Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artme

Chronograf - włączony czy nie?

Chronograf - włączony czy nie?  

38 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zawsze ciekawiło mnie jak ulubieńcy owej komplikacji używają czy wykorzystują swoje chronografy 😊

Jest to komplikacja dość skomplikowana i zegarkomaniaków powinna jego budowa intresować, jednak jak się domyślam nie ona sama w sobie przyciąga użytkowników a... no właśnie - wygląd zegarków z tą komplikacją. Mają one sportowy charakter, dodatkowe puszery i totalizatory na tarczy co czyni je ciekawymi w swoim wyglądzie i odbiorze. Wielu również lubi się nimi "pobawić" włączając i resetując mechanizm a do tego faktycznie mogą czasem się przydać. Mnie chronografy zawsze podobały się najbardziej, choć często miewają dla mnie wady takie jak brak daty, nieruchoma duża wskazówka sekundnika, grubość i waga koperty czy choćby mniejsza czytelność. A jednak i tak cały czas miło mi się na nie patrzy i często nosi. Jestem jednak ciekaw jak Wy używacie takich zegarków - czy często korzystacie ze stopera? Włączacie go, aby chodził cały czas czy praktycznie o nim zapominacie i jest tylko "ozdobą" w Waszych czasomierzach?

Zacznę od siebie - może wstyd się przyznać, jednak tak jak z daty korzystam tylko na zegarku, to stoper odpalam na komórce i praktycznie 99% czasu jest wyłączony 😬 Odpalam go od czasu do czasu, aby "przesmarować" mechanizm i tyle 😊 - a Wy? 🤔

 

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do udziału w ankiecie 😎

artme

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych, którym podobają się chronografy najbardziej. 

Funkcji używam w razie potrzeby, chyba głównie przy gotowaniu 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię i kiedy umiem gotować ale chrono używam,  nawet często, dla zabawy albo mierze czas różnych zdarzeń, choć nie jest mi ta ingormacja do kiczego potrzebna, bo popatrzeć na ruch wskazówek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem chronografów. Obecnie nie mam żadnego. Znaczy mam w G, ale to się nie liczy. I przez chwilę tak pozostanie. Obecnie są dla mnie zbyt mało czytelne.  :( Z tych samych powodów data już nie jst dla mnie konieczna jak było to jeszcze nie tak dawno temu. 

 

Kiedy miałem to raczej nie używałem do żadnych pomiarów. Włączałem ponieważ lubiłem sobie popatrzeć jak kręcą się wskazówki i słuchać jak klikają puszery. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam bezel, i korzystam z daty. Rzadko kupuję zegarki z chronografem, mała czytelność (😁).
Myślę, że chronograf w zegarku jest bardzo wygodną i korzystną funkcją.

Edytowane przez Zaenczkowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Jestem fanem chronografów. Obecnie nie mam żadnego. Znaczy mam w G, ale to się nie liczy. I przez chwilę tak pozostanie. Obecnie są dla mnie zbyt mało czytelne.  :( Z tych samych powodów data już nie jst dla mnie konieczna jak było to jeszcze nie tak dawno temu. 

 

Kiedy miałem to raczej nie używałem do żadnych pomiarów. Włączałem ponieważ lubiłem sobie popatrzeć jak kręcą się wskazówki i słuchać jak klikają puszery. 

I ja jestem fanem. Włączam jak potrzebuję albo czasami żeby sobie popatrzeć ale bardzo lubię tą funkcję :)

 

Na tarczy zegarka  coś się  dzieje :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze znajdzie sie kilka osob z ciagle wlaczonym - a tu narazie nikogo 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, artme napisał(-a):

Myslalem, ze znajdzie sie kilka osob z ciagle wlaczonym - a tu narazie nikogo 😁

Ja mam takiego hopla że musiałbym włączyć go równo o pełnej godzinie żeby idealnie chodził z sekundnikiem :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Ja mam takiego hopla że musiałbym włączyć go równo o pełnej godzinie żeby idealnie chodził z sekundnikiem :)

No ja niby tez - i czasem tak robie i co najwazniejsze - testowalem i nie ma to zadnego wplywu na odchylki zegarka - chodzi tak samo 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od środy właczony sobie chodzi razem z zegarkiem :)

 

G5N3L4z.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię chronografy, ale wolę te bardziej czytelne. Data nie jest dla mnie niezbędna i ważniejsze jest to by komponowała się z całością.

Uruchamiam głównie po to by rozruszać mechanizm, bo użytkowo nie pobiją stopera w Casio ;)

Wolę mechaniczne, ale kwarcowe też mnie nie parzą w rękę.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka, ten jest nr1 i raczej tak zostanie. Pamiętam jak parę ładnych lat temu udało mi się go zdobyć, uśmiech pojawiał się za każdym razem jak tylko na niego spojrzałem.....cal. Venus 188 to wspaniały mechanizm, mimo iż to zegarek prawie siedemdziesięcioletni to nawet dziś wzbudza zainteresowanie, a czasem i zachwyt wśród znajomych, którzy nie bardzo siedzą w temacie. 

Co do pytania, to u mnie jest tak: jeśli nie jest na nadgarstku tylko w gablocie to jest raczej wyłączony (choćnie zawsze), natomiast jak tylko gości na ręku natychmiast włączam i sobie patrzę.....😉

20230117_144010.jpg

20221206_132040.jpg

20220730_141446.jpg

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2023 o 16:37, SLAWEK 01 napisał(-a):

... ten jest nr1 i raczej tak zostanie. ...20230117_144010.jpg

20221206_132040.jpg

20220730_141446.jpg

Wcale się nie dziwię . 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Wcale się nie dziwię . 

Dziękuję 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2023 o 16:37, SLAWEK 01 napisał(-a):

Co do pytania, to u mnie jest tak: jeśli nie jest na nadgarstku tylko w gablocie to jest raczej wyłączony (choćnie zawsze), natomiast jak tylko gości na ręku natychmiast włączam i sobie patrzę.....😉

Gratuluje fajnego chrono 😎 a co do caly czas wlaczonego, to chyba jestes jak widac po ankiecie w osamotnieniu 😉 Ciekaw jestem z czego to wynika, bo przeciez kazdy lubi jak cos "plynie" na tarczy a nie stoi 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włączam sporadycznie tylko dla zabawy gdy zegarek mam na ręku, właśnie żeby popatrzeć i pobawić się pusherami. Zdarza mi się, że coś mnie oderwie i tak zostawię, wtedy sobie pochodzi dłużej. 
Jedyne „praktyczne” 🤭 zastosowanie to na basenie, jak z synem mierzyny czasy pod wodą bez oddechu. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, agremi napisał(-a):

...jedyne „praktyczne” 🤭 zastosowanie to na basenie, jak z synem mierzyny czasy pod wodą bez oddechu. 

No ale chyba nie bawisz sie puszerami pod woda? 😳🤨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, w moim Formexie, bawię się bez skrupułów. Taka rola i przenaczenie tego zegarka. Póki co nie zawiódł. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, agremi napisał(-a):

Owszem, w moim Formexie, bawię się bez skrupułów. Taka rola i przenaczenie tego zegarka. Póki co nie zawiódł. 

No to szacun 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna komplikacja, niestety obecnie nie posiadam. Mialem w Tag-u Carrera. Używałem, czy raczej bawiłem się ta komplikacją dość często. W kuchni, podczas grillowania, ale i na autostradzie, zdarzało się przejechać jeden kilometr w mniej niż 15 sekund oczywiście pomiaru dokonywała żona, lub na odwrót. Często używałem tez chronografu podczas biegania, ale tu pojawiał się problem wstrząsów i często pomiar sam się zatrzymywał, lub ja go nieumyślnie wyłączałem. Carrera nie jest tak delikatna jak Moon i spokojnie można w niej pływać, jednak wtedy uważałem żeby nie włączyć przez przypadek, jednak na basen raczej odpada.
Napewno kiedyś wrócę do tej komplikacji.
a17c9d578f3ab2e2754ec602931ffeda.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z włączonym chronografem działał prawie 56 godzin.

287a3e0df2a1e20f415b65902af0e8e6.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem 3-wsakzówkawców. I tylko takie zegarki póki co posiadam. Jednak ostatnio postanawiałem kupić pierwszy mechaniczny chronograf. W celach czysto kolekcjonerskich (takie założenie, bo szczególnym fanem nie jestem). Chciałem żeby to było coś wyjątkowego. Jak wieści kurierskie donoszą, będzie u mnie we wtorek, a z uwagi że jestem na urlopie, pewnie będę miał go w rękach pod koniec przyszłego tygodnia. Czuję jednak, że będę go często nosił, bo bardzo mi się spodobał przy przymiarkach i ma wszystko czego potrzebuję, a nawet więcej. Ciekawe jak chrono z załączonym permanentnie stoperem z dokładnością 1/10s będzie zachowywało się na co dzień... Myślę, że raczej tej funkcji nie będę używał. Dlatego zaznaczam odpowiedź nr 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.