Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ajgor131

Wymiana baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie czy w zegarkach Casio modelach EFR jak ten poniżej da się 

samemu wymienić baterię, głównie chodzi mi o jego rozkręcenie? 

 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-nareczny-casio-edifice-efr-566db-1avuef-11948804293

 

Interesuje mnie to z powodu zakręcanego dekielka i bez żadnych wypustek czy wglębień. 

Edytowane przez ajgor131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu da się to zrobić w domowych warunkach, na dekielku w okolicy 7 godziny powinno być miejsce do jego podważenia za pomocą otwieraka lub noża 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zakręcany ponieważ nie ma widocznych żadnych wgłębień do klucza zegarmistrzowskiego, natomiast jest widoczne miejsce do podważenia dekielka na godzinie 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo radzę uważać. Dekielek będzie ciężko zdjąć, wiem bo sam mam podobny zegarek. I niestety podczas prób zdjęcia dekielka, porysowałem go. Mi to nie przeszkadza. I zegarek ma u mnie dożywocie. Mimo wszystko przestrzegam że taka sytuacja może mieć miejsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia doboru odpowiedniego noża lub otwieraka i nie powinno być większych kłopotów, dekielek można też zabezpieczyć taśmą klejącą przed przypadkowym zarysowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

KOCHANE ("g") FREAKI, 

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH (ponownie) i cieszę się, że dołączyłem do grona/RODZINY...bo to fajne i dobrze jest wiedzieć, że sam nie jestem casiofrikjem(?!?)...i mogę liczyć (?) na Wasze doświadczenie i pomocną dłoń...

 

mam pytanie z cyklu..."APOCO"...(ale)...tak od początku zacznę, wiem, że GW-9500 to "nówka" i wiem również, że akumulator stosowany w tym modelu to PANASONIC CTL 1616, który jest używany przez CASIO w innych sikorach od kilku (?) lat. 

Moje pytanie - ??? czy ktoś wie, jak długo toto działa??? szukałem, chyba nieporadnie, w necie i opinie są "fest"rozbieżne...pomocy???

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź/informację? 

 

Pozdrawiam ☺️ 👍 🙌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, I_G_I napisał(-a):

Moje pytanie - ??? czy ktoś wie, jak długo toto działa??? szukałem, chyba nieporadnie, w necie i opinie są "fest"rozbieżne...pomocy???

I pewnie u każdego będzie inaczej. Zależy jak ten akumulator jest używany, czy często się zdarzy jego rozładowanie do "zera" itd. Chyba nikt jednoznacznie na to pytanie nie odpowie.  Ja strzelam że tak jak w innych zegarkach, pewnie zazwyczaj 10-15 lat. Z drugiej strony ten akumulatorek jest dość tani, także może nie warto się przejmować - najwyżej się wymieni 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mariusz9a napisał(-a):

I pewnie u każdego będzie inaczej. Zależy jak ten akumulator jest używany, czy często się zdarzy jego rozładowanie do "zera" itd. Chyba nikt jednoznacznie na to pytanie nie odpowie.  Ja strzelam że tak jak w innych zegarkach, pewnie zazwyczaj 10-15 lat. Z drugiej strony ten akumulatorek jest dość tani, także może nie warto się przejmować - najwyżej się wymieni 😉

dzięki za odpowiedź, powiedz mi proszę czy można "włożyć" inną, droższą/lepszą (?) baterię/akumulator? 

Powiem tylko tyle, używam zegara "normalnie"...😐...czyli tak jak trzeba (?) i zgodnie z tym do czego został zaprojektowany...😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że taki dekiel łatwiej zdjąć niż co później wcisnąć ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, I_G_I napisał(-a):

dzięki za odpowiedź, powiedz mi proszę czy można "włożyć" inną, droższą/lepszą (?) baterię/akumulator? 

Powiem tylko tyle, używam zegara "normalnie"...😐...czyli tak jak trzeba (?) i zgodnie z tym do czego został zaprojektowany...😞

Tylko po co myślę, że co najmniej 10 lat masz z głowy przy normalnym użytkowaniu. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@I_G_I

Tak jak @kornel91 powyżej napisał - nie ma sensu kombinować z innymi akumulatorami. Można, ale musiałbyś znaleźć odpowiednik o tych samych parametrach. Natomiast baterii nie wkładaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.