Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
andykrk

Panda. Czy warto Seiko??

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio chodzi za mną myśl o pandzie. Myślałem o czymś Swiss Made ale nie widziałem nic ciekawego do kwoty powiedzmy 5tys. Myślę oczywiście o kwarcu. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na szwajcarską pandę w sensownych pieniądzach to dawajcie znać. Może coś przeoczyłem. Myślę raczej o nowych. Rozmiar też ma znaczenie i dla mnie taki maks to koperta 41 i lug to lug 50.
 

Nie mnie przeglądając internet zacząłem zwracać uwagę nie tylko na szwajcary. I tak w oko wpadło mi takie o to Seiko jak na załączonym zdjęciu. Ma bardzo fajny rozmiar dla mojego 17cm nadgarstka. Tzn 39mm i lug to lug 45,5. W polskich sklepach cena ok 3600 i nie wiem czy nie zbyt wygórowana?
Kolejna sprawą jest sama marka. Zdaje sobie sprawę że jest to bardzo popularna japońska marka. Nie mniej zauważyłem, że na różnych grupach zegarkowych często jest jakaś beka z Seiko. Nie za bardzo rozumiem z czego ona wynika albo nie rozumiem, nie znam genezy tych żartów. Może ktoś mnie oświeci o co chodzi z tymi żartami z Seiko? Może nie warto się w to pchać jeżeli jest to faktycznie jakiś paździerz. W życiu nie przykładam jakiejś wielkiej wagi do marek chociaż oczywiście zwracam na nie uwagę. Nie mniej też staram się unikać marek, które z jakiś powodów stały się obciachowe ( np ze względu na jakieś kompromitujące postępowanie danej firmy, udawanie poziomu na jakim się nie jest, albo logo już nie ma nic wspólnego z firmą która kiedyś istniała i wyrobiła sobie dobrą markę). Więc jak to jest z tym Seiko?

 

Oczywiście proszę też o inne propozycje Pand. Zależy mi żeby miały Szafirowe szkiełko, białą tarczę i były przyzwoicie wykonane.

 

Dodam, że obecnie posiadam Cerine DS1, Certine DS2 Chrono, Longines Hydroconquest i Orienta Kamasu.

 

A13D025F-58A4-4BCC-B63D-2D1B0EDD3353.png

Edytowane przez andykrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 tys. zł to można już kupić mechaniczne chrono na szwajcarskim mechaniźmie.

 

obraz.thumb.png.5e177d667ee6b49f4cf974c6e6af8fa6.png

 

A kwarcowy chronograf to szukałbym w kwocie do 2 tysięcy złotych. Seiko jest OK, gdyby właśnie nie takie propozycje cenowe jak pokazałeś. Kwota 3600 PLN to duuuużo za takiego kwarca.

Zerknij sobie na dobre microbrandy. Może być Dan Henry:

 

Przykładowo Model 1962. W środku siedzi mechanizm Seiko. Nie ma szafiru tylko szkiełko mineralne.

 

obraz.thumb.png.823e26e05073942a3e27edba0d6074de.png

 

Lub model 1964

 

obraz.thumb.png.be00276a8f041494152618c902e53e4e.png

 

Albo coś od Roue:

 

obraz.thumb.png.f5ff94baffa594f38065f18deaadf60e.png

 

albo coś od Stratona:

 

obraz.thumb.png.90fd765948c3e736112733651cc66ddb.png

 

I jeszcze coś od polskiego producenta. Lubianego i cenionego na forum.

 

obraz.thumb.png.b30cb5d0a2fad3ae1873bf54940c4bbc.png

 

A z Seiko Solar to poleciłbym taką Pandę SSC769 jak poniżej. Już ciężko kupić, ale jeszcze gdzieniegdzie bywa. Ta z Danii za 2 kPLN

 

obraz.thumb.png.421362ac2f13a276f534690ea9262f60.png

 

Z Twoim budżetem mógłbyś pomyśleć o Longines V.H.P. z tym, że:

- Wersja chrono jest droga. Nawet z rabatem 20% to będzie jakieś 6300 PLN

- Nie ma wersji panda

 

obraz.png.4c351bce28b34edbe7070a13e965143e.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego solara. W środku chyba seiko. Nie ma szafiru ale też nie kosztuje wiele. Są też białe, trzeba szukać..

IMG20221209111522.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem kiedyś przy okazji ta pande od Seiko i zegarek naprawdę fajny. Rozmiarowo super, ale ta cena jest nieporozumieniem. Za 2.5k można by ją brać.

Co do Seiko to są świetne zegarki i nawet biorąc pod uwagę jakieś ostatnie problemy z mechanizmami czy gorsza QC to chyba nikt kto naprawdę interesuje się zegarkami nie powie Ci że Seiko to "obciachowa" marka. Zresztą tak jak wielokrotnie było to wspominane szansa że ktoś rozpozna co masz na ręku jest bardzo mała:)

 

Z mojej strony taka propozycja, jest większy niż ten Seiko ale możesz przyjrzeć się zegarkom tej marki bo są całkiem ok za nieduże pieniądze.

SP-5086-33_1631149410.jpg

Spinnaker Hydrofoil SP-5086-33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2023 o 18:37, andykrk napisał(-a):

Witajcie. Ostatnio chodzi za mną myśl o pandzie. Myślałem o czymś Swiss Made ale nie widziałem nic ciekawego do kwoty powiedzmy 5tys. Myślę oczywiście o kwarcu. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na szwajcarską pandę w sensownych pieniądzach to dawajcie znać. Może coś przeoczyłem. Myślę raczej o nowych. Rozmiar też ma znaczenie i dla mnie taki maks to koperta 41 i lug to lug 50.
 

Nie mnie przeglądając internet zacząłem zwracać uwagę nie tylko na szwajcary. I tak w oko wpadło mi takie o to Seiko jak na załączonym zdjęciu. Ma bardzo fajny rozmiar dla mojego 17cm nadgarstka. Tzn 39mm i lug to lug 45,5. W polskich sklepach cena ok 3600 i nie wiem czy nie zbyt wygórowana?
Kolejna sprawą jest sama marka. Zdaje sobie sprawę że jest to bardzo popularna japońska marka. Nie mniej zauważyłem, że na różnych grupach zegarkowych często jest jakaś beka z Seiko. Nie za bardzo rozumiem z czego ona wynika albo nie rozumiem, nie znam genezy tych żartów. Może ktoś mnie oświeci o co chodzi z tymi żartami z Seiko? Może nie warto się w to pchać jeżeli jest to faktycznie jakiś paździerz. W życiu nie przykładam jakiejś wielkiej wagi do marek chociaż oczywiście zwracam na nie uwagę. Nie mniej też staram się unikać marek, które z jakiś powodów stały się obciachowe ( np ze względu na jakieś kompromitujące postępowanie danej firmy, udawanie poziomu na jakim się nie jest, albo logo już nie ma nic wspólnego z firmą która kiedyś istniała i wyrobiła sobie dobrą markę). Więc jak to jest z tym Seiko?

 

Oczywiście proszę też o inne propozycje Pand. Zależy mi żeby miały Szafirowe szkiełko, białą tarczę i były przyzwoicie wykonane.

 

Dodam, że obecnie posiadam Cerine DS1, Certine DS2 Chrono, Longines Hydroconquest i Orienta Kamasu.

 

A13D025F-58A4-4BCC-B63D-2D1B0EDD3353.png

 

Seiko bywa przedmiotem żartów chyba głownie z uwagi na potknięcia przy kontroli jakości. Poza tym jest popularną marką, a taki zazwyczaj mają swoich psychofanów i uporczywych krytyków. W tym względzie Seiko nie jest wyjątkiem. 

Wspomniane już propozycje można poszerzyć Hamiltona Chrono. Wprawdzie wypada drożej niż konkurenci, ale chyba wpisuje się w pozostałe kryteria. 

hamilton-american-classic-intra-matic-chronograph-40mm-h38416711.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą i tanią (ok 1000 PLN) alternatywą może też być Timex Q Chronograph 8. 

Timex-Q-Chronograph-8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2023 o 18:37, andykrk napisał(-a):

... Dodam, że obecnie posiadam ... i Orienta Kamasu.

Skoro mam Orienta to nie lękaj się Seiko.  Gorzej nie będzie. A Seiko to dobra manufaktura. Co prawda ostatnio u nich trochę pogorszyła się kontrola jakości ale nadal ma super modele. 

 

Co do Pand to wyżej masz podany pełen wachlarz. Ten jest fajny. 

W dniu 11.01.2023 o 09:51, MacSen napisał(-a):

Timex-Q-Chronograph-8.jpeg

 

Zerknij jeszcze na plastikowe Swatch moony. Może któryś wpadnie w oko. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.