Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TimeWaitsForNoOne

Kieszonkowa mechaniczna ARSA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Pytanie jest raczej o identyfikację zegarka niż o jego autentyczność, bo nie sądzę, by ktokolwiek podrabiał raczej zapomnianą markę, która nigdy nie pretendowała do haute horlogerie.

Zegarek nie jest mój, nie planuję go kupować - zaoferowałem się, że dowiem się co nieco na jego temat i zupełnie poległem. Tzn. wiem, że firma ARSA (Auguste Reymond SA) była swego czasu dość znaczącym - przynajmniej ilościowo - producentem, że znana była m.in. z zegarków dla niedowidzących i że obecnie zegarki produkowane są pod marką Auguste Reymond, a nie ARSA, ale kompletnie nie mogę znaleźć, co to za model i z jakiego okresu pochodzi. Wygląda, że jest zbyt młody, by pytać o niego w dziale vintage, ale logo ARSA już dawno nie jest używane. Oczywiście ułatwieniem zapewne byłyby zdjęcia mechanizmu, ale niestety nie miałem jak otworzyć zegarka. Nie wiem też na razie nic na temat tego, skąd ten konkretny egzemplarz się wziął.

Jego właścicielka chciałaby też znać jego wartość, ale jako że na Forum nie wyceniamy zegarków, tego pytania nie zadaję. Tym niemniej byłbym wdzięczny na sugestie, czy po zidentyfikowaniu modelu warto w ogóle poświęcać czas na szukanie podobnych na aukcjach, czy też lepiej uznać, że wartość jest co najwyżej sentymentalna.

 

TimeWaitsForNoOne

DSC_4656.jpg

DSC_4658.jpg

DSC_4659.jpg

DSC_4662.jpg

DSC_4663.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość sentymentalna. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka kieszonka z czasów, kiedy nikt już nie nosił kieszonek. w środku pewnie Unitas.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek spójny stylistycznie, nie razi w oczy tandetą, całkiem fajny.

Tylny dekielek masz na zawiasie, więc dostanie się do mechanizmu to żaden problem (trzeba albo podważyć po przeciwnej stronie do zawiasu, albo wcisnąć koronkę).

Jeśli w środku jest Unitas "na kamieniach"a nie jakiś buksiak, to uważam że nie ma wstydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze jest to mój który sprzedałem na olx jakies 1,5 roku temu ,poszedł zdaje sie  za 450zł  jezeli sie nie myle gdzies chyba do lublina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

W dniu 8.01.2023 o 19:02, Wieniek1410 napisał(-a):

Zegarek spójny stylistycznie, nie razi w oczy tandetą, całkiem fajny.

Tylny dekielek masz na zawiasie, więc dostanie się do mechanizmu to żaden problem (trzeba albo podważyć po przeciwnej stronie do zawiasu, albo wcisnąć koronkę).

Jeśli w środku jest Unitas "na kamieniach"a nie jakiś buksiak, to uważam że nie ma wstydu.

Oczywiście, że nie ma wstydu, choć noszenie jakiegokolwiek zegarka kieszonkowego jest dziś jeszcze większym ekscentryzmem niż naręcznego ;)

 

W dniu 8.01.2023 o 19:58, jarek08s napisał(-a):

byc moze jest to mój który sprzedałem na olx jakies 1,5 roku temu ,poszedł zdaje sie  za 450zł  jezeli sie nie myle gdzies chyba do lublina

Nie znam pochodzenia tego ze zdjęć, ale na pewno jego właścicielka ma go dłużej niż 1,5 roku. Tym niemniej to cenna wskazówka na temat rynkowych cen.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.