Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kejwus

Bransoleta Omega seamaster diver 300m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

mam pytanko techniczne 😊.

Jaką długość ma Bransoleta od omegi seamaster diver 300m.Chcę dokupić , znalazłem ofertę ale nie jestem pewien czy są wszystkie ogniwa,sprzedający mówi że długość bransolety jest ok.17,5 cm.Czy to ok.?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcia od sprzedającego? Najprościej będzie policzyć ilość ogniw i porównać ze zdjęciami na stronie Omegi/AD, np. tutaj https://www.watches-of-switzerland.co.uk/Omega-Seamaster-Diver-300-Co+Axial-Mens-Watch-O21030422003001/p/17331438 (czwarte zdjęcie)

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ,ok.dzięki

 

 

Edytowane przez kejwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kejwus napisał(-a):

Witam wszystkich serdecznie,

mam pytanko techniczne 😊.

Jaką długość ma Bransoleta od omegi seamaster diver 300m.Chcę dokupić , znalazłem ofertę ale nie jestem pewien czy są wszystkie ogniwa,sprzedający mówi że długość bransolety jest ok.17,5 cm.Czy to ok.?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Jeśli jest to Omega Seamaster DIVER 300M z aluminiowym bezelem i zapięciem posiadającym grawer "Omega Seamaster Professional" (bez względu czy wersja 41mm czy 36mm) to długość bransolety 17,5 cm jest oryginalną długością (na którą składa się maskownica, 6 pełnych ogniw i połówka ogniwa - jedna strona; maskownica, 5 pełnych ogniw i połówka - druga strona). Natomiast w przypadku wersji z ceramicznym bezelem i zapięciem posiadającym grawer "Omega" (również bez względu czy wersja 41mm czy 36mm) to oryginalna długość bransolety wynosi 18,5 cm (dołożono po jednym pełnym ogniwie na każdą stronę przy jednoczesnym skróceniu długości samego zapięcia). W załączeniu foto z katalogu pasków i bransolet stosowanych przez Omegę.  

IMG20230111211922.jpg

IMG20230111211937.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo panie Vincent Eastman😁 👍 Tak to wygląda.

Screenshot_2023-01-11-14-35-27-53_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64~5.jpg

Edytowane przez kejwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kejwus napisał(-a):

Dziękuję bardzo panie Vincent Eastman😁 👍 Tak to wygląda.

Screenshot_2023-01-11-14-35-27-53_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64~5.jpg

 

Jest pelna, 12 ogniw. Ztcp powinna styknac spokojnie na 18,5-19cm 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kejwus napisał(-a):

Dziękuję bardzo panie Vincent Eastman😁 👍 Tak to wygląda.

Screenshot_2023-01-11-14-35-27-53_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64~5.jpg

Mój poprzedni post dotyczył wymiarów dwóch typów bransolet stosowanych w poprzednich modelach Omegi Seamaster Diver 300M. Tymczasem ze zdjęcia, które obecnie zamieściłeś wnioskuję, że chodzi o bransoletę do najnowszej Omegi Seamaster Diver 300M 42mm cal. 8800. Nie posiadam katalogu z bransoletami do bieżących modeli. W miejsce zdjęć z katalogu podsyłam linki do forum Omegi i Watchuseek, z dokładnymi zdjęciami takiej bransolety. Możesz porównać z bransoletą, którą chcesz kupić. Będziesz potrzebował jedynie pozyskać zdjęcia jej wewnętrznej strony aby sprawdzić, czy występują zgodne oznaczenia referencji bransolety (na końcowych jej ogniwach: STZ0010108) i referencji zapięcia (STZ001159). Bransoleta przy pełnej długości powinna mieć po 6 pełnych ogniw + połówka na każdą ze stron. Z foto, które zamieściłeś wychodzi, że ta, którą chcesz kupić właśnie tyle ma (wliczając w to zapasowe ogniwa). Jedynie długość coś się nie zgadza. Pisałeś o ok. 17,5 cm, a powinna mieć ok. 18,5 cm (por. ze zdjęciami z Watchuseek - w tle miarka w calach). Różnicę 1 cm może tłumaczyć półtorej ogniwa, które widać na zdjęciu zamieszczonym przez Cb (sprzedający podając wymiary mógł ich nie uwzględnić).

 

https://omegaforums.net/threads/omega-seamaster-300m-stainless-steel-bracelet-stz010108-stz001159.135451/

https://www.watchuseek.com/threads/sold-omega-seamaster-diver-300m-professional-stainless-steel-bracelet-stz010108.5292230/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.