Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Maciek__L

Tag Heuer Carrer Calibre 5 - szansa na podróbke

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Zastanawiam się nad używanym Tagiem Carrera Calibre 5, np. WBN2111

Zastanawia mnie czy ktoś jest w stanie podzielić się doświadczeniem i informacją jaka jest szansa na podróbkę w tym modelu, i czy jeśli numer seryjny na stronie się zgadza to można tą podróbke wykluczyć?

Myślę nad kupnem na chrono24 lub ebay.co.uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Też interesowałem się tym zegarkiem i tym zagadnieniem. Nadal mnie kusi w stronę calibre 5. Z uzyskanych info na naszym forum:
  • jest to bardzo często podrabiany zegarek,
  • podobno bardzo dobrze podrabiany,
  • niby pojawiały się egzemplarze, które odsprzedawane jako oryginały okazywały się fejkami...🤔
  • I to wszystko z naszego forum....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione w zeszłym roku 4 szt Aquaracery i 4 odesłane do sprzedających jako podróbki, sprzedający to profesjonalni sprzedawcy.

 

Zarejestrowany numer w bazie nic nie znaczy, TH są tak podrabiane że biegły wystawia dokument o oryginalności na podrabiane zegarki, zwłaszcza że chinole używają oryginalnych mechanizmów. a tag nie modyfikuje mechanizmów.
Spotkałem się z kopiami oryginalnych dokumentów sprzedażowych, torbami papierowym TH ( różnica oznaczenia na rejestrach drukowych), zawieszkami etc.

Obecnie tylko serwis TH może zweryfikować oryginalność a to trwa ok miesiąca. 

Tylko zegarek nowy od AD reszta to ryzyko

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica w cenie między "perfekcyjną podróbką", a oryginałem po rabatach?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 90 proc;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nowa, "perfekcyjna" podróbką, z oryginalną sellita i wszystkimi dobrze podrobionymi pudełkami, papierami itd. jest do dostania za ok 250 USD (jeśli dobrze liczę 10% wartości nowego po rabatach)? Trochę dziwne, bo wypusty porządnie zrobionych zegarków chińskich firm, na oryginalnych sellitach, bez ekstra pudełek i papierów, marek typu cronos czy San Martin to raczej budżet 500+ USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mówię o podróbkach zegarka sprzedawanych  za kilka euro jako podróbki  mówimy o wypustach tak dobrych że chodzą za normalne pieniądze i dają się nabrać najlepsi.

Miałem w ręce podróbkę TH z oryginalną Rondą, kartami, torbą papierową i karta gwarancyjną wpisana z TH bazę z prawidłowymi numerami , zegarek na gwarancji.

Zegarek kosztował 1500 euro, normalna cena rynkowa - skusiła mnie gwarancja - zegarek okazał się podróbką, sprzedający przedstawiał pisma ( zweryfikowane) od zegarmistrzów w Austrii.

Kolejny zakup tej samej referencji za 1050 Euro+vat  z Japonii, używany,  2 zegarmistrzów ( w tym jeden biegły rzeczoznawca ) oceniło ze zegarek oryginalny, 2 x wracałem do niego z wątpliwościami. Konsultacje telefoniczne z AD i konsultacje z fabryką w Szwajcarii dawały podstawę do oceny jako oryginał. Wysłany do Trufey na serwis - odesłany jako podróbka.

 

Były jeszcze 2 wpadki w tym roku z TH, wszystkie w normalnej cenie, z Ebay, Chrono24, Wszystkie od zweryfikowanych w ponad 99% pozytywnych ocen etc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jak się nawet kupi od AD, to potem szansa na odsprzedanie jest mizerna.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezi, dzięki za ciekawy wpis przestrogę. Mnie zastanawiało ile tak podróbką, z oryginalną sellita kosztuje u źródła. Za ile Chińczyk jest w stanie wszystko ogarnąć na odpowiednim poziomie i jeszcze zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk na tym niewiele zarabia, produkcja jest kontrolowana i zlecana przez duże i zorganizowane grupy przestępcze.

To nie jest tak że Chińczyk zrobi i wrzuci na aliex, to było by za proste do wyłapania, mówimy tu o podróbkach doskonałych,  z papierami i gadżetami firmowymi. Ten kto zajmuje się dystrybucją musi mieć dobre dojścia, możliwe że nawet do firmowych systemów sprzedaży.

Mam na myśli podróbki ogólnie, nie konkretną firmę (jak tutaj TH), to są bardzo poważne obroty liczone w mld dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Chińczyk na tym niewiele zarabia, produkcja jest kontrolowana i zlecana przez duże i zorganizowane grupy przestępcze.

To nie jest tak że Chińczyk zrobi i wrzuci na aliex, to było by za proste do wyłapania, mówimy tu o podróbkach doskonałych,  z papierami i gadżetami firmowymi. Ten kto zajmuje się dystrybucją musi mieć dobre dojścia, możliwe że nawet do firmowych systemów sprzedaży.

Mam na myśli podróbki ogólnie, nie konkretną firmę (jak tutaj TH), to są bardzo poważne obroty liczone w mld dolarów.

 

No ale chyba za 250 USD się czegoś takiego nie kupi? Myślę, że 500 może być mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, souls_hunter napisał(-a):

Strasznie smutne w sumie że takie coś istnieje tak jawnie...

Czyli wychodzi na to że niema co kupować używanego Taga?

Przyznam że nowy nie do końca miał bym dla mnie sens - założenie było by że jest to prawdziwy "beater", który zakładam kiedy wiem że mogę zegarek uszkodzić. Więc trochę bez sensu płacić dodatkowo za nowość i brak rys, skoro i tak w takim stanie zbyt długo go nie pozostawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być zegarek do tyrania to największy sens będzie miał zakup jakiegoś japończyka a jeszcze lepiej kwarcowego. Kwarcowy TAG też może być ostatecznie (F1???)

P.S. Zdaniem niektórych najbardziej do tyrania nadaje się Rolex Sub. Podobno można nim nawet gwoździe wbijać, tak ze ostatecznie nie wiem...

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2023 o 09:47, Rezi napisał(-a):

Kupione w zeszłym roku 4 szt Aquaracery i 4 odesłane do sprzedających jako podróbki, sprzedający to profesjonalni sprzedawcy.

 

Zarejestrowany numer w bazie nic nie znaczy, TH są tak podrabiane że biegły wystawia dokument o oryginalności na podrabiane zegarki, zwłaszcza że chinole używają oryginalnych mechanizmów. a tag nie modyfikuje mechanizmów.
Spotkałem się z kopiami oryginalnych dokumentów sprzedażowych, torbami papierowym TH ( różnica oznaczenia na rejestrach drukowych), zawieszkami etc.

Obecnie tylko serwis TH może zweryfikować oryginalność a to trwa ok miesiąca. 

Tylko zegarek nowy od AD reszta to ryzyko

 

 

Z wiekszoscia sie zgodze, ale sprostuje dwie rzeczy:

- Nie tylko serwis TH jest w stanie zweryfikowac zegarek

- Znam sytuacje, gdzie fejki wchodzily do fabryki na serwis i ja opuszczaly po serwisie i nikt niczego nie zauwazyl.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

- Znam sytuacje, gdzie fejki wchodzily do fabryki na serwis i ja opuszczaly po serwisie i nikt niczego nie zauwazyl.

 

Pytanie za 100 punktów. Nikt nie zauważył, czy nie chciał zauważyć? Przyznasz, że to kolosalna różnica.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.