o Patku i słuchając. ekspertów na spotkaniu autorskim, to nie słyszałem o zegarkach Patka w srebrnych kopertach. Były to koperty złote i dodatkowo 18k ponieważ w Genewie nie było możliwości używania innego złota. Także nawet zegarki w 14k złocie nie spełniałyby tego warunku. 

Ponadto jakość wykonania prezentowanego zegarka jest bardzo słaba, także jak dla mnie nie jest to oryginał. 

 

Nie wiem tez co Antoni Patek myslal czy na co narzekal jak jeszcze zyl i mysle, ze nikt tego nie wie 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Nie wiem do czego sie odnosisz, jesli tego nie napiszesz. Odpowiedzialem Ci na to co napisales. Dla przypomnienia:

 

Nie wiem tez co Antoni Patek myslal czy na co narzekal jak jeszcze zyl i mysle, ze nikt tego nie wie 😉

Można o tym przeczytać w książce, gdzie cytowane są listy Patka do przyjaciół. Także coś tam wiadomo. Strona 194. Polecam. 

A odnoszę się do przedmiotu pokazanego w tym wątku, czyli zegarka, który według firmy powinien być datowany na lata 1845-1851 a nie na cały okres produkcji. Oczywiście wiemy, że to nie jest oryginał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Hecke i Szef... albo nie macie czasu, albo nie chce Wam się czytać wpisów... Antoni Patek po rozstaniu z Franciszkiem Czapkiem sygnował zegarki Patek&Cie i w okresie swej działalności bez wspólnika w nazwie, nie produkował zegarków w srebrnych kopertach... Po wejściu do spółki Adriena Philippe'a zegarki w srebrnych kopertach produkował, wiem, bo miałem... Numer na kopercie zgadza się z okresem działania firmy Patek bez współnika w nazwie... aczkolwiek faktycznie zegrek z postu może być uznany za podrobiony wyrób firmy Patek&Cie gdyż jest niskiej jakości...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kiniol napisał(-a):

Panowie Hecke i Szef... albo nie macie czasu, albo nie chce Wam się czytać wpisów... Antoni Patek po rozstaniu z Franciszkiem Czapkiem sygnował zegarki Patek&Cie i w okresie swej działalności bez wspólnika w nazwie, nie produkował zegarków w srebrnych kopertach... Po wejściu do spółki Adriena Philippe'a zegarki w srebrnych kopertach produkował, wiem, bo miałem... Numer na kopercie zgadza się z okresem działania firmy Patek bez współnika w nazwie... aczkolwiek faktycznie zegrek z postu może być uznany za podrobiony wyrób firmy Patek&Cie gdyż jest niskiej jakości...

To chyba wynika z naszej dyskusji, że wiemy o okresie, w którym spółka Patka miała firmę o brzmieniu Patek & Cie (1845-1851), daty nie są przypadkowe. Natomiast nie znalazłem informacji źródłowych, że w tym okresie nie produkował zegarków w srebrnych kopertach. Jedynie w oparciu o treść listów Patka do przyjaciół cytowanych w książce Beniamina domniemam, że w tym czasie produkowane były przez Patka tylko zegarki w złotych kopertach 18k. Jeśli masz jakieś potwierdzenie tego, to prośba o przekazanie informacji w tym zakresie. 

Co do okresu po 1851, to tak jak napisałem, zmieniły się regulacje prawne w Genewie i prawo w tym zakresie zostało zliberalizowane, co pozwoliło na stosowanie niższej jakości metali szlachetnych w produkcji wyrobów w Genewie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm francuski Lepine kaliber V, był bardzo popularnym mechanizmem używanym w stanie surowym, przez wiele rożnych manufaktur, które go wykańczały po swojemu. Produkowany był w tej formie miedzy 1850 do 1870, a w roku 1870 miał już naciąg przy pomocy koronki. 

Czy ten zegarek mógł być złożony przez manufakturę Patek... hmm... teoretycznie mógłby być, bo Patek na początku składał zegarki z czego się tylko dało, jednak myślę, ze obecna firma Patek Philippe do tego zegarka się nie przyzna i nie potwierdzi, że był złożony przez firmę Patek & Cie.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.